Jump to content
  • 0

Mikrotik и А1 Телевизия и Интернет


gbulanov

Въпрос

Здравейте,

Опитвам се да подменя рутера на А1 с мой микротик. До колкото виждам от техният рутер телевизията е на vlan 777, a интернета е на vlan 555.

 

Направих 2 нови интерфейса с vlan: ether1-vlan-net с vlan 555 и ether1-vlan-tv с vlan 777.

 

Двата интерфейса са добавени към bridge1 на който е конфигуриран dhcp клиент.

 

Добавено е и masquerade правилото при IP->Firewall->NAT да сочи към bridge1.

 

С тази конфигурация има Интернет, но телевизията не работи. STB устройството трябва да взима частен IP адрес от 10.х.х.х мрежа на А1, но не успява.

 

Някой успял ли е да подкара това и ако да какво изпускам аз?

 

Поздрави

Георги

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Здравейте, в горният си пост съм допуснал малка грешка - имам телевизия, но нямам интернет.

Вчера ми остана малко свободно време да се позанимавам с устройството. Направи ми впечатление, че бриджовете имат МАС адреси, които съвпадат с МАС адреса на първият добавен в тях порт(интерфейс). Освен това всеки порт има отделен МАС адрес. В моя случай се е случило следното:

към новосъздадения бридж(wan_bridge) съм добавил първо порт към който е свързано STB (ether2) и по този начин бриджа е получил МАС адреса на ether2, който пък не е регистриран в мрежата на А1.

Направих бриджа наново добавих първо wan порта (ether1), след което добавих ether2 и 3, и всичко тръгна.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Колеги някой може ли да каже тия изедници Мобилтел/мтел/а1 какви юзер/пароли слагат на микротиците. Било то рутер билото смарт суич с пое. Офис е ..услугата ми влиза на сфп директно в рутера. След него има апта които останаха в тавана иначе щях да го ресна но нямам физически достъп до антените.

 

мерсиии

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.