Jump to content

alink4 некоректно отношение и лошо обслужване


Recommended Posts

Без сериен кабел как стартирахте инсталацията за NetInstall на 5.24 ? :)

Нашия администратор я направи. Той има кабели за връзка към серийния порт. Сега понеже реших аз лично да следвам инструкциите на Микротик съм си купил кабел (утре ще пристигне) и ще пробвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става и без кабел :)

system routerboard settings set boot-device=try-ethernet-once-then-nand

със сериен кабел ще промениш точно това и не виждам смисъла от него.

ако ти се играе занимавай се :). Аз лично не мисля че ще има разлика.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериен кабел купих понеже нищо не може да се прави с устройството тъй като се рестартира. От Микротик ми казаха, че със сериен кабел връзката е по-стабилна и че трябва обезателно да променя processor frequency на 680MHz:

"try connecting to router with serial console like I advised before. If you connect

to RouterBOARD with serial console you can change cpu frequency when it is still

in BIOS loading stage. When you access router still in bios state procedure should

be self explanatory:

1. press any key to access BIOS menu

2. then press f to enter frequency selection menu

3. select 680Mhz frequency, then RB will restart and set correct cpu frequency."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тези снимки оставам с убеждение че можеш да влизаш - било то за минута и повече.

честотата можеш да промениш и от терминала.

system routerboard settings set cpu-frequency=680MHz (рестарт)

валидни честоти са:

100MHz 150MHz 200MHz 300MHz 400MHz 600MHz 680MHz 800MHz

можеш да го пуснеш и на 100 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да наистина успявам да вляза. След това бързам да отворя терминала започвам да пиша командата за set cpu-frequency и ако съм голям късметлия стигам до frequency и забива. Под забива имам в предвид че терминала не приема това което пиша от клавиатурата но с мишката мога да отварям други менюта за още около 3 минути след което се рестартира.

А често пъти дори не отваря терминала както трябва. Като го отворя виждам бял екран който не приема никакви символи от клавиатурата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

copy > paste

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пощурихте момчето с въпроси! Не е негова работа да оправи видимо неработещо устройство.

Алинк явно не стават - щото като отвориха магазина тука се изписа много от тяхна страна - колко са велики и т.н.

Сега си мълчат.

Дано адвоката свърши нещо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е ясно че няма да го оправи :)

поне да му мине мерака. Сега загледах от снимките че процесора е сетнат на 680. Няма смисъл от написаното.

ресетни му настройките за всеки случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по ИП или МАК влизаш?

По-често по МАК но съм влизал и по ИП. Има ли голяма разлика?

То е ясно че няма да го оправи :)

поне да му мине мерака. Сега загледах от снимките че процесора е сетнат на 680. Няма смисъл от написаното.

ресетни му настройките за всеки случай.

И на мен ми се струва че няма да мога да го оправя но следвам инструкциите на Микротик support. Изпратих им support файла и установиха че процесора бил на много ниска честота и държат да изпълня тази команда (която е поредната) така че слушам да видим до къде ще го докараме там.

Пощурихте момчето с въпроси! Не е негова работа да оправи видимо неработещо устройство.

Алинк явно не стават - щото като отвориха магазина тука се изписа много от тяхна страна - колко са велики и т.н.

Сега си мълчат.

Дано адвоката свърши нещо :)

Въпросите са ОК. Благодаря на всички, че има толкова активни потребители които са готови да помогнат.

Алинк просто ме вбесиха защото тези снимки ги изпратих и на тях и им обясних че този рутер не работи и няма да ги оставя на докато не го оправят обаче те нямало да ми оправят извън гаранционните проблеми.

Чудя се как може да си мислиш, че да имаш магазин означава да си стоиш вкъщи и да си вдигаш телефона. Ако някой клиент има проблем с дефектна стока да не ти пука и да си мислиш че няма да има никакви последствия.

Всичко се развива доста по-бавно от колкото очаквах (адвоката, Микротик support и др.) но ще видим какво ще стане накрая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

част от проблемите които писа са от това че влизаш по мак (бели екрани понякога, дисконект....).

да не се окаже само че от това се подвеждаш че забива :).

Процесора няма как да е на ниска честота ако вярваме на снимката. А моето мнение ако наистина не е наред борда е, че не е запоен добре процесора. Като го пуснеш и позагрее (цпу-то) си показва магариите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като го купи преди да смениш версията прави ли някакви проблеми? 100% не е дошъл със 6rc11 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Въпросният Клиент беше изтрил тотално Router OS+ boot. Тотален мъртвец беше 450Г . Възстановихме всичко "гаранционно" с качена версия 5.24 ( клиента каза била стара) като сложили бета версията 6.

Микротик го посъветва същото но ние сме некомпетентни и нас не ни взеха в предвид!

След което, Имал проблем борда ок как да го ремонтираме, или заменим като дори отказвате да го изпратите? Защо пълните на хората небивалици те само това чакат.

4 пъти бяхте поканени за гаранционно обслужване. Само заплахи- адвокати, микротик-> това е подло и жалко.

Не разбрах как точно ви отказваме гаранционно обслужване ????

Ето мейла-всеки ще си направи изводите сам за себе си!

Ако смятате, че има проблем техниката ни я изпратете –казваме го за 4 път.

Костадин Митев

На 3/16/2013 2:15 PM, office@alink4.com написа:

Само да допълним тази версия която сте качили изобщо не се препоръчва и не очаквайте да работи стабилно и да няма бъгове.

“Старата” която ние бяхме качили е в пъти по добра!!!

Рестарта може да се дължи на много фактори най вече от захранванията!!!

Ок върнете го но при липса на проблем или неотнасящ се като фабричен дефект ще ви бъде таксуван!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

част от проблемите които писа са от това че влизаш по мак (бели екрани понякога, дисконект....).

да не се окаже само че от това се подвеждаш че забива :).

Процесора няма как да е на ниска честота ако вярваме на снимката. А моето мнение ако наистина не е наред борда е, че не е запоен добре процесора. Като го пуснеш и позагрее (цпу-то) си показва магариите.

Възможно е белите екрани да са от това че влизам по МАК наистина. Не се заблуждавам за рестартирането понеже издава единo пиукане, всички лампички започват да мигат и се връзката се губи. Нашия администратор първоначално ме информира за проблема и от Микротик представителите на местно ниво също го погледнха специалист.

Наистна обаче заради това че се вързвам по МАК може да не успявам да изпълня командата за честотата. Ще изпробвам пак утре. Благодаря за съвета.

Като го купи преди да смениш версията прави ли някакви проблеми? 100% не е дошъл със 6rc11 ?

Администратора ми каза че е давал същите проблеми и той е сложил последна версия на софтуера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.