Jump to content

Хотспот за хотел - мнения и предложения

Recommended Posts

kokaracha

Абе така ли никой друг не ползва ваучери тука ?!

За какво ви са тия данданий със създавнето на потребители,пароли ...

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

• Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• uBoTo

21

• 111111

13

• syscom

7

• MiPSus

5

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Защото точно това е смисъла на този форум. Няма нищо лошо всеки да разбира от всичко, но трябва да работи това, което му се отдава най-добре... ако успее си намери работа. Ако човек не знае нещо,

Защо не им пуснеш на хорицата безплатен i-net и да приключиш с драмата. Едва ли някой на почивка ще се възползва от твоя hot-spot толкова често.

Да се дават пари за микротици... за хотел.. ролкови ножове.. Следя темата с интерес Чакам да се стопли водата и да откриете система с channel banket и без простотии. Не че не става на мускули и т

• Administrator

какво е ваучер: хартиика с име и парола ;D

търфовски представителна нах вече ако е и със скреч зона

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа

ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Абе и аз си помислих за същото, ама викам да няма ИНОВАЦИИ в областта ;D ;D

kokaracha

Не е задължително да има нито скреч зона нито имена и пароли :)

Общо казано, представлява генериран код който след въвеждане в хотспот логин страницата разрешава достъпа до интернет.

Плюсовете са,че не се използват имена и пароли,всеки код е валиден еднократно за период от време.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Аз съм фен на OpenWRT.

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

kokaracha, ще обясниш ли малко по-подробно? Не успях да намеря нищо по въпроса. Благодаря!

Защо не им пуснеш на хорицата безплатен i-net и да приключиш с драмата. Едва ли някой на почивка ще се възползва от твоя hot-spot толкова често.

• Like 1
dabadaba

Миналата година бях на почивка в хотел Мурите до Банско. Напълно безплатен интернет, за всяка стая отделен достъп, с парола от рецепцията. Рутерите май бяха ВРТ54Г, щото нещо такова ми изписваше в акаунта, но скоростта беше 20 Мбпс. Освен да си проверя пощата и да вляза тук-там ей тъй за спорта, не ми е трябвало за друго, пък и остава ли ти време :)

kokaracha, ще обясниш ли малко по-подробно? Не успях да намеря нищо по въпроса. Благодаря!

Имам чувството че ти ни гъбаркаш.

Как не си намерил нищо като си пуснал тема във форума и ние ти обясняваме как ще стане този хоспот ???......

Аз ти казвам направи го с пц ти ми разправяш че с рутерборт го искаш.

С юзър и пароли го искаш сега пък никъде не си го намерил.

взимаш пс - купуваш -качваш микротик минимум л6 (level6) - конфигурираш го като хотспот и от юзер мениджъра късаш билет-четата.

Ето

с малко кино.

Миналата година бях на почивка в хотел Мурите до Банско. Напълно безплатен интернет, за всяка стая отделен достъп, с парола от рецепцията. Рутерите май бяха ВРТ54Г, щото нещо такова ми изписваше в акаунта, но скоростта беше 20 Мбпс. Освен да си проверя пощата и да вляза тук-там ей тъй за спорта, не ми е трябвало за друго, пък и остава ли ти време :)

Стига с тази класика врт54гл тази сапунерка е поне на 8 години - когато скоростите ги измервахме с битове:).

stel, щом искам да го направя по този начин значи има защо! Не напразно търся варианта с много условности, защото миналата година видях какво става.

syscom, за незнам кой път ще го кажа в прав текст - пиша във форум на Микротик за съвет с рутерборд. Не съм толкова заблуден и знам, че с PC мога да го направя и въобще няма да слагам Микротик на PC-то... Ти явно НЕ можеш да споделиш друго мнение освен "Сложи компютър". В началото съм задал 4 въпроса - ти ми отговаряш "сложи компютър". Щом незнаеш дали ще стане с рутерборд и не можеш да помогнеш адекватно - не пиши празни приказки. И щом питам kokaracha да обясни по-подробно - ИМА ЗАЩО! Ще ти го напиша (щом не можеш да го разбереш) - никъде не видях в хотспота на микротик да се въвеждат само пароли, трябва да има и потребител. Затова ще помоля да спреш да пишеш в темата, защото нито я следиш и четеш като хората, нито имаш желание да помогнеш с нещо, а така като гледам може би и да искаш - нямаш знанията и опита. Благодаря ти!

Ти първо не знаеш какво искаш после ми обясняваш как го искаш!!!

Няма да пиша повече в твоята тема - но това не ти дава право да се заяждаш с потребителите в тоя форум и да им хабиш от времето, през което те се опитват да ти помагат - дръж се по коректно с тях, в крайна сметка като гледам сам не може да си помогнеш.

Искрено благодаря на хората, които наистина имаха желание да помогнат и ми разясниха на какво са способни бордовете, за които попитах. Очаквам тези дни да получа 750G и ще го поразгледам. А за останалите, които се включиха в темата (и съответно изместиха въпросите ми) и ми обясниха, че не разбирам, не знам какво искам... мога само да ги помоля да четат кой какво е писал (или им говори), да помислят дали могат да отговорят на въпросите му и чак тогава да пишат (отговарят) ако имат смислен отговор на въпроса разбира се, а не да изкривяват темата. Благодаря!

П.П.: Благодаря на колегата, който сподели къде продават ролков нож за рязане на визитки и разяснихме и тази тема ^-^:D

Да се дават пари за микротици... за хотел.. ролкови ножове.. Следя темата с интерес ;)

Чакам да се стопли водата и да откриете система с channel banket и без простотии.

Не че не става на мускули и тепе-линкове. Къфто 'отела.. такова и решението. Ма немали клиенти.. Ми да беха направили къмпинг ве!

• Like 1
kokaracha

От гледна точка на техниката няма значение дали ще използваш марката микротик,тп-линк или нещо друго,за мен е важна идеята и работната идиотиустойчива схема :)

Например бих сложил по едно wi-fi устройство на всеки етаж,прозрачно и бриджнато ,ползващо се само и единствено за преносна среда.Устройствата бих ги връзал на един прост 100/1000 суйч и всичко това накрая да излиза на един хотспот,било то микротик,пфсенсе или каквото ми попадне под ръка.Нито скъпо нито сложно,но и всичко зависи от гледната точка.

Да се дават пари за микротици... за хотел.. ролкови ножове.. Следя темата с интерес ;)

Чакам да се стопли водата и да откриете система с channel banket и без простотии.

Не че не става на мускули и тепе-линкове. Къфто 'отела.. такова и решението. Ма немали клиенти.. Ми да беха направили къмпинг ве!

Edited by kokaracha
  • Like 1

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Аз съм фен на OpenWRT.

Mile, радвам се, че следиш темата. До колкото съдя по мненията ти във форума, за мене ти си един от хората, които са наясно с нещата и не говори празни приказки. Оценявам го. Относно хотела и клиентите е, че ако 1 има интернет (знае паролата за мрежата), то още 100 я знаят... И тук идва и приказката, че безплатното е най-сладко.

kokaracha, съгласен съм с теб, че няма значение от марката. Миналата (или по-миналата) година бях писал тук преди да се изгради мрежата във въпросния хотел - с цел помощ. Тогава не бях толкова наясно с външните АП-та (признавам си). След като пуснах темата във форума, нещата бяха аналогични, както сега - предложиха ми "идея" след заплащане, пак ми обясниха, че не разбирам... Накрая стана така, че се сблъсках сам с действителността - трудно за изграждане окабеляване, нужда от много АП-та в хотела поради структурата му и скъпа инвестиция. Не, че е кой знае какво (нито хотела, нито мрежата), но въпроса е принципен - да няма спекулации с безплатната услуга и да няма проблеми.

Така или иначе очаквам рутерборд и съм решил да го разгледам (от чисто любопитство) и да го настроя според нуждите. Само, че на единия от въпросите ми (Микротика да рестартира модема) се оказва, че не може да го прави. Тоест ще трябва да говоря с доставчика на Интернет, да оставя Линксиса само да рестартира модема или да слагам устройство като PicoIP, за да рестартира модема. Живот и здраве след няколко месеца ще видя дали наистина е от модема и дали оплюването за този Линксис като остарял и смотан рутер са основателни, или проблема е в модема. Поздрави!