Jump to content

Какви безжични рутери ползвате при вас


Networker

Recommended Posts

Ползвах и В.1 и В2 на Zyxel с Единицата до ден днешен проблем няма при клиент , но това което се случва с по новата версия нямам обяснение ,а именно: дадени саитове не ги отваря, какво ли не "ръчках" по настроиките не и не ,сега съм сложил за личен тест такъв постоянно забива, смених фирма същото положение.От 4-6 месеца давам на клиенти неизвестна марка "тотолинк" за  Soho рутер се държи добре нямам върнат или проблемен такъв. Интересувам се за "backdoor" на Тп-линк  пуснат ремут на порт 80 , и финд на пасса. имам важен 841 които не искам да го ресетвам че има пренасочвания които не ги знам ,а и не ми се правят наново,търся пробив на паролата.За предпочитане на ЛС ,ако има идеи някои.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 418 е нямало до момента проблеми. Вече не знам какво трябва да се слага и май лека по-лека ще се слагат микротици. Макар и там да виждам някакви много странни неща като огромна разлика в скоростите в зависимост от версията.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Каквото и да сложите,без отдалечен достъп,наблюдение и управление от ваша страна на устойствата който раздавате винаги ще си имате проблемите от темата.Отговора е много прост :) . Купувате евтини доказано работещи устройства и си ги префлашвате със софтуеър направен според изискваниета за вашата мрежа,нито е сложно нито в скъпо.

 

  • Харесай 1

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-новите TP-Link изглеждат по добре от към софтуерните проблеми - със стоков firmware - v10 на 841 версиите.
Варианта със флаш е добър, но не всяка версия поддържа външен firmware, пък и колкото и да е се губи време.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
преди 15 часа, Networker каза:

По-новите TP-Link изглеждат по добре от към софтуерните проблеми - със стоков firmware - v10 на 841 версиите.
Варианта със флаш е добър, но не всяка версия поддържа външен firmware, пък и колкото и да е се губи време.

 

Със  стоков софтуеър каквото и да е пак си е пръчка,поради причината че направен за полза от краен потребител.

Tp-link са доказано работещи и в "нашия" ценови клас идеално пасват 741/841.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте,да ви споделя на какво попаднах на скоро.Рутери TP Link Wr740N,без разрешен Remote Access по някакъв начин си набиват някакви DNS-и,които се хостват в USA и са достъпни през работно време(08.00-17.30) и след това НЕМА НЕТ.Случи ми се последния месец 5-6 пъти на различни места.Каква би могла да е причината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, сандуси каза:

Здравейте,да ви споделя на какво попаднах на скоро.Рутери TP Link Wr740N,без разрешен Remote Access по някакъв начин си набиват някакви DNS-и,които се хостват в USA и са достъпни през работно време(08.00-17.30) и след това НЕМА НЕТ.Случи ми се последния месец 5-6 пъти на различни места.Каква би могла да е причината.

Това ми стана интересно ,моля метни ми на ЛС Ип-тата на тези DNS -и

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има мрежов скрипт(зловреден), на който се дължат тези промени по настройките.Удря  Тендите и Тплинк, вероятно и други марки, но няма данни за сега.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ИП-тата не съм ги записвал,но проблема става по-голям и се среща почти всеки ден.Като попадна пак ще ги постна,ако това може да спомогне за решението на проблема.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

е са се заинтригувах не го бях видял. Интересно е какъв е чипсета и процесора колко е ако не отида на място ще питам май по телефона .интересно е фируера какъв е и дали са му бацнали графична среда

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.