Jump to content
  • 0

Достъп отвън до мрежата на втори рутер в L2TP/IPSEC тунел


musketeer

Въпрос

Здравейте,

някак не ми прилича да е в "за начинаещи", но това не е важно :)

Въпрос за решаване: две локации, едната с постоянно реално IP, другата с LTE рутер от БТК.

Естествено, на втората има необходимите неща за достъпване: камери, касов софтуер и други. Облачната услуга за камерите не работи, т.е. няма алтернатива. Сходен е проблема и с другите необходимости.

Опита за решаване (реализиран дотук) е два RB750Gr3, с вдигнат L2TP/IPSEC тунел, работещ успешно, рутиран и с нормален достъп от едната страна и от другата. Т.е. частично решен въпрос.

Но как би могло да стане да се стига до камерите отвън без да се влиза в L2TP? Нещата изглеждаха лесни с port forwarding, но, излезе, че не работи.

Не знам дали ще предизвикам интереса ви и съответно някакви отговори, затова няма да правя опит да описвам по-подробно структурата или пък да давам логове.

Разбира се, готов съм да го направя при необходимост.

Някой знае ли решение, което пропускам, въпреки гугълските усилия...? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0
преди 1 минута, JohnTRIVOLTA написа:

Тя и без тези правила рутера си го достъпваш на 172.16.11.1

Не съм член на VPN-a, правя NAT forward, това е основната цел, да стигам до отдалечения отвън, без VPN.

преди 3 минути, JohnTRIVOLTA написа:

И правилата се слагат в отдалечения рутер

То не стига forwarda до него, спира се в първия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Just now, musketeer написа:

Не съм член на VPN-a, правя NAT forward, това е основната цел, да стигам до отдалечения отвън, без VPN.

Не мога да те разбера какво точно искаш? Нали имаш услуга/сървър/ в римоут страната и искаш от основният рутер да достигнеш посредством изграденият тунел и dstnat до услугата там. Направил си всичко , но не връща, защото трябва този път и правило да се сетнат там/на отдалечения рутер/ за да знае сървъра с услугат да върне през тунела до основния рутер. Това е защото сег заявката от публична страна идва от основния рутер, а търси във FIB да излезе през отдалечения, понеже не вижда път за обратно да се върне! Ще ти направа една схемка на ръка и ще я постна след малко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Точно това искам, но цитата е от лога на основния рутер - той не закарва заявката до отдалечения, а я хвърля към DMZ, т.е. към собствения си WAN вместо към отдалечения в тунела. Всички логове и настройки, които съм дал са от основния, защото даже нямам достъп до отдалечения в момента 😞

Разбира се, в случай на нужда ще го достъпя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Честно казано, *много* искам да почерпя :)

Много благодаря, а за черпнята няма шега, скоро ще трябва да съм в София и с удоволствие бих!

 

П.П. Тръгна като пушка, ако не бях и в сейв мод, щеше да стане от раз, така поне си повторих движенията :)

П.П.2 това заблуждаващо съобщение си остана в лога, въпреки успешната връзка "dstnat: in:eth1-Internet out:(unknown 0), src-mac e8:d0:b9:50:19:e0, proto TCP (SYN)"

Редактирано от musketeer
странното в лога
  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Преди 3 часа, musketeer написа:

Честно казано, *много* искам да почерпя :)

Много благодаря, а за черпнята няма шега, скоро ще трябва да съм в София и с удоволствие бих!

 

П.П. Тръгна като пушка, ако не бях и в сейв мод, щеше да стане от раз, така поне си повторих движенията :)

П.П.2 това заблуждаващо съобщение си остана в лога, въпреки успешната връзка "dstnat: in:eth1-Internet out:(unknown 0), src-mac e8:d0:b9:50:19:e0, proto TCP (SYN)"

Радвам се , че са се получили нещата, инак здраве да има 😉

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.