Jump to content

Какви безжични рутери ползвате при вас


Networker

Recommended Posts

Аз затова до момента съм с рутер за 30.

Другото което ме притеснява са вградените антенки.

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вградените , антени на 951, работят по-добре от която и да била друга сапунерка за 200-300 лв различна от микротик. Моя е забит през 5 панелни стени на 7 етаж и от другата страна на блока на паркинга имам нет.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В документацията ги дават до msc7.

A за спането съм съгласен, отдавна не е в стаята където спя или прекарвам по голямата част от времето.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък съм прост - рутерборд 750 и тплинк 741н като АП безотказно, доказано

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

И двата модела са 2 mimo т.е. 300мбит/с на 40MHz , но незнайно защо и аз само в STATION mode ги постигам, но не и AP BRIDGE където сработва само на 20MHz :unsure:

В документацията ги дават до msc7.

A за спането съм съгласен, отдавна не е в стаята където спя или прекарвам по голямата част от времето.

Все пак в HT Supported MCS си ги има:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да но нали трябва и в АП да го има :). Но все пак означава, че е софтуерен проблем което е добре.

аз пък съм прост - рутерборд 750 и тплинк 741н като АП безотказно, доказано

То и аз бях по аналогичен начин докато WIFi на тп-линка не започна да си прави каквото си иска.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След няколко минути тестове в стая без претенции за кой знае какви конфигурации ми падна шапката. Лаптоп с N стандарт карта (не съм я гледал дали е 2х2) се свърза на 150MBps в стая 20 квадрата като изходната мощност на рутера бе 20dBM. Директен тест към рутера с Btest на удп с и без WPA2 криптиране варираше от 98 до 107 мегабита нещо което не бях виждал през живота си с друга сапунерка. При TCP нещата бяха значително по-зле 70 до към 85MBps но тогава и процесора на рутера беше на 100% . Трябва да го пробвам с машина зад лана, тогава ще е значително по-добре според мен.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През 6 бетонни стени и около 10-12м резултата на UDP беше 65-71Mbps, а на TCP 35Mbps. Което според мен е учудващо добре имайки в предвид, че до него има още 2 рутера на по 10см а при сканиране са около 20.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Онзи ден за първи път се счупи един Zyxel 418v2. Рутера беше на 20 дни и според клиента всеки ден е забивал дори без трафик, той си го е рестартирал и всичко си е било "наред". След смяна всичко се оправи, а рутера след по-малко от ден просто спря изцяло. Надявам се да няма проблеми с гаранцията.

 

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.