Jump to content
  • 0
mladentod

Крайно устройство спря да се свързва с VPN

Question

mladentod

Здравейте, проблемът е следния:

Преди няколко дни лаптопът ми (Asus с win 10) изведнъж спря да се свързва с L2TP/IPSec от hAP AC 2.

Рестартирах рутера , гледах настройките - нищо.

Същото име и парола от се закача за смартфона и един друг лаптоп. На PPTP също се свързва.

Само и единствено на ASUS-a на L2TP не успява.

3 answers to this question

Recommended Posts

• 1
Mile

Религията ви нне позволява микротика да държи vpn-a  а вие да направите правила. 

Сега и нормално. Асус... Ма. Клиент.. Ма ОС.... Метаме боба и звездите ще ни кажат :)

• 0
v3ctor

Може ли да постеш какво пише в лога на рутера,ако се стига до него де. Ако не стига до него проблем със защитната стена на вин10. Тя неговата стена е едно мазало.

• 0
JohnTRIVOLTA
На 6.03.2020 г. at 9:59, mladentod написа:

Здравейте, проблемът е следния:

Преди няколко дни лаптопът ми (Asus с win 10) изведнъж спря да се свързва с L2TP/IPSec от hAP AC 2.

Рестартирах рутера , гледах настройките - нищо.

Същото име и парола от се закача за смартфона и един друг лаптоп. На PPTP също се свързва.

Само и единствено на ASUS-a на L2TP не успява.

Тези устройства зад нат на един и същи публичен адрес ли се намират или ползват различен ? Имаше преди проблем с l2/ipsec , че можеше само едно устройство да се свърже от един адрес .

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• mladentod
      By mladentod
      Здравейте, 
      Не знам как да си формулирам въпроса за да търся в гуугъл, затова пиша тук.
      Отскоро започнах да експериментирам с мрежата си вкъщи и да се уча да я конфигурирам.
      Накратко . Като доставчик ползвам ВИВАКОМ и след тяхното устройство имам hAP AC2. Изтрих цялата конфигурация и започнах от началото. 
      По LAN съм закачил  3 РС-та, 2 телевизора и NAS (който закупих скоро).    По WI-FI са - 6 телефона и 2 лаптопа.  Дотук всичко е ОК.
      Проблемът ми е при VPN-ите, когато не съм вкъщи.  Телефоните и лаптопите се закачат и обменям информация с  NAS-а , но опитам ли да влезна в Интернет,  ми показва че страницата не може да бъде достъпена. Това става и на PPTP, и L2TP IPSec.  Във Вивакомския модем съм пренасочил портове 4500 и 500.
      На вилата ми също пуснах VPN за пробата (там съм на Мтел,  при който няма такива схеми с портове на модем-ът им) и пак същото.
      Предполагам че пропускам някаква дребна настройка.
       Предварително благодаря.
    • windwalker78
      By windwalker78
      Здравейте,
                Опитвам се да вдигна един SSTP VPN  между mikrotik 6.40.4 (Намира се зад NAT с port forward на 443) - Windows 7 x64 sp1 и виждам зор със сертификата май:
      Генерирам ги така и пускам и sstp услугата + ppp:
      /system identity set name=sstp.tbrook /certificate add name=ca-template common-name=sstp.tbrook days-valid=3650 key-size=2048 key-usage=crl-sign,key-cert-sign add name=server-template common-name=*.sstp.tbrook days-valid=3650 key-size=2048 key-usage=digital-signature,key-encipherment,tls-server add name=client-template common-name=client1.sstp.tbrook days-valid=3650 key-size=2048 key-usage=tls-client sign ca-template name=ca-certificate sign server-template name=server-certificate ca=ca-certificate sign client-template name=client-certificate ca=ca-certificate /ip pool add name=”vpn-pool” ranges=10.30.0.2-10.30.0.10 /ppp profile add name=”vpn-profile” use-encryption=yes local-address=10.30.0.250 dns-server=10.30.0.250 remote-address=vpn-pool secret add name=client1 profile=vpn-profile password=TestPass /interface sstp-server server set enabled=yes default-profile=vpn-profile authentication=mschap2 certificate=server-certificate force-aes=yes pfs=yes /certificate export-certificate ca-certificate export-passphrase=”” След това копирам cert_export_ca-certificate.crt на Win7 и го вмъквам под  Certificates (Local Computer) -> Trusted Root Certification Authorities
      Вкарах и  sstp.tbrook с ip адрес в hosts файла.
      Като опитам да се свържа, в windows виждам това:
      Error is again 0x800B010F The certificate’s CN name does not match the passed value. В логовете на микротика само това:
      sstp,ppp,debug: LCP lowerdown sstp,ppp,debug: LCP down event in initial state Някой с идея какво да пробвам?
    • Taner
      By Taner
      Привет, съфорумници.

Ще ми помогнете ли да си направя пълен списък с всички VPN протоколи, чрез които могат да се изградят VPN мрежи прод Mikrotik Router OS, както и различните комбинации?
    • полуемигрант
      By полуемигрант
      Здравейте,
      Имам си интернет и телевизия в София от Мтел.
      Живея обаче в Шотландия, и се чудя дали мога с два микротика (един в софия и е един на острова) да направя така, че като си взема STB-то да си гледам телевизия?
      Също се чудя дали някой може да ми продаде две рутерчета баш настроени, така че да ги бодна и всичко да потече красиво?
      Последното ми чудене ще мога ли да вземам банани от замунда?
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.