Jump to content
  • 0

IP камера и рутерборд - сложна ситуация :)

mikrostart
 Share

Question

Ситуацията е следната:

рутербордът с микротик (1) е свързан с друг рутер (2) - публичен вифи над който нямам достъп.

(1) има две карти едната приема с DHCP от (2) а втората карта пръска АП в къщата ми и има друг IP range (и има отделен активен DHCP сървър) (двата IP ranges са описани в Routes менюто на микротика).

Искам да свържа камерата към АП картата на (1) и да я достъпвам през целия свят :)

Щеше да е просто ако в ситуацията имаше само един рутер с публичен IP.

Камерата има DDNS функции, но не ми я ясно как да опиша връзката без да пипам (2).

Предложете варианти, както и надеждна безплатна DDNS услуга, която сте ползвали.

Умувам и за OpenVPN или P2P, но там ми е още по-мътно. В случай обаче че е по-лесно да не си губя времето с DDNS.

Мерси предварително!

index2.gif.24302c413c0651109e3a0ab15a8f7

index.gif

8 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Не можеш без достъп до 1вия рутер :)

С P2P?

През VPN,SSTP?

Все някак трябва да се случват нещата или пък през cloud услуги?

• Like 1

index.gif

• 0

https://ustream.zendesk.com/entries/43455654-Using-IP-cameras-with-Ustream

дотук две бири имаш да черпиш - едната че те мързи да търсиш със гугъла и втората че те мързи да погледнеш във секцията със често задаваните въпроси

• 0

https://ustream.zendesk.com/entries/43455654-Using-IP-cameras-with-Ustream

дотук две бири имаш да черпиш - едната че те мързи да търсиш със гугъла и втората че те мързи да погледнеш във секцията със често задаваните въпроси

Бе и цяла каса с бири ако пусна конфигурацията, но и всички варианти които четох по твоя линк изискват междинно устройство (компютер :) ).

Идеята е да пусна свържа камерата, така че да я достъпвам самата нея, или най-малко тя да се свърже към нещо като облак, от който мога я достъпвами който няма специални адресирания или пък необходимост от пренасочване на портове.

Сега разглеждам новият чешит IP камери - Р2Р, за тях пише че ставало през облака - въвеждаш Unique ID и автоматично се създава акаунт в облака.

След това я достъпваш със нейния си софтуер, последния е направен и за РС и за телефони (май обаче няма web интерфейс). Но понеже е китайско е много неясно описано. Пък и млако време ми остана тия дни да дочета (още бира), но май натам върви тоя вид техника - облаци разни.

index.gif

• 0

що се занимаваш с глюпости ми не си пуснеш едни интернет абонамент със ИП като хората и си не направиш конфигурацията бетон

• 0

Защото няма да има кого да черпя с бира ☺

Интернет имам.

Съветът ти е мъдър но ми се ще да науча нещо ново.

index.gif