Jump to content

Отзиви от GEPON мрежа


Recommended Posts

Едно примерче, малко офтопик:

Преди години си купувах автомобил. Спрях се между 2 производителя. Тойота и Нисан. В избраният от мен клас автомобил, двете марки имаха почти еднакъв модел.

В сайта на Тойота имаше пълните спецификации на модела, какви екстри вървят към всяко ниво на оборудване, колко точно струват допълнителните екстри към модела, примерно: блутуут, декоративни ролбарове, MP3 плеър и т.н.

В сайта на Нисан, информациятя беше значително по-оскъдна. По-голяма част от параметрите дори ги търсих по международни сайтове.

 

Защо избрах Тойота ? Защото на сайта им ИМАШЕ ЦЕНИ за всяко едно нещо.

А на сайта на Нисан в секцията цени имаше следното: "Регистрай се, оставете меил ние ще Ви направим оферта"

 

Защо давам това примерче ?

Защото тези които желаят да купуват от Вас искат ясна цена и точни условия. Нежелаят да си губят времето в "зарибяващи разговори" в стил "ние имаме страхотен опит и сме много добри" или пък "нашите кърпички за отстраняване на гела по тубите нямат равни", "спласъра ни може да работи и в пустинята сахара при пясъчна буря". В това само Видеомакс Ви конкурират.

 

Да, сега продавате на големите телекоми, те Ви въртят за отстъпки и отложени плащания, но това е в реда на нещата. Но скоро ще почнете да искате да продавате и на по-малките играчи, а те плащат веднага и не се пазарят за големи отстъпки.

 

И накрая, погледнете на улицата колко нови автомобила Нисан има и колко са новите Тойоти.

 

Вие, като коя от двете марки искате да бъдете ?

 

Колега, ако си купувате чушки и домати става да видите цената и да си купите. Когато възнамерявате да инвестирате примерно 100к в нещо от което ще ви зависи бизнеса, си заслужава и половин година само тестове за тестове да отделите, спецификации да четете, по други колеги да обикаляте и т.н. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 186
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • tsvgos

    24

  • Mile

    16

  • MiPSus

    14

  • borko13

    13

Ти от кой голям телеком беше че не мога да се сетя кога за последно идва да ме въртиш за големи отстъпки и отложени плащания.Всеки играч без значение от размера си е бил винаги добре дошъл когато идва с парите си и с ясната идея какво иска.Явно си поизостанал от тенденциите защото малките играчи се наредиха заедно с големите батковци , и тъй като са малки играчи дойдоха с малките си възможности и напазариха според тях - пазариха се за всяка стотинка защото знаят цената и.Чувам че има едни играчи дето чакат някои специално да дойде и да ги покани защото те така са свикнали - някой да ги поухажва, да ги поцелува преди да ги понаправи едни други работи.То и лисицата чакала на бивола да му паднат едни парчета месо дето му висяли между краката - и умряла от глад.Твойта лисица явно чака да се обявят цени за да каже на всеослушание че гроздето всъщност не е кисело - просто не е релевантно към твоите технологични потребности.Всъщност Андрешко тайно се надява двама с цени докато се карат той да изкяри нещо по-ефтинко - ако може без пари.Хората които знаят какво искат ,какво могат и как да го направят отдавна са посетили офис и са се информирали за възможности ,цени,съпорт,срокове,наличности,съпътстващи технологии .Като сме го подкарали на офтопик - с примитивния си блъф най-много да влезеш с една ръка при играни 3 спатии.Така разсъждават диванни бизнесмени свикнали да обядват на Макдоналдс защото там всички цени са обявени. Като гледам във Варна новите Инфинити - та са повече от новите Короли ,а пък на Инфинити цена пожизнено не можеш да намериш конфекция.За играчи които искат нещо конкретно и специално за себе си има и специално отношение/не просто цена - има неща в отношението които не се измерват с цена обявена в Кауфланд/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скъпи valvi цялото ти изказване не подхожда на търговец, но да приеме, че просто има хора, които наистина са напазарили ::) от теб и това те прави по-голяма работа.

В крайна сметка сравнението на КСТ или (да бъдем честни) който и да е БГ търговец със Инфинити ...преля чашката.

От вашето "старание" или чиста наглост все повече колеги пазаруват от чужбина - всеки пазар се регулира сам.

Редактирано от MiPSus

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че меннието ми с примера нещо не се понрави на търговците, видно от отговорите им. За сметка на това се понрави на купувачите, видно от 10-ната likes които получи само за два дена.

Всеки да си направи сам изводите!

За тези които се опитват да ме вкарат в някаква картина от рода на какъв съм и с какъв ми е бизнеса - бъркат. Бизнеса не ми е само един, а няколко и само един включва търговия, при това не в телекомуникациите.

Автомобила за който споменах струва повече от повечето стоки и решения които предлагате, дори и сега след години.

Ако Вие си мислите, че продавате нещо много по-различно от чушки и домати - то останете с розовите очила и не се опитвайте да ги сложите на други, като обяснявате че изпращането на ценова листа е загуба на време, а зарибяващите двучасови разговори за проекти натоварващи или вече включени в цената - не са загуба на време.

Сами знаете, че пазара се диктува най-вече от купувача. Крайният купувач е интернет потребителят, който плаща 10 лева. И няма малка фирма' зад която не седи инвестиционен фонд, да Ви даде 11 от въпросните 10 лева.

Инфинити не е точно Нисан, така както Лексус не е точно Тойота. Така че сравнявай Инфинити с Лексус.

Ако ти се мислиш за лексус или инфинити .... ми всеки има право грешно мнение и неправилен избор.

Valvi, да допълня, че ако незнаех какво искам, бих се регистрирал в сайта на нисан и щях да чакам специалистите да ме сапунисват и четкат. Точно защото повечето колеги които пишат тук са такива които знаят какво искат, затова и не харесват политиките които водите.

За предстаеитела на КСТ, според мен това Ви е грешката, не разбирате че всъщност продавате стока. Като всяка друга и като всеки друг търговец. Не сте тези които ще ми кажат как да изграждам мрежите си при това срещу заплащане. Не ме кани на срещи. Аз няма да купувам повече от Вас. Не защото не желая, а защото продуктите Ви не са ми в сферата. Но иначе сме си говорили няколко пъти и знам много добре начина Ви на сапунисване. Трябваше да го разбереш от предният ми пост, където споменах за кореиският Ви сплайсър.

Редактирано от smacker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, не ми е ясно цялото това хвалене на това Reisecom - КСТ ми казват, нашето оборудване е професионално, не било като "гаражното" китайско оборудване.... Аз като цъкнах в сайта на Reisecom - точно в китай се произвежда и то, ама нали сега трябва да се прехвалим и да оправдаем една висока цена - що да не заклеймим BDCOM, XDK и FiberMax като "калпави гаражни" оборудвания :) а само Reisecom да е "истинското" :D доста смешна търговска практика и жалка бих казал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се радвам, че случих на хора които явно разбират нещата и си знаят всичко, надявам се са едни от водещите доставчици в България.

Желая успешен бизнес на всички и най-вече на колегите по-горе!

Респект! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пхахах КСТ .... колкото на другите фирми оборудването е скапано китайско толкова е и на КСТ ... имам няколко десетки продукта от вас с който да ви замерям ще ви е малко ... Безплатната реклама излиза скъпо в вашият случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а какво казвате за този    http://www.alibaba.com/product-detail/Ultra-Mini-Receive-Only-Fiber-Optic_136985211.html

пусам оптикадо клиент и зад това чудо следва моторола модем  изводливо е а какво мислие колеги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако си купувате чушки и домати става да видите цената и да си купите. Когато възнамерявате да инвестирате примерно 100к в нещо от което ще ви зависи бизнеса, си заслужава и половин година само тестове за тестове да отделите, спецификации да четете, по други колеги да обикаляте и т.н. 

 

 

За половин година може и да си извън класациите... Просто ако не си готов да вкарваш в мрежа от около 1000-2000 клиента

по 100к минимум годишно падаш от борда. Това е положението от години и едва ли ще се промени. Всеки си е преправял

мрежата поне 1 път на 2 (макс 3 години) и това е просто пореден ъпгрейд. Дали ще е сега или след 1 година? Ами основния

разход на лановете са ланаджиите. Имаш 5 човека по 800 кинта и осигуровки за още 1к, което прави 5к месечно. Тяхната

единствена задача е да кърпят батака наречен мрежа и от време на време да вържат някой несретник. Какво има да се чете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропусна и двете ръждави баничарки колко разход са всеки месец - ремонти, застраховки, гориво ... към днешна дата LAN-а като технология е на загуба поради многото косвени разходи.

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, вие двамата от Стара Загора май сте един дол дренки?

 

 

пхахах КСТ .... колкото на другите фирми оборудването е скапано китайско толкова е и на КСТ ... имам няколко десетки продукта от вас с който да ви замерям ще ви е малко ... Безплатната реклама излиза скъпо в вашият случай.

Бях ви написал един дълъг отговор, ама защо трябва да падам толкова ниско и си го спестих.

Хубаво форумче, ама такива специалисти направо разказват играта на нивото тук.

 

 

 

Пичове, не ми е ясно цялото това хвалене на това Reisecom - КСТ ми казват, нашето оборудване е професионално, не било като "гаражното" китайско оборудване.... Аз като цъкнах в сайта на Reisecom - точно в китай се произвежда и то, ама нали сега трябва да се прехвалим и да оправдаем една висока цена - що да не заклеймим BDCOM, XDK и FiberMax като "калпави гаражни" оборудвания :) а само Reisecom да е "истинското" :D доста смешна търговска практика и жалка бих казал

Нищо няма да ти казваме на теб, ти си корифея който ги разбира нещата, не ме карай да пействам тук имейлите с типично селяндурско държане които ни беше писал миналата седмица да искаш оферта за 1000 абоната, просто не знаеш колко си смешен. Пожелавам ти да успееш да продадеш до края на годината 1000то си ОНУ, пък дори и да е в твойта мрежа  :) Оставяме ти голямата ниша да продаваш на операторите с по 50-100 абоната за да разбереш, че и ние сме хора и можем да проявяваме съжаление!

 

А те Huawei и те били китайци ама били май били на първо място в света по продажба на GPON оборудване... 


а какво казвате за този    http://www.alibaba.com/product-detail/Ultra-Mini-Receive-Only-Fiber-Optic_136985211.html

пусам оптикадо клиент и зад това чудо следва моторола модем  изводливо е а какво мислие колеги

 

Това освен да вържеш на някоя баба кабелната телевизия нищо не става.

Трябва ти нещо подобно:

http://www.alibaba.com/product-detail/-Softel-1GHz-RFoG-Bi-directional_1903143923.html?s=p

или подобно:

http://www.alibaba.com/product-detail/MN100S-RF-PON-RFoG-Transceiver_263923058.html?s=p

 

Само че трябва да имаш предавател на 1550 и приемници за обратни канали на 1310, и оборудване с което да разделиш двете дължини на вълната в хеад-енда... и ойде коня у ряката :)

 

Имаме голям клиент, който ползва такива устрoйства успешно, имат предимството да работят едновременно на един и същи Upstream след като са сплитнати пасивно, евентуално има проблем когато има повече от един ъпстрийм в същия сегмент.

Редактирано от veno77
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре :) нека reisecom да бъде най-великото оборудване измислено в китай, пък всички други - ги правят в гаражите :D с изключение на Huawei ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@veno77

За твоите 6 поста, много високопарно се отнасяш с другите участници. Нали държите на проекти, на разговори, на още куп други неща ?! Хайде да ходим по земята за малко.

Бивш колега и познат, дали сте му пон оборудване за проба. Супер, ама като държите на планове и проекти, да бяхте преценили, че межата е далеч от пон ? Да го бяхте спряли да слага онута по стълбовете в кутии. Да му бяхте обяснили какво всъщност е пон и как аджеба трябва да се ползва.

Да, въпросният човек не е съвсем наясно с тези технологии, но нали това е нещото което продавате ? Или просто Ви интересува да шитнете оборудването.

Затова, моля бъдете коректни дори и към тези с по-малките везможности. Некоректно е да кажеш на някой селянин, защото не Ви играе по свирката и си гледа интереса.

Дали ти е ясно, че следващият път колегата със селкското държане и патчкорда няма да си купи от Вас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Smaker,

И вие да бяхте видяли въпросния мейл и вие щяхте да сте на това мнение, странно ми е как такива хора говорият изобщо с клиентите си. Освен това, имам усещането, че въпросният господин от gepon.bg пише от няколко ника тук във форума и се опитва да създава подходящи нагласи. Разни изказвания тук и там са 1 към 1 с въпросните мейли. Бих му задал няколко въпроса в тази посока:

1. Защо след като друг вече продава едно оборудване, той се опитва да продава същото наготово. Все пак колегите от Уникомс са купили, тествал и пуснали на пазара. Това са разходи. А той ще каже моето е по-евтино.

2. Да Райзеком го препратиха към дистрибутора за региона, коректно и партньорски издържано. Защо не се постараем да намерим нашата ниша, да положим малко усилия и да не се опитваме да печелим на гърба на колегите.

А що се отнася до разни негативни коментари по отношение на КСТ бих казал: 100 човека 100 мнения, няма как да угодиш и на тези които мразят и себе си. Важно е че засега 99 процента говорят добро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@veno77

За твоите 6 поста, много високопарно се отнасяш с другите участници. Нали държите на проекти, на разговори, на още куп други неща ?! Хайде да ходим по земята за малко.

Бивш колега и познат, дали сте му пон оборудване за проба. Супер, ама като държите на планове и проекти, да бяхте преценили, че межата е далеч от пон ? Да го бяхте спряли да слага онута по стълбовете в кутии. Да му бяхте обяснили какво всъщност е пон и как аджеба трябва да се ползва.

Да, въпросният човек не е съвсем наясно с тези технологии, но нали това е нещото което продавате ? Или просто Ви интересува да шитнете оборудването.

Затова, моля бъдете коректни дори и към тези с по-малките везможности. Некоректно е да кажеш на някой селянин, защото не Ви играе по свирката и си гледа интереса.

Дали ти е ясно, че следващият път колегата със селкското държане и патчкорда няма да си купи от Вас.

 

@smacker, те другите участници си знаят защо така се държа с тях. 

 

Незнам за какъв твой колега ми говориш, ама ако е този за който се сещам от Елин Пелин (то друг такъв случай няма), не ме карай да пиша тук и да ги излагам, че мога да напиша цял ферман за тяхната сапунка.

 

Никого не съм наричал селянин, уважам хората които живеят на село. Но виж селяндурското държане не мога да го преглътна. И ти казвам недей взимай отношение по случая, че е пресен и не искам да пействам имейли да се види как възпитано отговаряме на селяндур който продължава да се държи като такъв. Ама тя страната е малка и много бързо се разбира кой какъв е и за кого се представя.

 

Нямах намерение да се обяснявам тук, ама леко ме изнерви като взимаш отношения по неща които не те касаят. Ако искаш да кажеш нещо, напиши конкретни факти, за да изложим нашите. Иначе май само си чешим езиците.

 

 

Едит: Всъщност реших да не пиша повече по темата, още по-малко пък от името на фирмата в която работя. Така, че не очаквайте отговор от мен повече на този етап. Успех на всички колеги!

Редактирано от veno77
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.