Jump to content

И GLOBUL почнаха да си правят каквото си искат...


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

  • 2 месеца по-късно ...

Комисията за регулиране на съобщенията (КРС) санкционира "Космо България Мобайл" ЕАД ("Глобул") и "Мобилтел" ЕАД ("Мобилтел"), тъй като операторите не са въвели предвидените от 1 януари намаления на цените на разговорите, съобщава "Фокус". Комисията постанови глоби в размер на 5000 лв. седмично на компаниите. На лицата, представляващи операторите е наложена глоба в размер на 500 лв. седмично.

През март 2009 г. КРС определе ценови ограничения на трите български мобилни оператора "Виваком", "Глобул" и "Мобилтел", изразяващи се в задължение за поетапно намаляване на цените за терминиране (при свързване между мобилните оператори) на разговорите в техните мрежи по график, определен от регулатора. Считано от 1 ануари 2010 г. цените за терминиране в мрежите на операторите следва да бъдат 20.5 стотинки (силен трафик) и 15 стотинки в слаб трафик.

"Глобул" и "Мобилтел" не представиха на регулатора подписани анекси към договорите за взаимно свързване, удостоверяващи прилагането на ценовите ограничения, включително и след изпратените от КРС покани за доброволно изпълнение. Регулаторът установи, че окончателното подписване на анексите от страните по съответните договори е препятствано от двата оператора, тъй като въвеждат допълнителни клаузи, които не са обективно необходими за реализация на взаимното свързване между мрежите.

Българските мобилни оператори поддържат най-високите цени на едро на разговори в техните мрежи, което създаваше условия за ограничаване на конкуренцията в сектора и увреждаше интересите на потребителите, посочват от регулатора.

В края на миналата година премиерът Бойко Борисов проведе среща с участието на тримата мобилни оператори и председателя на КРС, в рамките на която бяха обсъдени проблемите в телекомуникационния сектор, а операторите поеха ангажимент да спазват графика за поетапно намаляване на цените за терминиране на трафик в мобилни и фиксирани мрежи.

http://www.dnevnik.bg/pazari/2010/01/22/846200_krs_globi_globul_i_mobiltel_zaradi_visokite_ceni_na/

АХААХАА SUCKED IN :) Глобул и Мтел ХАХА. Малко им е !

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като ги задължат да таксуват на по-ниските цени да не би да намалят цената на минута на подписаните вече срочни договори?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като ги задължат да таксуват на по-ниските цени да не би да намалят цената на минута на подписаните вече срочни договори?

Не само при нови договори.... (или преподписваш и пак ти го слагат по някой нов параграф или си както сега )...

п.п. Понеже имах много карти на сметка им ги дадох на всичките и си взех по една предплатена... то и без това от тия карти не въртя никъде... грубо 60-70 лева по ниски месечни разходи... За какво да ги храня то те им става май мноого и ще вземат да преядат тия, че после какво ще ги прайм :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко им е глобата. То бива, ама тяхното си е картел направо. Договарят си се помежду си и си правят каквото искат. Няма да коментирам как направиха разговорите с оператор платени, и то и двете фирми го обявиха в един и същи ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Всичко е мафия

Платено е на някои 15000 лв за да е глобата им 5000 лв

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Току що поредния куцо звучащ разгоров. Забележете, че качествоно на звука на GSM оператотире е много ниско. среден MOS под 3.5. Докато например безплатния Skype има над 4.5 за мен.

Сетете се за тази тема, следващия път, когато ви дойде до гуша от неразбиране на какво се говори от човека, който ви търси по GSM-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То напоследък падна качеството според мен... преди небеше така! Но сега доста често не се разбираме, а конкретно в него случай не е шумно и телефоните са си наред да не казвам, че са супер :D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Днес тея убавци ми взеха 3,20 лв за 58 секунди от Глобул до Водафон Италия

добре че съм на предплатена 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как така 3.20?На мен пък ми таксуваха уж неограничения интернет.Проблема е,че съм ползвал интернет между 23.30 и 0.00 часа,а тогава системата им засичала месеца.Сега ги чакам да ми приспаднат сумата в следващата фактура и ако това не се случи,ги давам директно на КЗК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление няма да им мигне окото на тая комисия но все пак ако ти се занимава го направи, мен колко пъти ме таксуваха за безплатни неща и не само те...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарение на тази комисия,преди 2 години Техномаркет ми дадоха нов лаптоп заради неспазен срок за ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно ...

За globul "всеки лист е от значение!" да ама не... от известно време са направили така, че ако си добавиш даден пакет към абонаментния си план после НЕможеш да го махнеш ONLINE или от 123 - което ако питате мен си е ку**енски номер ... трябва да отидеш до техен офис, да попълниш една декларация - което не е кой знай какво освен, че се вижда колко за тях всеки лист е от значение... но проблема е, че става до 5дена което мен в случая ми трябваше до няколко часа максимум 1ден. Както е нормално да бъде...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би затова в Италия например повечето са на предплатени мобилни услуги. То и тук има доста оферти, но ние вече си го ..... с тези договори.  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.