Jump to content

Отзиви от GEPON мрежа


Recommended Posts

Не, не е за Елин Пелин.

Иначе, поздравления за решението ти да спреш да пишеш. И много правлно да не пействаш мейли. Така влизаш в отбора на едни други фирми, работещи със 6 цифрен капитал, от апартамента на собственика и гаража за склад. Поне вашият офис е на ниво, както и склада Ви и голяма част от наличностите. Незнам дали още практикувте отстъпката за плщане веднага и в $$$$.

Нищо против теб и фирмата в която работиш, преди време съм пазрувал от Вас честичко. Стоката която съм взимал съм доволен от нея, с излючение на медия конверторите.

Просто не харесвам начина по който част от търговците работят. Всеки сам преценява как да работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 186
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • tsvgos

    24

  • Mile

    16

  • MiPSus

    14

  • borko13

    13

За половин година може и да си извън класациите... Просто ако не си готов да вкарваш в мрежа от около 1000-2000 клиента

по 100к минимум годишно падаш от борда. Това е положението от години и едва ли ще се промени. Всеки си е преправял

мрежата поне 1 път на 2 (макс 3 години) и това е просто пореден ъпгрейд. Дали ще е сега или след 1 година? Ами основния

разход на лановете са ланаджиите. Имаш 5 човека по 800 кинта и осигуровки за още 1к, което прави 5к месечно. Тяхната

единствена задача е да кърпят батака наречен мрежа и от време на време да вържат някой несретник. Какво има да се чете?

 

Ако не се лъжа GePON в България се гради от 5-6 години, в лицето на Спектър Нет, с риск да пропусна някой от преди това, Така че, ако човек едва сега се е сетил да прави такава мрежа не е лошо да се поогледа как действат другите и да действа на база на техния опит, щото иначе провала му е още по-сигурен. А за закъснението от половин година, той вече е закъснял не малко, така че разумно е от тук натам да няма грешки. Тези, които вече са минали по пътя малко или много са по-наясно в какво можеш да си блъснеш главата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеца по-късно ...

Колеги, гледам цените на GEPON-а значително са паднали вече. Направо ми се струват съизмерими с останалите технологии вече. Някой пробвал ли е тези http://gepon.bg ? Някой въобще има ли работеща GEPON мрежа? Дайте малко инфо, дали има дертове някакви и тънкости... заслужава ли си? Сериозно се замислям дали да не почна да не обръщам всичко на оптика....но е малко непознати води за мен.

 

Реално чист GPON, до съответното жилище ( до краен клиент ) в БГ предлагат само Виваком за момента, ако не се лъжа. Но те такава изградена свързаност имат едва в 6-7 по-големи града само и то частично. Тепърва го правят и изграждат от нулата.

 

И да, прави си! Като цена в момента излиза вече далеч по-евтино дори от това да опъваш лан кабели. Аз лично не харесвам само това, че с оптиката трябва да се борави значително по-внимателно и да се пази повече след това. От тази гледна точка... не ми харесва идеята да ми се мота в нас, из апартамента и стаите, но това си е мое мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално чист GPON, до съответното жилище ( до краен клиент ) в БГ предлагат само Виваком за момента, ако не се лъжа. Но те такава изградена свързаност имат едва в 6-7 по-големи града само и то частично. Тепърва го правят и изграждат от нулата.

Реално те нямат ПОН имат само FTTB , като ползват оптичен суич Хуавей и мед до клиент това им е ПОН-а. Първи в БГ ПОН направиха Спектрум Нет. Много даже колеги вече са изцяло на GePon ,та даже и на XPON ,което е вече малко пресилено защото токлова голям трафик като при XPON-a , крайния клиент трудно ще може да го усвой

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално чист GPON, до съответното жилище ( до краен клиент ) в БГ предлагат само Виваком за момента, ако не се лъжа. Но те такава изградена свързаност имат едва в 6-7 по-големи града само и то частично. Тепърва го правят и изграждат от нулата.

 

На Виваком - много ПОздрави. И с пон и без пон, са се един дол дренки, лъжливи.

 

А иначе - лъжеш се, и то с много 8)

Без да се замисля, ще изброя 10 фирми в 10 различни града които правят пон до клиента, и повечето още преди Вивашита да се сетят за него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БТК при нас в Благоевград имат изцяло нова изградена оптична мрежа + частична нова канална мрежа и предлагат GPON от лятото. Прехвърлят се клиенти стабилно. Ние в моята фирма също изградихме изцяло нова оптична мрежа + наша канална мрежа и от пролетта предлагаме GPON. Има и други които предлагат GPON тук, но те не го изграждат от нулата, а по-скоро е нещо като хибрид. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално те нямат ПОН имат само FTTB , като ползват оптичен суич Хуавей и мед до клиент това им е ПОН-а. Първи в БГ ПОН направиха Спектрум Нет. Много даже колеги вече са изцяло на GePon ,та даже и на XPON ,което е вече малко пресилено защото токлова голям трафик като при XPON-a , крайния клиент трудно ще може да го усвой

 

Приказваш пълни глупости! От поне година, нито един нов град, или квартал, който са пуснали не е с ФТТБ свързаност! Всичко буквално им е ГПОН!

А за " многото колеги " не зная. Аз директни влакна от сплитерите в мазата не съм видял нито един друг доставчик, освен Виваком да ползват и изгражда в БГ!

На Виваком - много ПОздрави. И с пон и без пон, са се един дол дренки, лъжливи.

 

А иначе - лъжеш се, и то с много 8)

Без да се замисля, ще изброя 10 фирми в 10 различни града които правят пон до клиента, и повечето още преди Вивашита да се сетят за него.

 

Вивашита смея да твърдя, че в момента предоставя най-качествената и бъкана с екстри ИП телевизия, която никой в БГ и по този начин няма да пусне и предостави поне още 5 години! Лично мнение, и определено смея да твърдя, че зная какво приказвам и пиша.

БТК при нас в Благоевград имат изцяло нова изградена оптична мрежа + частична нова канална мрежа и предлагат GPON от лятото. Прехвърлят се клиенти стабилно. Ние в моята фирма също изградихме изцяло нова оптична мрежа + наша канална мрежа и от пролетта предлагаме GPON. Има и други които предлагат GPON тук, но те не го изграждат от нулата, а по-скоро е нещо като хибрид. 

 

Именно. Това имах в предвид. По начина, по който в момента го градят Виваком, от нулата, никой в страната не го прави и предлага, и няма и да го предложи още доста годинки най-вероятно.

Аз лично като оператор, предоставящ нет... до преди 2 години ги имах за възможно най-последния вариант и избор, който бих направил за себе си! Просто с тея морално остарели телефонии буквално ме отвращаваха, но картинката се промени (  в големите градове, където вече имат нова свързаност ) доста последните 1-2 годинки. А и с ИП телевизията и екстрите към нея, които пуснаха... буквално унищожават всеки друг доставчик, от всяка едно сграда в която влезнат. Пак казвам... не говоря за малки градчета и села! Няма как хората от тях да знаят и разберат какво имам в предвид. Те просто тепърва правят всичко на ново, и са подкарали големите градове един по един. Този ти услуги в момента с епредлага и е действаща едва в 6-7 града, в цялата страна и то частично, само в някои квартали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приказваш пълни глупости! От поне година, нито един нов град, или квартал, който са пуснали не е с ФТТБ свързаност! Всичко буквално им е ГПОН!

А за " многото колеги " не зная. Аз директни влакна от сплитерите в мазата не съм видял нито един друг доставчик, освен Виваком да ползват и изгражда в БГ!

 

 

Ами с риск да те обидя не си видял защото не си гледал...с ПОН (GePon .Epon,GPon ,XPon ) технология първи започнаха СпектрумНет още през 2007г, сплитер в мазе и нагоре оптична корда до клиент.Колкото и да е добра технологията има и много недостатъци,които няма да изброявам.За справка можеш да гледаш много клипчета в Тубата да видиш как се прави в други държави ,няма и грам истина от това което се опитваме да правим тук. И понеже си колега доставчик би трябвало и за ТВ-то да знаеш ,колко им е качественна телевизията ,аз не бих казал че HD канал с битрейд 400-500к е качественно ( поне това знам за тяхната ТВ) .В момента си играем с друг колега с рестриймъри като ХД каналите ни отнема ресурс м/у 8-10мбит на канал , въпреки че самият аз не гледам ТВ. А за " многото колеги " не знаеш защото не се интересуваш ,а някои даже не искат и да си казват че са на ПОН (фирмена тайна  ::)  )

Друг въпрос които ме тормози е защо Мтел и Вивата теглят заедно оптика ? Новата брандирана оптика пише мтел- виваком.

С въпроса ми можеш да разбереш отговора ,ако си запознат с дейноста на двете фирми ,като погледнеш назад в времето и това което е сега.И съответно си задай въпроса такива като нас нали скоро ще съществуват ако си неконкурентно способен да се опълчиш на монопола?

Редактирано от space
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обединението прави силата...

Големите са го разбрали, малите ще изчезнат докато го разберат :)

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко офтопик :)

Разбирателствто прави силата - преносната среда се споделя между доставчиците.

Така ще има по-малко простори и по-сигурен пренос. ISP-то се грижи само за крайните устройства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към 55555 - нещо не си разбрал. БTK далеч не са единствените които предлагат GPON. Цялата им мрежа + 2/3 от клиентите се правят от под изпълнители.  За качеството на работа може да се поспори. Света е малък и всички се познаваме - знаем кой(коя) фирма как работи. IP TV ние предлагаме от 5 години. Имаме работещ GPON по изцяло нова канална мрежа + нови кабели, слплитери кутии и т.н. преди БТК. Стига ги хвали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 
"в момента го градят Виваком, от нулата,"
 
 
 
 
 
Пълни глупости. Това, че не се усетили на време, не значи, че го градят от 0-та.
Редактирано от emc1000

banner-468-60.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... А и с ИП телевизията и екстрите към нея, които пуснаха... буквално унищожават всеки друг доставчик, от всяка едно сграда в която влезнат...

 

С тези цени трудно могат да ме накарат да ги предпочета.

От доставчика ми (в голям град) по FTTH-технология, за 29.90 получавам 100 MB/s интернет, стационарен телефон с вкл. 100 мин и IPTV с почти 150 канала, от които 20 HD

 

Опитай да пресметнеш колко струва този пакет при Vivacom

България - земя, като една човешка дLAN...
". . . явно самото оптично влакно привлича светкавиците и ги пуска по мрежата във вид на ярка светлина и се задръства сичко от мноото светлина . . ."


Всички мои обяви - network.olx.bg

Изпращам само с ЕКОНТ. Не изпращам със спиди/speedy! Никога вече!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.