Jump to content

Отзиви от GEPON мрежа


Recommended Posts

напоследък и аз това се питам ,къде в света има интернет за 7-8 евро ,или някога когато останат само големите "риби" и се пусне нета за 30 евро както е у еуропата, ще има да викат еееее ...преди беше по евтино.Та се чудя дали и това не е основната причина монополите да искат да ни мачкат.Но крайния клиент разсъждава и си мисли че за 15 лв. трябва и сви.....   :-X   да му правим.Вчера идва един да плаща и ми вика :разбрах че имате тарифа 5 лв. ?????  добре че нямам бойни средства в офиса ........ >:D

Какъв е проблема вземай и по 5 лв. на месец ... при 100 години предплата, а то после я камилата я камиларя ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 186
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • tsvgos

    24

  • Mile

    16

  • MiPSus

    14

  • borko13

    13

аз такива дето им е писнало гледам въобще да не ги връзвам.

таргета са хора със средни доходи. другите кой иска да ги връзва.

 

 

При нас в селата (Софийски) всички са със доходи над средните та до много богати. И се смятат за Софиянци! ;D Голямата работа със джипове, къщи и претенции :-X

 

Бедните хорица са много по-разбрани.

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нас, в района на Стара Загора. Смятат че телевизията и интерната са им даденост и не трябва да се плаща за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами слагайте им по една антена и да хващат ефирната ТВ :).

Факт е, че повечето SUV имащи са с повече претенции и често са доста по-ограничени (предполагам, че не са натрупали имане със сиво вещество :) ).

При разговор с таива, са блеснали бисери от типа на:

искаме тарифата 16 мегаПИКСЕЛА или сложете ни от безветния кабел (да не се виждал по фасадата на къщата) и други :D.

 

Откланяме се от темата, но е весело.

 

По темата - някой мислил ли е варианти за сплитване на влакна (не за ПОН), преди заглеждах медии работещи на 8 или 16 различни дължини и съответно sfp работещо на няколко различни дължини едновременно - т.е. с цел пестене на оптични влака.

Също - по какъв начин си закрепвате въздушната оптика (тази, която е с две метални провлаки) - преди имаше тема във форума за вариант с перфорирана лента и маслоустойчиви маркучи за пристягане - пробвали сме го този вариант, но понякога се получава провисване?

Редактирано от Networker

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

За там положението е ок, а за свързаност треа отстъпки? Сами

си го направиха доставчиците в лакомията и сега всички се чудят

как стана така, че им слугуват 1 месец за 2 кутии цигари ;)

Така е! Тоя пазар не го монополизираха мутри и политици, защото нямат толкова мозъчни гънки.

Остана на саморегулация. И ефекта е краен. Нет за цена на ден - по-ниска от сутришно кафе и големи претенции.

Тези които са виновни са слабите играчи. Тези които незнаят и немога да го направят и само и само да прецакат другия - ползват цената.

 

Но рано или късно, нещата се обръщат и срещу тези слабаци ползващи фактора "без пари" идва голямата риба и ги изхвърля от пазара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пасивен CWDM ?

CWDM (8 на влакно) и DWDM (мисля че беше до 32 на влакно).

Преди време мислих по темата - не знам дали в БГ някой е експериментирал.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CWDM (8 на влакно) и DWDM (мисля че беше до 32 на влакно).

Преди време мислих по темата - не знам дали в БГ някой е експериментирал.

 

Практически е същото като PON, но излиза много по-скъпо. Реално вместо сплитери ти трябва MUX и DEMUX (което са си сплитери, но с канално разделяне) и цветни SFP, което е скъпото в случая.Излиза прекалено скъпо. MUX/DEMUX модула е 400-500$, а те ти трябват 2. Всяко SFP ти е 80-90$ парчето за един линк ти трябват 2 и тнт. Също така ти трябва и SFP суич (най-евтиния е към 300$). Крайният резултат е по-голям капацитет: 8Gbps/9Gbps вместо 1.25/1.25 или 1.25/2.5/

 

За DWDM не говорим прекалено е сложно за крайни клиенти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние ги сплитваме до 128 клиента на едно 10 гигабитово SFP. Така при крайния клиент има около 25 dbm затихване, че даже има и аванс от едни 4-5 dbm. Това е през 4 сплитера и 4-5 препачвания. 

Редактирано от ka4o_pi4a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние ги сплитваме до 128 клиента на едно 10 гигабитово SFP. Така при крайния клиент има около 25 dbm затихване, че даже има и аванс от едни 4-5 dbm. Това е през 4 сплитера и 4-5 препачвания. 

 Този коментар за кое важи ?

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно как колегата реши, че Уникомс Трейдинг ще имат по-голяма наличност и по-добър сервиз от нас :) И от къде разбра, че тяхната поддръжка е по- на ниво от нашата, при положение, че не е наш клиент :) бих могъл да поспоря по въпроса

Аз работя в Уникомс и се занимавам с PON оборудването - ще ти дам кратък отговор - Уникомс е официален дистрибутор на BDCOM и в тази връзка освен инжинерите оучени в Китай от BDCOM имаме и Level 3 съпорт директно от китайците

от България не бих купил пон от никой...

Поради тази причина има и gepon.bg

Изключвам Бонев (с него всичко е ок и работи).

Това е положението за мен. GW са по-добри от

BDCOM, но и олт-то е 3 пъти по-скъпо.

пп СЪпорта си е важна част. Аз съм търговец и продавам.

Не искам да чета мануала и да решавам недокоментирани

китайски изгъзици. Да тествам ли уникомс с елементарен

въпрос за option82 в коя версия работи и в коя не?

Да ги запитам ли за други дреболии? Нито знаят.. нито ще научат ;)

Колега, не се познаваме, но аз лично бих се въздържал да правя такива коментари относно Уникомс или която и да е друга фирма в бранша. Аз работя в Уникомс и ако приемеш бих те поканил да ме запиташ за всякави деболии и големии.

Редактирано от Mupo neTkoB
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.