Jump to content

Отзиви от GEPON мрежа


Recommended Posts

И на мен ми предстои преминаване от радио към ПОН, аз съм се спрял на ОЛТта с 1ПОН и 2ПОН изхода  предимно за селата, някой има ли преки наблюдения на устройствата които се предлагат в  gepon.bg  .Разговарях със собственика , даже ми направи услуга пусна ме към неговия комп да разгледам изпълненията на други колеги и вече работещи трасета .За мен ПОН са напълно непознати води нека колегите от форума дето вече имат натрупан опит да кажат за тънкостите които съпровождат ПОН мрежата

 

Дали ще използваш GPON/GEPON си е изцяло ценово решение. Най-важно е изграждането на оптичната инфраструктура (оптични кабели, муфи, разпределителни кутии). Тя е една и съща при двата вида технологии.

При GEPON лошото, че устройствата на различните доставичци не са съвместими. При тази технология, преобладаващи са китайските производители. Рискът там е, че софтуерът ще гаден и по всяко време може да затвори завода. Другото съществена различка е при трансфера. При GEPON е каналът е симитричен 1.25 Gbps. Това ще създаде проблем при натоварени системи + Multicast IPTV.

 

При GPON лошото е, че е по-скъп :).

----

При двете основен проблем е ако имаш RFoG за телевизия. Проектът тогава излиза златен. Просто не е за България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 186
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • tsvgos

    24

  • Mile

    16

  • MiPSus

    14

  • borko13

    13

За съвместимостта на нашия GEPON, мога да кажа, че е напълно съвместим с GWdelight, както и с други GEPON марки... Оборудването е тествано, работи безпроблемно, дори има изградена мрежа с него на 4-5 места в България, която може да се показва на желаещи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смисъла на публикацията на Nitrogenium е ясен. Въпроса е: Има ли тук  някой реален клиент  на gepon.bg, който да сподели впечатления  от тяхното оборудване. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смисъла на публикацията на Nitrogenium е ясен. Въпроса е: Има ли тук  някой реален клиент  на gepon.bg, който да сподели впечатления  от тяхното оборудване. 

 

Определено BDCOM работят. Уникомс Трейдинг продават същите устройства. Цената там е по-дебела, но поддръжка е по на ниво. Също така те определено ще имат по-добри наличности на крайните устройства.

Освен Уникомс Трейдинг има още поне 3 фирми, които продават GEPON. Примерно KST. Те продават устройства на фирматa Raisecom.

  • Харесай 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако нямате кадърен персонал, нормален сплайсер, отдр и имате змии в джобовете... по-добре недейте.

От изброените неща най-много ми липсва ODTR-a. Някакви идеи към какъв модел да се насоча и от къде да го купя? Не ми трябва за сертифициране на трасета, а  за поддръжка на селски настоящи хибридни и бъдещи gepon мрежи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно как колегата реши, че Уникомс Трейдинг ще имат по-голяма наличност и по-добър сервиз от нас :) И от къде разбра, че тяхната поддръжка е по- на ниво от нашата, при положение, че не е наш клиент :) бих могъл да поспоря по въпроса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В едно село средно с 500-700 човека от които примерно половината са потенциални клиенти, а реално според зависи от броя доставчици. Има ли смисъл да се опъват въздушки и да се затварят луди пари в пон?

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За село най-добре е да се опънат 5-6 въздушни точки на оптика и да се разцепи от всяка точка с фтп на по няколко вилана. Хем по-лесна локализация на проблем, хем по-малко аварии като цяло :) Пон-а си е за градове с големи жилищни квартали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@master и @ka4o_pi4a

В момента, ако ви кажа, че ще правя GPON за 6 села с 3 комунационни точки за най-много 1000 абоната.

 

@gepon.bg

Все едно не се познаваме.

Редактирано от tsvgos
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@master и @ka4o_pi4a

В момента, ако ви кажа, че ще правя GPON за 6 села с 3 комунационни точки за най-много 1000 абоната.

 

@gepon.bg

Все едно не се познаваме.

Ако е подземно супер но по стълбовете някак ми се струва абсурд за поддръжка.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от България не бих купил пон от никой...

Поради тази причина има и gepon.bg

Изключвам Бонев (с него всичко е ок и работи).

Това е положението за мен. GW са по-добри от

BDCOM, но и олт-то е 3 пъти по-скъпо.

 

 

 

 

пп СЪпорта си е важна част. Аз съм търговец и продавам.

Не искам да чета мануала и да решавам недокоментирани

китайски изгъзици. Да тествам ли уникомс с елементарен

въпрос за option82 в коя версия работи и в коя не?

Да ги запитам ли за други дреболии? Нито знаят.. нито ще научат ;)

Редактирано от Mile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от България не бих купил пон от никой...

Поради тази причина има и gepon.bg

Изключвам Бонев (с него всичко е ок и работи).

Това е положението за мен. GW са по-добри от

BDCOM, но и олт-то е 3 пъти по-скъпо.

 

 

 

 

Подкрепям Миле ,ползвам GW от Бонев 2 година,проблем никакъв.за функции и протоколи и всякакви нещица ..бол.

за кратко (тестово) изпробвах и Хуавеи,бива но почти всеки напреднал юзер може да човърка из онуто.

С две думи,забравих къде ми е е сървърното ,там пипам само ако цепя влан ,и ли по ОДФ-а с сплитерите.

И както бе писано по горе пон се прави с добър сплайсър ,ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ПОН пауър метър и кадърен персонал.ОТДР-а е за предпочитане ,но не болка и без него може стига да пресмятате правилно сплитването и да знаете тънкоста на ПОН-а.

Редактирано от space
  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.