Jump to content

Какви безжични рутери ползвате при вас


Networker

Recommended Posts

  • Администратор

през вифи .. дори и с последната версия, но го забелязвам че се случва когато вече съм настройвал друг рутер преди това и за 100 и за 200 модела, ползвах лисицата на телефона, явно кешира някакви глупости, дори само при опит за логване рутера увисва, пинг пуска но не зарежда никакви страници нито на телефона ми нито на предварително свързан лаптоп :), пробвай при теб тази ситуация. 

 

Относно тоя 951 няма как да имат кръгова по вертикала от хоризонтално разположени антени , самата платка може да изкриви диаграмата.

  • Харесай 1

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Всичко ме интересува.

Като цяло дали добре се справя Wifi-то , четох мнение , че имали много проблеми с скоростите(120 mbits max) и натоварване на CPU.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Извинявай аз се обърках с модела, който аз ползвам и е RB952Ui-5ac2nD или HEX Lite !

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно ...

При кои рутери сте забелязвали прословутия проблем с андроид клиенти. За тези които не са се срещали с това... пример: рутер,  лаптоп и в един момент се появява втори клиент с андроид (не всеки) и нета на лаптопа изчезва. Преди се наблюдаваше при тп линк 740(1), сега го видях и на zyxel 418 v2

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , някой да е пробвал Linksys WRT3200ACM.Ще го използвам за къща. 

Бихте ли споделили впечатленията.

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте, някой ползва ли StartBit SBN-W11-R1? Попадна ми един н не иска да се ресетне да дефаулт, иначе си работи. Може и аз да бъркам нещо, но не мога да намеря и user/pass и не става със стандартните.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно ...

Нещо интересно за колегите, които предлагат IPTV:

https://github.com/mysticall/gargoyle/tree/master/spm

Може да добавите повече от един WAN порт и ако изпозвате статични IP адреси (маскарадни видими само от вътрешната мрежа), до 3 IPTV бокса (зависи от скоростта, която предлагате) няма нужда да слагате суич при клиента, а ги пускате през рутера.

При нас използваме основно два вида рутери MGS и StartBit, базирани на чип MT7260.

Редактирано от mysticall
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...
  • Администратор

Абе от рутерите на МГС имахме оплаквания на разни клиенти,  като вифи производителност също не ми харесаха .. но това беше преди доста време, сега не знам дали не са по - добре, още ли са с един цвят ван и лан портовете и има ли надписи :)  за ориентир на клиента .. и много сложно за някои хора меню за настройка .. :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със софтуера от горния линк са.

Моите наблядения за новия модел са, че wifi то има малко по-добър обхват от wr841. Още е рано, за да се правят изводи. След една година работа, рутера ако не прави проблеми, този рутер става.

IMG_20170821_092604.jpg

IMG_20170821_092623.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеца по-късно ...

За тез пари е добър. Дават го за дъщерна фирма на Тплинк. Като забележки съм им забелязал, че не всички палят на относително дълъг кабел (70-100м).

Lost but never forgotten

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз четох, че са дъщерна на тп. Макар, че последната марка беше много зле с последните 740 от стария дизайн. А за кабела не ни тревожи, нямаме такива дължини. Ще взема няколко за тест.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.