Jump to content

Какви безжични рутери ползвате при вас


Networker

Recommended Posts

Е така е с всичко което се види ,че е добро цените скачат.Аз си взех един от рутерите на Евролан за проба,малак грозник но ефективен.Чипсета е на МедияТек MT7620A Който има в себе си много потенциал но за жалост не се използва в конкретното решение.Има два гигабитови порта които не са изведени изведени са само 4 100 мегабитови..Има варянт за 5 гигахерца но на мен не ми липсва особено.Все пак това си е първа версия и за напред може да разчитаме че гигабита и повечко рамец ще ги има.А не бива да изключваме и възможността за директна оптична свързаност.Предлага се основно с два фирмуера единия юзер френдли и OpenWrt ,за пореден път си признавам колкото и да е бъгаво wrt-то си е класика.От цялостният анализ на въпросния миник бих казал ,че се радвам на българско и родно.Обхват и скорости по вифи доволно при пряко сравнение с микротик и тъп линк ,за цената си добър заместител на тъп линка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко часа работи един тотолинк 100. В началото беше малко шашнат но след ъпдейт се по оправи.

В момента забелязваме друго : Uptime "71day:23h:39m:38s"

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Администратор

totolink ако има повече клиенти и се шашка .. и определено трябва да се ъпдейтват до последна версия, иначе обхвата не им е лош.

Относно медиатек чиповете 7620н явно сега е модерно да им слагат модифициран май опен врт .. с такива чипове има рутери на стартбит и някакви но нейм от MGS , всъщност софта е Wive-NG http://wive-ng.sourceforge.net/?WN-MT_MT7620N%2FH

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Велин каза:

Относно медиатек чиповете 7620н явно сега е модерно да им слагат модифициран май опен врт .. с такива чипове има рутери на стартбит и някакви но нейм от MGS , всъщност софта е Wive-NG http://wive-ng.sourceforge.net/?WN-MT_MT7620N%2FH

http://sourceforge.net/p/wive-ng/wive-ng-mt/ci/master/tree/

Ползваме същите рутери, с малко промени портовете могат да се настройват ръчно (WWWLL - WAN; LAN). Софтуера и WiFi-то работят много стабилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да модерно е ,но си има и стокови решения като тп линк арчер ц-2 модела той е с този чип както и някои други модели асус и др.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно ...

На сайта на Totolink има нов фирмуер 2.4.2 който убива модел N100RE, пинга си остава но достъп до WEB няма или от време на време тръгва за няколко секунди.

Предпоследния фирмуер 2.4.1 работи достатъчно стабилно.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • Администратор

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Някой има ли впечатления от тези http://videomaxavs.com/category/49/bezzhichni-ruteri.html

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами написан си е чипа аз ползвам за домашарка върянта на евро-лан и работи доста стабилно при нас разлика на пинга между лан и вифи 1 милисекунда и 3 стени не го плашат и за телефон.При този чип всичко опира до софта и настройки има един руски дето е доста стабилен но и платен хвалят се че бил с него ако е така добре .Но все пак да сподели някой дето е монтирал такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Е той софта е един и е известен,остава за чипа да е ставало дума.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За софта си е ясно в основата си е винаги ОпенВРТ ,но не е баш еднакво .Но инак за домашарка ще се справя доста добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...
  • Администратор

master имаш ли проблем с настройката на totolink през телефона, при мен се оказва, че при опит да се влезне рутера изцяло забива и иска рестарт

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде влизаш през вифи или ван? До момента съм нямал проблем през вифи.

Всички са ъпдейтнати с последна версия.

Онзи ден сложихме на клиент един мт 951 но ми се струва че антените му не са точно с кръгова диаграма.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.