Jump to content

И GLOBUL почнаха да си правят каквото си искат...


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

Миналия месец както обикновено отивам да си плащам сметката ( 20ти 24ти като дата ). И там един ми заявява, че трябвало да подпиша нов договор тъй като съм на безсрочен и ако не го направя щели те да ми го преподпишат за 1 година но без право на преференции от към безплатни минути и някой друг телефон по-евтино. И аз викам добре то се е видяло, че ще прави нов договор.. поне аз да си го набия да не им правя удоволствието на тях. Та според новия договор имам 400мин към 10 номера, 120мин към ВСИЧКИ оператори, освен това и с/у 5 лева си пуснах 25мегабайта предплатен GPRS трафик тъй като ми се налага от време на време. Всичко много добре.. взех и още един телефон ( тъй като имах нужда от 3 ти ). Но какво се получава аз преподписвам на 23то число и би трябвало системата да не ми даде тия минути, а да прейзчисли колко минути се падат за 3 дена и да ми ги извади който съм съгласен но то това се падат не повече от 10 мин... за 3 дена. Обаче аз на 16 ти другия месец забелязвам, че сметката ми яко разсте на тая карта, а имам още поне 30% безплатни минути, не съм пращал sms-и,имам 50% свободен GPRS трафик.. е добре от къде идват тия надписвания? ;D Обаждам се на номер 123 там ме държаха на изчакване 10 мин и накрая ми казаха, че било от това дето не съм преподписал на 20 ти ами по късно ( аз тогава не се сещах на коя дата точно е преподписан) и викам добре приятен ден и затворих. Тоя нещо ме взе за канарче - гледам после датата 23ти е за 3 дена да са ми дали над 50% по малко минути-многоо странно. И човека каза, че от новия месец който е пълен нямало да има такива проблеми!!! Да ама не... Ето копие от сайта им :

24 Октомври, 04:30    2,26 лв.

22 Октомври, 21:00    1,77 лв.

21 Октомври, 19:30    1,04 лв.

В този интервал не е говорено почти!Няма пратени смс си, няма ползван GPRS трафик.Което е говорено е само в групата... и 2 - 3 обаждания на 123 което се таксува по 2,4стотинки независимо от времетраенето... Което да е максимум 10 стотинки както и да го смятаме..

след промяната от 1,77 на 2,26 вече ми кипна съвсем не заради тия 50 стотинки ами просто е много ЦИГАНСКИ номер.. и в 05:00 пак им званя..... след което останах потресен  ;D . Момчето ми каза, че трябва да се обадя след 09:00 тъй като през това време на денонощието нямали достъп до системата  ??? явно сърварите спят по това време и да не ги събудим да взема да се обадя по-късно... Обадих се по-късно и се оказа още по-голяма лудница... тъй като бях пратил смс на номер "500" за оная тъпата игра... и сега като аз получа от системата смс с въпрос ми го отчитала на мойта сметка!! Викам моля я пак ми обясни, че нещо не разбрах и тя пак ми казва като те ми пратят смс аз плащам както и аз като пратя пак аз плащам! Питам как да спра играта... и тя ми казва : "С БЕЗПЛАТЕН смс на номер 500 със съдържание STOP". Така и направих и след 1 час като си проверих пак сметката ми е взело 1лев без ддс :) . За БЕЗПЛАТНИЯ СМС.. Мислех пак да им званя ама щях мноооооооооооооооооооого да ги напсувам.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Миналия месец както обикновено отивам да си плащам сметката ( 20ти 24ти като дата ). И там един с мека китка ми заявява че трябвало да подпиша нов договор тъй като съм на безсрочен и ако не го направя щели те да ми го преподпишат за 1 година но без право на преференции от към безплатни минути и някой друг телефон по-евтино. И аз викам добре то се е видяло, че ще прави нов договор.. поне аз да си го набия да не им правя удоволствието на тях. Та според новия договор имам 400мин към 10 номера, 120мин към ВСИЧКИ оператори, освен това и с/у 5 лева си пуснах 25мегабайта предплатен GPRS трафик тъй като ми се налага от време на време. Всичко много добре.. взех и още един телефон ( тъй като имах нужда от 3 ти ). Но какво се получава аз преподписвам на 23то число и би трябвало системата да не ми даде тия минути, а да прейзчисли колко минути се падат за 3 дена и да ми ги извади който съм съгласен но то това се падат не повече от 10 мин... за 3 дена. Обаче аз на 16 ти другия месец забелязвам, че сметката ми яко разсте на тая карта, а имам още поне 30% безплатни минути, не съм пращал sms-и,имам 50% свободен GPRS трафик.. е добре от къде идват тия надписвания? ;D Обаждам се на номер 123 там ме държаха на изчакване 10 мин и накрая ми казаха, че било от това дето не съм преподписал на 20 ти ами по късно ( аз тогава не се сещах на коя дата точно е преподписан) и викам добре приятен ден и затворих. Тоя нещо ме взе за канарче - гледам после датата 23ти е за 3 дена да са ми дали над 50% по малко минути-многоо странно. И човека каза, че от новия месец който е пълен нямало да има такива проблеми!!! Да ама не... Ето копие от сайта им :

24 Октомври, 04:30                            2,26 лв.

22 Октомври, 21:00    1,77 лв.

21 Октомври, 19:30    1,04 лв.

В този интервал не е говорено почти!Няма пратени смс си, няма ползван GPRS трафик.Което е говорено е само в групата... и 2 - 3 обаждания на 123 което се таксува по 2,4стотинки независимо от времетраенето... Което да е максимум 10 стотинки както и да го смятаме..

след промяната от 1,77 на 2,26 вече ми кипна съвсем не заради тия 50 стотинки ами просто е много ЦИГАНСКИ номер.. и в 05:00 пак им званя..... след което останах потресен  ;D . Момчето ми каза, че трябва да се обадя след 09:00 тъй като през това време на денонощието нямали достъп до системата  ??? явно сърварите спят по това време и да не ги събудим да взема да се обадя по-късно... Обадих се по-късно и се оказа още по-голяма лудница... тъй като бях пратил смс на номер "500" за оная тъпата игра... и сега като аз получа от системата смс с въпрос ми го отчитала на мойта сметка!! Викам моля я пак ми обясни, че нещо не разбрах и тя пак ми казва като те ми пратят смс аз плащам както и аз като пратя пак аз плащам! Питам как да спра играта... и тя ми казва : "С БЕЗПЛАТЕН смс на номер 500 със съдържание STOP". Така и направих и след 1 час като си проверих пак сметката ми е взело 1лев без ддс :) . За БЕЗПЛАТНИЯ СМС.. Мислех пак да им званя ама щях мноооооооооооооооооооого да ги напсувам.....

30 лв ли ти е абонамента ?

че и аз съм на тези минути като теб

първия месец и мен така ме изработиха не се притеснявай аз сега за 15 лв си добавих още 100 мин за национални мрежи и така ми станаха 220 към национални и 400 към 100 номера

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да 30лева е.. Първите 2 месеца е 15 и имам по 1000 и кусур минути от горе заради тва, че съм бил лоялен клиент ала бала ...


п.п. ЕЕ тия направо..................

25 Октомври, 23:30 - 3,32 лв.

26 Октомври, 02:30ч. - 3,66 лв.

Не е говорено никъде !!!!!! и им се обаждам и мацката  ми казва " Ми неможем да ви отговорим" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искай да говориш с инженерите които отговарят за билинг системата :) (може да е в чужбина и на Английски)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

федерацията на потребителите си прави оглушки да защити потребителите от заробващи договори , както и тези "дребни " несъвършенства на билинг системите -

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой нищо незнаел докато не съм си платил там другия месец! Явно системата поумнява като и дам в кеш  :) .

п.п. Тук http://izlugan.com/?go=media&p=home&_action=search&searchText=&page=0 Има още историики как например човека му искали 4000 лева.. аз за някви стотинки!Хахах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за банките да не почвам да пиша, че много има..... аз поне с тях си имам адски много вземане даване..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

e как - нали го следиш , хубава работа ако не  ??? ??? ??? ???

след всеки разговор записваш продължителноста във тефтерче и на края на месеца отмяташ -  ;D

само това не съм се сетил - да си намера програмче за симбиана дето води детаилен лог на всичкия трафик по интерфеис и телефонните разговори по продължителност

за да ги отмятам по разпечатката после



и да прави експорт във CSV че ми доде идеа как Ексела със макрос може да ги отмята автоматично

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако намериш свиркай, че и аз съм на така OS и ще стане супер! Преди мн време съм си го мислил ама... Като казах не го следя не е така постояно тъй като на сайта им няма проверка на мегабайти....но по груби сметки е добре не съм се задълбочавал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никога няма да повярват на нашите записи, няма доказване че си прав.

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ще де заям с единиа оператор по тая тема - наскоро ми снимаха личната карта въпреки че се противих и дигах пара че е незаконно и че искам да напиша оплакване до управителя на офиса -

ще търся такова приложениице - ако мък има таково готово за уин моб дръв - направо отивам да зимам НТС я740 само заради това


Post Merge: [time]1256560171[/time]

никога няма да повярват на нашите записи, няма доказване че си прав.

ще е показател за мен да търся друг оператор - ако във един форум като тоя ги покажа и жалбите до управителя - тоа оператор не си заслужава клиентите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и скоро ще им го демонстрирам ако не се оправят малко....

п.п. Писна ми да ме лъжат навсякъде...Тия от ЕОН и те какво са смятали пак там за една сума от 400 лева ... и там аз с даскал по висша математика го смятах по формулата и ми излиза над 120 лева разлика!!! Където и да отида всеки иска да ме цака е да ама аз пък взех много да се "флудя" от "броадкастите" на някви си бозаджии! Да не съм аз най-големия идиот да си праят гаргара? Няма да стане тая... Ще се боря докато спечеля независимо на каква цена!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.