Jump to content

Хотспот за хотел - мнения и предложения


uBoTo

Recommended Posts

и с двата рутерборда ще стане, просто няма да може да ползваш UserManager. ще ти се наложи да импортнеш 1000 акаунта в началото на сезона и да ги нарежеш. работа за 20 мин. ще ги импортваш ръчно в микротика. за тази голяма скорост от 12Мбпс няма да има натоварване по-голямо от 1-2%.

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

няма да импортва нищо микротик си има генератор в юзер менаджера

а изхода освен на хартия може да се изкара в CSV фаел който може да си импортнеш в ексел и ли някоя програма за визитки

аз лично Glabels алтернативи

пиша му така защото и аз почнах от RB493, но набързо след това минахме на един делл с 1,6 Р4,

който зарежда базата данни с лог компресирана около 180мб за около 3 минути,

през което време машината почти не реагира а след това минава трудно 10% при товар

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

111111, благодаря за отговорите! Имаш ли идея какъв обем е базата с данни да кажем за 100 потребителя в борда? Все пак да преценя до колко потребителя мога да задам максимум, тъй като не видях точен отговор на въпроса ми - колко потребителя мога да добавя в хотпоста.

MiPSus, непозната материя е, да, затова пиша тук с цел по-запознатите да ми отговорят на въпросите. Ако беше си направил труда да прочетеш въпросите ми, щеше да видиш, че имам точни и ясни питания (тоест съм наясно с някои от нещата), на които ти не успя да ми отговориш, а ми обясни какво ми трябва, за да изградя мрежа. Това само по себе си показва, че ти не четеш, а ако четеш може би нямаш точен отговор на въпросите. Затова, моля да не спамиш темата, а който има желание и знае - нека да каже.

Mupo neTkoB, благодаря за отговора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къв е смисъла да ти отговаря човек, като ти пак си караш на твоята?Как човек да ти обЕсни, че това е изцяло непозната материя за теб и че шансовете ти за справяне клонят към нулата.Защо в тази държава всеки разбира от всичко , а каквото не знае смята че ще го научи за една седмица?Всек пак 111111 със цялото си сърце ти отговаря ... евала за надеждата

Защото точно това е смисъла на този форум. Няма нищо лошо всеки да разбира от всичко, но трябва да работи това, което му се отдава най-добре... ако успее си намери работа.

Ако човек не знае нещо, може да го научи, може и за седмица. Щом един е успял и друг ще успее!

Ако аз си изкарвах парите само и единствено като интернет доставчик, едва ли щях да се надявам само на форума за да се развивам, но като за хоби си е достатъчно.

Редактирано от dabadaba
  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Приятел, имам чувството, че не знаеш какво искаш (не се сърди - отстрани така ислежда)

Аз мисля, че ти трябва един борд 750 и да направиш по един "usename" на стая с подобен потребител като името на самата стая (така ще ти е най лесно) клиента си заминава - идва следващия и получава същата парола. Така като ми говориш се предполага селски туризъм което е ясно, че не става въпрос за голям хотел. Колкото по просто толкова по добре ... :) Да ти кажа така и не разбрах кой на кого и за какво ще си дава паролата но както и да е - ти си знаеш ..

моят прост пример с няколко стъпки:

http://itservice-bg.net/?p=1861

за level 4 какъвто е routerboard 750 са максимум 200 потербителя

за 5 са 500 потребителя

за 6 неограничено

модема забива защото си пълни контрак таблицата с повече от 4096 конекции - по новите модели си има скрипт за рестарт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

модема забива защото си пълни контрак таблицата с повече от 4096 конекции - по новите модели си има скрипт за рестарт

да направя едно уточнение не забива модема ами забива рутера

понеже оператора е костелив глупак който не дава опция за собствена техника

или ползване на устройството като модем,

защото му е по лесно да го псуват за бавна реакция,

вместо да си наеме адекватен персонал

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мене трябва да е free Wi-Fi и няма да са усложнени нещата. Където се налага по етажите на хотела се слагат допълнителни рутери TP-Link 840N или loco M2 за външните сектори. Хотелите трябва да предлагат безплатен интернет като екстра - те и без това нямат клиенти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

фрее фрее ама на клиенти все някой трябва да избива техниката и цената му

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо отърви се от врт54гл.

И микротик на x86.

Според мене трябва да е free Wi-Fi и няма да са усложнени нещата. Където се налага по етажите на хотела се слагат допълнителни рутери TP-Link 840N или loco M2 за външните сектори. Хотелите трябва да предлагат безплатен интернет като екстра - те и без това нямат клиенти.

Аз биха си платил ако го предлагат платено ако искаш?

Лично в един хотел им предлагам да пуснем всички с ограничение на усера 64кб и примерно платен по 2мб да видим кво ще се получи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Туристите/клиентите/ по българските хотели не искат да плащат за нищо - паркинг, интернет, яде се по стаите - лютеница и майонеза навсякъде. Не е толкова голяма инвестицията в устройствата - избиват се. Ако е много голям хотела - имали пари да направят хотел/може и с кредити да е, ама който се прави на баровец ще си плаща/, така че ще платят няколко рутера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Туристите/клиентите/ по българските хотели не искат да плащат за нищо - паркинг, интернет, яде се по стаите - лютеница и майонеза навсякъде. Не е толкова голяма инвестицията в устройствата - избиват се. Ако е много голям хотела - имали пари да направят хотел/може и с кредити да е, ама който се прави на баровец ще си плаща/, така че ще платят няколко рутера.

Да но днес инвестираните рутери - догодина вече не стигат трябват по нови, два пъти по добри които работят на два пъти по високи скорости и т.н.

Само помисли че преди пет години лаптопи и умни телефони имаха само 10% процента от клиентите от тези 10% можеха да ги ползват 7% а в интернет влизаха 5 % ;D - а днес вече те са 95% а 45% имат по няколко устройства с които могат да ползват интернет.

Така че според мен всеки си прави сметката.

Редактирано от syscom
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

samyil, поздрави за хубавата статия, бях попаднал на нея преди дни и ми е отправна за изграждането на хотспот (началните стъпки). Въпроса е, че ако изградя нещата, както предлагаш (потребител/парола за всяка стая или по две такива за стая) - има друг проблем. Някой може да си предостави паролата на други гости от други хотели (както стана миналата година) и затова ще е добре да се заключват потребителите по мак. В този случай не видях опция, автоматично да се премахва мак-а от потребителя (да кажем потребителя да е активен 10 дни и след това да се трие мак-а от потребителя). Ето поради тази причина се усложняват нещата.

111111, не съм сигурен, че линксиса е забивал, а по-скоро модема (Моторола СБ6101). Линксиса е с домат и бях му сложил QoS, ограничения за конекциите (максимум стигаха до 1500).. Въпроса е, както спомена, че оператора няма кадърни кадри и според тях техниката им е наред и рутера ни забива, прави проблеми (както винаги се отнасят операторите към потребителите). Затова търся и вариант за оправията с този модем - в най-лошия случай да може да се рестартира. Но през Микротик само до колкото успях да прочета и видя - няма как да стане, трябва допълнително устройство за тази цел.

Относно другите коментари: наистина всеки иска да е безплатно, ако може да е като връзката в тях (да си свалят филми и музика за 2 секунди). Няма как да стане, услугата е напълно безплатна, туристите ни са такива. Проблема е с разпространението на потребители и пароли (или само пароли за мрежи). Бързо се разучават, идват и питат, сами си ги намират... Такова племе сме си, каквото и да си говорим. Та, по въпроса... Махам Линксиса и какво правя, за да си реша проблема? Хотела се облъчва от 3 страни с външни АП-та, покритието е перфектно. Но и съседите прихващат сигнал и няма как да ги орежа напълно. Така или иначе съм си решил да взема борд, но поради това писах тук - дали ще се получи нещо смислено или просто да забравя в този вариант да се получат нещата. Предполагам не съм единствения с подобен проблем. Благодаря за коментарите и помощта ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да может да се печата на А4 или А3 се тая

въпроса е че после трябва да си игреш с ножицата

В TCM продават ролков нож специално за рязане на визитки и др.Струва около 8лв.Режеш по няколко листа наведнъж за секунди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

В TCM продават ролков нож специално за рязане на визитки и др.Струва около 8лв.Режеш по няколко листа наведнъж за секунди.

и става на зигзаг аз имам гилотина и пак не е това което се иска термо принтера е най добро решение

може да се намери при всеки един техник на касови принтери. А и самите ваучери няма да се ползват повече от седмица

а ползването на принтер с А4/3 е неоправдан разход при количества

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с рязането и принтирането не е проблем. Идеята с това да добавя по 1/2 потребителя за всяка стая е добра, хареса ми. Но проблема е, както казах с мак адресите - ако потребител влезе с паролата си и се заключи по мак, трябва след това ръчно да бъде изтрит мак адреса за даден потребител. Друга идея, която ми хрумна е - да се ограничи последния начин: ако някой влезе с даден потребител, то друг да не може да влезе в същото време с този потребител. Това възможно ли е да се изпълни? Малка промяна в първоначалните намерения: скоростта може да е до 30Мбит даун и 6 ъп. Видях, че това е най-новото от въпросния доставчик и мисля, че са с други модеми. Някакви коментари? Става въпрос за кабелен модем по коаксиален кабел. .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.