Jump to content
  • 0

3 VPN и 4 Микротик Рутера :)


thebulgarian

Въпрос

Здравейте отново. Имам проблем и пак съм тук с въпрос.

Гледам Американски стрийм (Netflix, Hulu, HBO GO т.н.т.) 
Имам Mikrotik RB2011UiAS-2HnD-IN в БГ и RB2011UiAS-2HnD-IN в Щатите. Вързани са с VPN PPTP, за да мога да имам американско IP.

Проблемът е, че скоростта е много бавна и едвам се гледа, буферира постоянно и автоматично ми сваля качеството. 
Speedtest.net показва 3-5 Mbps, a това е крайно недостатъчно. Там някъде е и ограничението на ISP-то в Щатите (всички мразят Comcast). Имам възможност да инсталирам още 2-3 RB2011UiAS-2HnD-IN и да ползвам и тяхния ъплоуд. Естественно на различни места ;)

Въпросът е : Мога ли да вържа и обединя 2 и повече VPN към моя рутера, за да мога да си повиша скоростта?

 

Редактирано от thebulgarian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

не, ъплоада на всеки от рутерите няма да е достатъчен да ти върви телевизията

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Вземи си неограничен по трафик VPS с минимални параметри

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Може би не четеш правилно. значи аз съм ти казал че няма как да стане да се обединят за телевизия. Колегата ти е дал друго решение, но ти продължаваш да пробваш да храниш маймуни с трици. Успех в начинанието

  • Харесай 1

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами не, чета доста добре при това. Ти си ми казал :

не, ъплоада на всеки от рутерите няма да е достатъчен да ти върви телевизията

От което не се разбира дали е невъзможно да стане или няма да е достатъчна скоростта, или че няма да е никак лесно да се получи, защото е доста сложно за конфигурация.

Колегата 111111 ми е дал съвет, за което аз благодарих най-учтиво и това определно не е хранене на каквито и да е животни, с каквото и да е! 

Благодаря най-учтиво за отговорите и съжалявам, че обезпокоих общността с неразумните си въпроси. 

Не съм трол, ако това ще решите, така че запазете силите си за истинските такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Добре ще пробвам по-лесен за разбиране отговор:

1 рутер в примерно чикаго с 3-5мбит-а ъплоад. то получава от сървъра на ХБО и там си гледа нормално, но има само 3мбита да може да ти изпрати през ВПН-а

2 рутер в примерно Ню Йорк с още 3 мбита ъплоад. този рутер може да ти изпрати същия сигнал но пак няма да ти стига да гледаш поточно видео.

твоя рутер или твоя компютър без значение дали е във впн или някъде закъчен към рутер той може да ползва една от тези връзки за теглене защото това не е торент който да може да направиш 100 конекции. там правиш само една конекция към определен сървър. колкото и да обединяваш ВПН-и ти ще може да ползваш реално само едната ВПН-връзка през някой от 2-та рутера за да гледаш тв. реално ти ще правиш връзка така

твоя комп <=>твоя рутер<=>ВПН<=>ЧИКАГО<=>СЪРВЪР ХБО

т.е. реално дали ще минеш през чикаго или ню йорк все тая

варианта да стане това е да си вдигнеш изходящия капацитет на рутерите в САЩ

 

  • Харесай 1

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.