Jump to content

Recommended Posts

111111

Предназначено за офисни администратори които не обичат като шефовете си да им отнемат трафика
;)

Моля, влезте или се регистрирайте, за да видите този code.

За имащите IPv6 услуга

лесно и бързо се отървавате от трафика и тоновете боклук по комповете ;)

Актуално към 5 окт 2014

effective facebook block mikrotik ipv4 ipv6

Щракнете ако ви харесва статията

Редактирано от 111111
Допълнен
  • Харесай 12

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
panevdd

Аз съм го направил с Layer7:

и съответното правило за филтриране.

• Харесай 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
NeTmAsTeR

и двата варианта съм опитал във малка офисна мрежичка - 30 станции само лузъри - нито проц нито рам товари Л7 за блок на феикбук и торентите но Л7 на криптираните торенти не става нещо , но ФБ го блоква идеално - МТ е на стар АТлон 2 гиги ЦПУ

гадно е да привикнат отначало - трябва да се обясни със замислена визиономия че фб се е бъгнал и тн да ги забаламосате нещо по приемливо, после им се обяснява че няма фб щото админа толко си може , и накрая нямате време да се заним с глупотевини и привикват но си има етап на тръшкане и молби - трябва да сте непреклонни

варианта със уеб проксито да заменя фб със страничката на служебна уеб програма също работи - например като лузъра изпише във адресната лента фб.цом и се отваря работна програма със очевидно не свършена работа , или служебната страница на фирма - на въпроса що така отговора е ми щото фб знае че не си си свършил/ла работата ...

после е ред на скаип

Редактирано от NeTmAsTeR

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mitko

Тествал съм и трите варианта - от първия пост, layer7 и през прокси.

Но има един проблем със зареждането на страници в които има имплементиран код за обръщане към фейсбук, например dir.bg.

Страницата не се зарежда изцяло, или се зарежда забавено и курсора седи като пясъчен часовник, а и самия браузър без значение кой - показва, че все още зарежда страницата.

Има ли някакво решение на това проблемче?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
111111

Тествал съм и трите варианта - от първия пост, layer7 и през прокси.

Но има един проблем със зареждането на страници в които има имплементиран код за обръщане към фейсбук, например dir.bg.

Страницата не се зарежда изцяло, или се зарежда забавено и курсора седи като пясъчен часовник, а и самия браузър без значение кой - показва, че все още зарежда страницата.

Има ли някакво решение на това проблемче?

Никакво проблемче от подобно естество не забелязвам

оплакващите се пращам на вратата на шефа

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mitko

Никакво проблемче от подобно естество не забелязвам

оплакващите се пращам на вратата на шефа

Това с препращането ясно, въпроса е като не се дозареждат страниците където има вграден код и се започва едно мрънкане... и иди обяснявай имаш ли сестра или не - стига се до абсурдната ситуация за смяна на доставчика, а той какво е виновен - напротив нета му е слънце ;D

Въпроса беше - при този тип забрани за фейса и получените от мен симптоми /предполагам, че и при други ползвали тези техники се е наблюдава подобен симптом/ има ли някакво реално решение?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
111111

Съвсем информативно видя ли с какво съобщение се дропят заявките?

Със същото се блокират и сайтове на национално ниво

да не кажа че и сапунерките така блокират

страницата се зарежда на 100% без грешка 404

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
nocalled

...варианта със уеб проксито да заменя фб със страничката на служебна уеб програма също работи - например като лузъра изпише във адресната лента фб.цом и се отваря работна програма със очевидно не свършена работа , или служебната страница на фирма - на въпроса що така отговора е ми щото фб знае че не си си свършил/ла работата ...

после е ред на скаип

това ми звучи като истинско решение :)

евалата

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
111111

това ми звучи като истинско решение :)
евалата

Бачка тествано и е в изпълнение в 3 офиса даже страниците се зареждат по-бързо
загубата на време според статистиката е спаднала с около 2-4 часа на ден при средно 7 човека на офис
принципно е блокиран достъпа до *.swf *.flv *.mp* там статистката е неточна но е около 400 попадения на ден минимум стига до 1500

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Simchoo

Най-накрая да намеря нещо което ще ми свърши работа. Едно голямо мерси! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mupo neTkoB

Може ли някой да обнови списъка на адреси на фейсбук-а (ако случайно има нови) защото започва училище и искам да им честитя първия учебен ден :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
111111

сегичка ще го обновя

а ти добави после скриншот от блокнатите за 24ч заявки ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokaracha

Що си играете да филтрирате,глупаво е  :)

За такава цел си ползвайте проксита.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mupo neTkoB

супер ми е да ги филтрирам малките хакерчета. особено е яко като отидат при "госпожата" си и кажат : "Госпожо ми то няма интернет :)" пък за прокси трябва да търся всички думи за фейс бук, и всичките им приложения, а така с мрежите е уникално готино:)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
111111

бързо ли говоря бейбе или бавно слушаш ти :)

това с проксито е бавно и ресурсоемко за екстра машината дори не споменавам

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Peltekov

Направи си една dns зона при теб facebook.com :) Може да пуснеш и едно apache httpd и да им казваш "Facebook иска да учите.".

А за адресите, които искаш да си имат достъп до facebook.com направи в bind ACL, кои може да пита за тази зона. ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
111111

Хора в офисите масово има рутер за 50лв,

какви обяснения ще дадете за основание че трябва да се вземе компютър,

който е обемен харчи ток и т.н.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
NeTmAsTeR

Аз обяснявам че за да се гарантира стабилността и отказоустойчивостта на интернет свръзаноста е необходимо да се закупи адекватна техника на тиа дето са рестартирвали през 5 мин некъф д-линк или заиксел , показвам най икономично е ако имат стар комп за рутер , ако нямат марковите стари машинки малко ток харчат , ако не им хареса ще го махна , но то им харесва и след две седмици спират да задават въпроси

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mupo neTkoB

както казва колегата, сигурно бавно слушам и не го разбирам бейбе

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
111111

RB soho решенията са на цена достъпна и надвишават като опции многократно д-линк тп-линк зиксел и ко.

обикновен 750 за 12 вата върши работа колкото маркова машина дето няма как да харчи по малко от 60 вата че има и 2 вента

а за да харчи по малко от 100 вата то трябва да е над Р4 или К8

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
master

Според моя скромен опит 12W не ги е стигал никога. Общо взето все едно, че просто го няма от гледна точка на консумацията :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokaracha

А от гледна точка на работа :)

Ако ще ползваш мощен РБ "калкулатор" най тънко ще минеш с днс-запис за *.fb.com *.facebook.com и филтриране на порт 53.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• SiN
      От SiN
      Идеята ми е следната:
      Ако някой клиент  по случайност обърка и вместо в WAN сложи интернет кабе в LAN на своя рутер и започне да раздава адреси в мрежата.
      Съответно близките до него няма да вземат адрес от сървъра/хотспота, а ще получат някакъв си адрес примерно 192.168.0.101. 
      Някой има ли идея, как да блокирам заявките, които бълва на неговия порт на сървъра, без да ползвам филтъра на бриджа? 
      Простата причина за това е, че не ползвам бриджове и не ми се ще да ги ползвам  
      Примерно чрез hotspot настройките, dhcp сървър настройки или firewall... Някакви идеи ?
    • dabadaba
      От dabadaba
      Не знам аз ли съм такъв карък, но от известно време ми пълнят лога с brute force attack.
      Просто класика!

Моля, влезте или се регистрирайте, за да видите този link.
      Преди време дори видях, че един се е закачил с правилната парола и тъкмо е в рутера. Веднага промених паролата и рестартирах, а той продължи да се опитва, но вече без успех.
      Рутера е със статичен адрес, а ограничението от доставчика е по мак.
      Та само при мен ли е това, защото служебния рутер е настроен почти по същия начен, но получава интернет по пппое и от друг доставчик, а няма такива атаки?
    • 111111
      От 111111
      Кратко блокираме googleads.g.doubleclick.net главния ошаренител
      след което блокираме контента от URL-то "&ctier"пращащо към рекламите

Моля, влезте или се регистрирайте, за да видите този link.
    • jelev
      От jelev
      Има ли решение за блокиране на Teamviewer сървър или и без значение за сървър и клиент?
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

No registered users viewing this page.

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.