Jump to content

Какви безжични рутери ползвате при вас


Networker

Recommended Posts

Здравейте колеги, от няколко месеца наблюдавам странни проблеми с рутерите на TP-Link и се замислям дали да не мина на други модели.

 

Проблемите са липса на достъп до Web интерфейса (докато през тях Интернет минава) - за повечето remotely през WAN pорта, някои и локално нямат достъп. Става дума за рутери (740N, 841N) работили 1-2 години.

Някой от новите рутери нараво си идват с този проблем (по новите ревизии). Интересното е, че като ги ресетнеш, имаш достъп, а след като си направиш настроийките и рестартираш вече нямаш достъп.

Имаше едни серии, които имаха проблем само за достъп през WAN когато са на pppoe свързани - там се оправяше проблема с фърмуер (те обаче нямаха проблем с remote access през WAN ако са на статични адреси).

 

Въпроса ми е, имали ли сте такива ядове с тези модели, също какви рутери ползвате при Вас и как се държат след 1-2 г. употреба :).

 

Поздрави.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С последните версии на 741 се наблюдаваше този проблем. Иначе от към лана няма проблеми. 

Всички без един са 741,841,941. Този който е самотен е един линксис който ни вдига нервите но клиента не иска да го сменя струвал адски много.


А до момента само 1-2 тп линка са спирали и то от мълния през електропреносната мрежа.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък Tenda сами се ресетват и всяка настройка изисква рестартиране, DLink са тотална боза откъм Firmware и най-различни проблеми, Cisco-Linksys като застанеш до рутера и се изплюеш - вече няма покритие, Asus-ите са страшно бавни. Има някакви недоразумения ON Networks с 2LAN порта.

Общо взето ТЪПЛинк-овете са най-доброто за скромна сума. Пък ако искаш си купи Репотек.

Редактирано от netuno
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се позамисля засега тп-линк 740н в.4.23  ,нямахме сериозни проблеми 1-2 броя от 100 са проблемни, да не говорим че когато предоставя на клиента рутер за ползване ,му качвам Gargoyle и така проблема ми е минимум.От 2-3 месеца работим и със Zyxel ,засега се държат Ок. За лични нужди ползвам Тп-линк 3600н гигабитка пак с Гаргата, добре се държи , безпроблемно ми обслужва около 15на локални Ип-та, това което ми прави впечатление че ИП-тв стриим с 740н ,ми насичаше а с този няма проблем.Относно Д-линк и Тенда ,тези неща и да ги чуя..

Редактирано от space
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой да е пробвал да дебъгва проблема - т.е. хардуерно (кондензатори) или софтуерно (фърмуер)?

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Tenda и Canyon са ТП-Линк със стар фирмуер и промени по интерфейса

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Tenda W311R и D-Link Dir-600/615 често им заминават WAN портовете ! От евтините ZyXEL NBG-416N е за мен най-железен и безпроблемен ! При TP-Link си е до късмет , често се случва бройки да увисват безжично, забивания от различен характер или въобще проблеми решаващи се с рестарт на устройството или с подмяна на фърмуеър с алтернативен такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой да е пробвал да дебъгва проблема - т.е. хардуерно (кондензатори) или софтуерно (фърмуер)?

Преди време колегата беше изкупил 1 чувал тп-линкове с проблеми - проблемни кондезатори, флашове (имаха един период с ментета на самите чипове) адаптери много често. За софтуера според това което съм видял с оригиналния си работят страхотно. DDwrt поне преди време ги убиваше.

Не бях заглеждал цените на ZyXEL но определено ми допадат както и гаранцията.

http://www.vali.bg/?action=products&manufacturer=&group1=&group2=&group3=&group4=&article=21714

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бях заглеждал цените на ZyXEL но определено ми допадат както и гаранцията.

http://www.vali.bg/?action=products&manufacturer=&group1=&group2=&group3=&group4=&article=21714

Ние ги пазарувахме от Стемо и цената им е още по-добра. Това им е от магазина:

https://pcshop.bg/Ruteri/ZyXEL-NBG418N-v2-NBG418NV2EU0101F

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как са от гледна точка на uptime?

 

Работи отлично, ако енергото му позволи. :)

 

До момента брак-а е под 3%. Гаранцията на всички е призната и са заменени.

 

Един съм пуснал в офиса - на прикачените снимки.

 

Наскоро пуснахме втори, защото при над 30 у-ва се задъхваше.

post-788-0-28679500-1425057359_thumb.png

post-788-0-47706000-1425057368_thumb.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toест не забива от токови удари. Защото тп линка понякога забива от това.

 

Миналото лято може да сме го рестартирвали 1-2 пъти (при средно 2-3 токови удара на седмица от климатици и т.н.). Тази година не сме още. Но говоря за версия 1. Все още не съм виждал версия 2, но според рекламите му - не са го развалили.

 

Прикачвам 2 снимки за да прецените качеството на изработката. В Тайван държат малко повече на качеството.

post-788-0-74448300-1425059370_thumb.jpg

post-788-0-58141700-1425059417_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.