Jump to content
  • 0

Мтел телевизия в чужбина


полуемигрант

Въпрос

Здравейте,

Имам си интернет и телевизия в София от Мтел.

Живея обаче в Шотландия, и се чудя дали мога с два микротика (един в софия и е един на острова) да направя така, че като си взема STB-то да си гледам телевизия?

Също се чудя дали някой може да ми продаде две рутерчета баш настроени, така че да ги бодна и всичко да потече красиво?

Последното ми чудене ще мога ли да вземам банани от замунда?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор
преди 55 минути, dabadaba написа:

Не разбрах нещо...

Искаш да кажеш, че мтел ти доставят интернет по кабел и през техния интернет, гледаш и тв с устройството? Ако е така, вземаш STB-то и го закачаш нейде на друг доставчик. Ако всичко върви, вземаш си го в Шотландия и пробваш през техния интернет. За какво са ти два рутера тогава?

При мен интернета си ми е от моя доставчик, а имам и булсатком тв. Повреди ми се приемника и се обадих да ми го оправят. Дойдоха момчетата и казаха, че нямали HD приемници в момента и можели да ми сложат само аналогов. Видяха, че имам рутер вкъщи, провериха как върви интернета и казаха, че можели да ми сложат STB и да си гледам телевизия през интернета. Да, ама не! Да не ми го доставят те? Казах, че не съм съгласен и намериха отнякъде приемник. Сега тв-то ми върви през сателита и имам два телевизора, като единия дори не е вкъщи, а на съвсем друго място, с друга чиния. Мога да си я закарам и в чужбина, стига да има покритие от спътника.

И как ще мине мултикаста към друг доставчик особенно в "чужденеция" за да гледа ?

Не съм пробвал, но мисля че ще може да станат нещата , ако в двата края има публични адреси и се вдигне между бордовете прозрачен бридж с EoIP . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Само да не забравиш, че телевизията на Мтел идва по отделен влан, който няма нищо общо с интернета. Доколкото си спомням беше уникаст, освен ако не са я променили нещо. Сигурно може да стане подобна щуротия, прекарвал съм навремето с EoIP-тунел и бриджове мултикаст ТВ даже през няколко мрежи, но вътрешни и всички бяха под мой контрол. И ползвах и влан-и. Обаче дали това ще работи през световната мрежа е твърде съмнително. В най-добрия случай ще имаш дропове, артефакти и замръзвания.

Не че няма телевизии, които достигат до разни точки на Европа (включително и до нас) по оптика, но се ползват гарантирани канали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
преди 2 минути, krustanovs написа:

ако интернета ти ок и някъде(без значение на кое от 2-те места) ти дават реален адрес няма проблем. 

Е стига с тези "реални" адреси де !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

За мтел не знам как е, но тия от булсаткома искаха просто да имам интернет и въобще не се интересуваха какъв ми е ип-адреса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • -1

Не разбрах нещо...

Искаш да кажеш, че мтел ти доставят интернет по кабел и през техния интернет, гледаш и тв с устройството? Ако е така, вземаш STB-то и го закачаш нейде на друг доставчик. Ако всичко върви, вземаш си го в Шотландия и пробваш през техния интернет. За какво са ти два рутера тогава?

При мен интернета си ми е от моя доставчик, а имам и булсатком тв. Повреди ми се приемника и се обадих да ми го оправят. Дойдоха момчетата и казаха, че нямали HD приемници в момента и можели да ми сложат само аналогов. Видяха, че имам рутер вкъщи, провериха как върви интернета и казаха, че можели да ми сложат STB и да си гледам телевизия през интернета. Да, ама не! Да не ми го доставят те? Казах, че не съм съгласен и намериха отнякъде приемник. Сега тв-то ми върви през сателита и имам два телевизора, като единия дори не е вкъщи, а на съвсем друго място, с друга чиния. Мога да си я закарам и в чужбина, стига да има покритие от спътника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.