Jump to content

Отзиви от GEPON мрежа


Recommended Posts

преди 23 часа, Mile каза:

само забрави да споменеш, че за тези неща ти трябват и bdcom ону-та.

Имам ги работещи xdk, bdcom, gwdelight и c-data. По-добро от gw olt няма.

Всеки сам си решава. Едно олт е 2к не е 20. Взимаш и тестваш. Ако не ти допада

засилваш в някое село и слагаш следващото. На всеки мрежата е различна и

има различни виждания за правилно. Един е с ppp, друг с vlan на клиент, static,

dhcp, option 82, ip unnumbered и бог знае какво още ;)

 

Не разбрах това за мен ли се отнася? Защото работи и с евролански ОНУ-та, Тенда и т.н. - това с темплейтите в ОЛТ-то няма нищо общо какви ону-та ще ползваш, стига да поддържат да им се сетват нещата през даденото ОЛТ

А м/у другото забелязвам в последните версии и на едни други ОЛТ-та дето са клонинги на БДКОМ - същите възможности но пък там имаше други бъгове :)

Редактирано от nelim
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 186
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • tsvgos

    24

  • Mile

    16

  • MiPSus

    14

  • borko13

    13

темплейтите в олт викаш немат нищо общо с марка/модел ону?

Дай пример с тест за loop, промяна на закъсненията с вълшебната 'пон заебис' и етк.

Съвсем отделен е въпроса каква скраб са всички изброени 'изделия'.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Mile каза:

темплейтите в олт викаш немат нищо общо с марка/модел ону?

Дай пример с тест за loop, промяна на закъсненията с вълшебната 'пон заебис' и етк.

Съвсем отделен е въпроса каква скраб са всички изброени 'изделия'.

Виждам че си "Разбирач" и ISP, но не разбирам защо се заяждаш, човека имаше определен казус и аз му дадох насока как може да го реши.
А каква скраб са въпросните "изделия", всеки сам си решава, аз като гледам по сайта, явно са вървежни и затова дадох пример, още повече теб нещо не ти допадна че това работило само с BDCOM.

Няма смисъл да се изпада във безмислени спорове и празни приказки, аз нито съм търговец, нито купувам техниката, само я конфигурирам и предположих че мога да помогна след като някой има казус, който не знае как да реши, хайде със здраве.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факта, че ползвам почти всички изделия описани по-горе е показателен.

Готови решения няма и няма и да има. Особено за всеки дизайн сътворен

в коя да е лан мрежа. Затова се взимат докато не се нацели верния грамаж.

 

пп Отдавна не съм isp (освен за хоби). Все се чудя как почти всички в този форум мислите еднакво ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Mile каза:

Факта, че ползвам почти всички изделия описани по-горе е показателен.

Готови решения няма и няма и да има. Особено за всеки дизайн сътворен

в коя да е лан мрежа. Затова се взимат докато не се нацели верния грамаж.

 

пп Отдавна не съм isp (освен за хоби). Все се чудя как почти всички в този форум мислите еднакво ;)

Ми така ти пише под снимката :)
Иначе съм съгласен правилното наименувание за част от техниката по-горе спомената е наистина "изделие", защото някой са ми горяли в ръцете :)

Весел уикенд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, 

Разгледали сме всички споменати по-горе марки и разлика в хардуера няма. Виждам разни мнения относно това кое колко работи, но практически устройствата се различават само по външен вид (тук има изключения) и фирмуер, който пък е взаимо заменяем. Струва ми се че това е някакво прдубеждение... Да не говорим, че в някои от най-хвалените марки се намират платки, които нямат нищо общо с тях. Напоследък всички прозводители се насочиха към чипа на Cortina Systems, и тъй като всички усторйства (OLT-тата и ONU-тата) са проектирани на база на един и същ референс дизайн няма как да се различават значително. Това до преди около година не беше така. Освен чипа важна част е оптичния модул, който пък се намира на няколко места в Китай и отново ако погледнете в повечето ONUта ще видите, че и той е еднакъв.

www.eurolan.net/ - оптични медия конвертори и оптични суичове произведени в България
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, eurolan каза:

Здравейте, 

Разгледали сме всички споменати по-горе марки и разлика в хардуера няма. Виждам разни мнения относно това кое колко работи, но практически устройствата се различават само по външен вид (тук има изключения) и фирмуер, който пък е взаимо заменяем. Струва ми се че това е някакво прдубеждение... Да не говорим, че в някои от най-хвалените марки се намират платки, които нямат нищо общо с тях. Напоследък всички прозводители се насочиха към чипа на Cortina Systems, и тъй като всички усторйства (OLT-тата и ONU-тата) са проектирани на база на един и същ референс дизайн няма как да се различават значително. Това до преди около година не беше така. Освен чипа важна част е оптичния модул, който пък се намира на няколко места в Китай и отново ако погледнете в повечето ONUта ще видите, че и той е еднакъв.

Нещо ми е трудно да се съглася с това, налага ми се да преглеждам това онова и мога да споделя, че разлика има огромна, не само чиповете, но и захранване и защити и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Насочваме се за темата
http://www.mikrotik-bg.net/topic/5649-под-капака/

а народа иска скорост и липса на лаг по възможност и доставчика пари да му дава ;)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте,

Колеги, някой имали реално работеща мрежа  с GEPON стил селска  въздушна мрежа с продукти на Eurolan (OLT, ONU, SFP, PLC, SC/UPC) за около 80 абоната.

Предстои ми upgrade към PON, както винаги условието евтино и работещо. :)

Моля, за дискусия, предложения, и идеи.

Весели празници!

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да.Евтино е и работещо.Супер мили и отзифчиви от към обслужване ,както за пазаруване така и за съвети и потръжка на продаваното оборудване.OLT i ONU наистина работещо.PLC сплитери дори с по добри показатели от стандартно заложените за такива.И най важното готови да откликнат ,когато ти е дошло да захвърлиш всичко заради някоя недомислица на китайците.Препоръчвам ти ги най-чистосърдечно и бъди сигурен ,че ще останеш доволен ,когато всичко заработи.Успех и дерзай.

Ако неможеш да помогнеш, поне не вреди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, ефект написа:

Здравейте,

Колеги, някой имали реално работеща мрежа  с GEPON стил селска  въздушна мрежа с продукти на Eurolan (OLT, ONU, SFP, PLC, SC/UPC) за около 80 абоната.

Предстои ми upgrade към PON, както винаги условието евтино и работещо. :)

Моля, за дискусия, предложения, и идеи.

Весели празници!

Има! Близо 2 години. 15-20 села. Имам идея да си платиш за да ти направя предложения и да ги дискутираме ... 

 

 

Редактирано от nik0lai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, borislavvg написа:

Да.Евтино е и работещо.Супер мили и отзифчиви от към обслужване ,както за пазаруване така и за съвети и потръжка на продаваното оборудване.OLT i ONU наистина работещо.PLC сплитери дори с по добри показатели от стандартно заложените за такива.И най важното готови да откликнат ,когато ти е дошло да захвърлиш всичко заради някоя недомислица на китайците.Препоръчвам ти ги най-чистосърдечно и бъди сигурен ,че ще останеш доволен ,когато всичко заработи.Успех и дерзай.

Всеки път се радвам, че не съм клиент и изпълнител на тоя дизайн.

Човек,,, верно тука не сме завършили филология.. ама ти счупи нещо в мен ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също Миле.Лесовъдство и финанси и кредит по образование, ланаджия по призвание ,(колкото ми позволяват силиците и възможностите) :D.

Ако неможеш да помогнеш, поне не вреди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, nik0lai написа:

Има! Близо 2 години. 15-20 села. Имам идея да си платиш за да ти направя предложения и да ги дискутираме ... 

 

 

Ти пък си и алчен леле.Човека пита за помощ ти  веднага пари искаш да изкараш!!!

Редактирано от Madafaka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, nik0lai написа:

Има! Близо 2 години. 15-20 села. Имам идея да си платиш за да ти направя предложения и да ги дискутираме ... 

 

 

Какви са тарифите? 

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.