Jump to content

Recommended Posts

На 8.11.2016 г. at 16:57, Mile написа:

аве булсата... оти не спрете да вкарвате дебелите оптики у штранговете ве деба тая крива нива.

Само вие го правите това изстъпление напоследък (изключвам кабеларката дето е вкарала коаксиала преди 15 годин)

дотегнало ми е и ше режем ;)

 

супер режи тамън ще имаме работа че сега бездействаме хахахахахахаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, bulsatcom написа:

супер режи тамън ще имаме работа че сега бездействаме хахахахахахаха

бездействате ама ви се ще , въпреки че сте на ПоН постоянно имате аварий ,да не почвам с снимковия материал за доказателство ,пък и "псевдо" ник Булсмях (bulsatcom) не ти отива...:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, bulsatcom написа:

супер режи тамън ще имаме работа че сега бездействаме хахахахахахаха

Глей ся тиква,нали ти казахме да не пишеш в този форум бе.Не стига,че лицемерен ами и прост.Разбирате ли колеги,че цялата им фирма ама цялата е ей такава пасмина като тоз тук,дето се обажда.Ти не прочете ли заглавието на темата,мълчи си ..........
Къв пон кви 15 лева....може ли фирма която има претенции да е национален доставчик да няма ни едно влакно собствено между градовете ами да ползват на виваком и gsn тъмни влакна и в-лани....да слагат за core суичове тп-линк...да нямат.Мрежата им от проста по проста....особенно ланките в малките населени места,не сигментирана,закачиш се и флудиш на воля.Да не говоря,че не правят никъв ъпгрейд на нито едно безжично устройство с което се борят по 1150 часа да настроят.Чували за микротик някога,някъде.Искай те от булсях vpn или MAN услуга да видите какво се казва смях !!!

Редактирано от wowefect
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Преди 1 час, space написа:

да не почвам с снимковия материал за доказателство

Почни почни, разрешавам :D

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Как може да търсиш VPN или MAN,услуга за корпоративни клиенти при условие че не се предлага такава ?!  Качество на услугата е такова,каквото е състоянието на мрежата която са придобили от вас/нас/тях,съответно и на служителите който ги поддържат :)   За какво им е да чуват и разбират Микротик ( той е създаден и се ползва от/за вас,малките)  при положения че имат Жунипър. Какво като при вас (придобитата мрежа) са сложили за core суич  управляем тп-линк,няма да работи ли ?! Те си го ползват само за транспорт и влани. Кой измисли  че са слаби на трафици и свързаност https://www.peeringdb.com/net/5243 https://stat.ripe.net/43205#tabId=routing .Дайте да видим вашите и техните мрежи/скорости/цени и да сравняваме :)

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факт е че услугата и то на пон е зле. От доста време имам наблюдение, ако гледаш торенти и спиид тест всичко е цветя и рози но останалото е без коментар.

  • Харесай 1

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Какво означава зле ( цена/скорост/загуби/стабилност ?!!) за тебе и за тях са различни понятия. Твойте наблюдения трябва да са подкрепени със мониторинг отвън и поне от 2 различни локаций за да са миродавни.Това със запълнения канал от торенти и измерване от типа спийд тест няма смисъл да се коментира,има стара тема как се тества прочети я.

И моя пон у дома е зле,имам 2 мс на 100мб/с порт ( което ме дразни изключително) до гейта на доставчика,но толкова си могат усройствата. За 16 лв  толкова.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16лв. на месец(както каза за тези пари толкова) при торенти скорост има на 90% от времето. Бг скоростта бива с изключение че много често "изчезват" сайтове който през друг доставчик работят. Закъснението до София е от 10до30мс. Извън България ми е скачало над 800мс! Преди да предприемат последната политика с ип адресите и да пуснат ип тв нещата бяха много по-добре. Да приемем, че скоростта не е фактор тъй като аз не тегля но работя много често он лайн там положението е трагедия на моменти. Има дни когато съм звънял по 10пъти! Прекъсвания за по половин / една минута за някой може да е нищо но мен лично много ме нервират. Устройствата често спират, казаха гори им лазера ( не коментирам ) но понякога е имало седмица чакане да дойде някой да го смени. Тези които са на лан са още по зле! От месец някъде ползвам за работа теленорския нет и като изключим, че има около 30-40мс работи много по стабилно  за скорост - вечер в час пик 10мегабита, късно след 23:00 минава 30.

В заключение бск става за чат web и торенти ако го има. Искали сме да плащаме повече за по-високо качество - не ставало.

И все пак нета не е до гейта на доставчика; )

  • Харесай 1

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качествените админи от новозакупените мрежи обикновено си заминават още в първия месец - като видят за какъв цирк става дума. За какво качество да говорим като не се инвестира в реални кадри - остават само техниците, които са на килограм и работят както дойде (може и нарочно, понеже ако всичко е ОК то няма нужда от тях и няма защо да ги държат).
Аз не виждам смисъл да им разяснявате на дълго и ширико слабите им места - туковиж си взели поука та си оправили бъговете - да се мъчат там, а ние да си градим нещата качествено - някой ден, като узреят колегите (който оцелее до тогава) и вземем да се обединим, тогава ще си "мерим" мрежите с тях.
Апропо, не съм особено съгласен, за твърдението, че Микротик е създаден за малки доставчици! Фирмата набира сериозен процент от всякакъв ранг мрежи/фирми.

  • Харесай 1

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Дали е от качеството на линията/устройството/мрежата при вас може да се гадае но ясно е че това е локален проблем при вас :) Закъснението ти до София (10до30мс. ) зависи от транспорта им до там и е нормално като се има предвид технологията която ползват да е около 5-10мс където и да си забутан из България.

"Качествените" админи от новозакупените мрежи обикновено си заминават още в първия месец защото стават излишни освен ако не искат да се включат към поддръжката/кабелжджийте. Какво ще администрира при положение че локално остава един управляем суйч за развързването на оптиката и вланите ?  Управлението си го местят при тях, бутат по една  */21, */22  в зависимост от абонатите на селото и филма с администрирането свършва.

Колега аз и не искам да си съгласен нито ще тръгна да убеждавам някого,ама неможе да обявяваш една пройзвдителност  и да се сравняваш с големите и само след като добавиш 25 правила във стената тя да падне наполовина.За толкоз пари толкова :)

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм убеден колко е локакен проблема, факт е че масово хората избягват въпросната фирма. Из нашия край са оставали половината град 2-3м без услуга. За въпросния акаунт който говоря е пуснат единствено защото алтернативата беше лан, доксис или радио. Определено в конкретната ситуация въпросния пон не е това което трябва да е. А дори проблема да е локален както казваш това какво го топли клиента?

П.п. 5-10мс до София във Варна не съм видял. При нас на кор-а са 7-9 което за тук е супер.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, още в началото на темата писах, като не можете да се конкурирате си търсете друга работа. Стига сте гледали в чинията на другите, от 7-8 години съм на интернет от булсат и съм имал 3 пъти проблеми който се решиха до час. Никога няма да си сменя настоящия доставчик. Нито една фирма в центъра на София и по точно зоните и красна поляна да предлагат по стабилен НЕТ говоря за UPTIME. Намерете си друго нещо за клюкарене. Ако някой иска може да се пробваме,дори ментел имат повече проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние не можем да се конкурираме заради дъмпинг и нелоялна конкуренция. Аз пък за пона на ментел имам друго мнение. Въобще няма как да се каже, че аз съм прав и някой от вас е крив или обратното. Просто изказваме мнение нали за това е форум.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, master ама, доколкото знам дъмпинга и конкуренцията са все още закони в РБ България, (картелните споразумения между мтел глобул и виваком защо не говорите)ако имам възможност ще пусна нет без пари на всеки, и въобще не ме интересува мнението ви. Ако взема тез 12 милиона от търкането честна дума половин София няма да плаща никога за интернет, и кво тогава и мен ще псувате и обиждате? Това ли е конкуренцията ви?

Редактирано от Momo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.