Jump to content

PoN оборудване на V-Sol


Recommended Posts

Преди 6 часа, 10f написа:

Ъпгрейда до V2.03.73R_IPv6 реши проблема. За всеки случай изтрих public и private комюнитата от SNMPV1/V2 .

Благодарско!

Супер!!! Много се радвам, че се е оправил проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Fibernet написа:

от каде го трсите firmware-а за този олт? линк ?

https://www.gpononu.com/download/

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 30.10.2020 г. at 18:54, koko написа:
   
Hardware Version compact two epon olt platform Firmware Version

V1.01.39

За двупортово ОЛТ Л2 , което така и не се престраших да упдейтна дистанционно, че е забито на едно труднодостъпно място ...

V1600D2D4-L ли е правилният фърм? Вече има версия .55, има ли някаква драма при директен упдейт от .39 до .55?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://share-b2820b2e832b1cfca838c8e60a7bd62d.fangcloud.cn/share/2b675b3f68a9ec3224246da06a

 

направи си втори админски акаунт (освен основния)

olt123.jpg

Редактирано от vtbg59

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво е това agging time  во MAC на 1600d?Имам няколко ONU, които имат проблем с времето за регистрация за около 3-5 минути, за да бъдат регистрирани, така че мисля, че може би това е проблемът?Просто забиват на регисрация. може би решението е в надстройката на фърмуера на onu-та.ONU-та са V2801SE

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеца по-късно ...

Ползвам 4 портови и 8 портови OLT V1600D8/4. Тези дървета се рестартират произволно - минах през фърмуерите във времето и сега съм с последния V2.03.74R. След ъпдейт се минава през фабрични настройки, после на всеки порт VLAN. Връзката между OLT и оптичната мрежата е Микротик CRS212-1G-10S-1S+IN през оптичен порт. Оборудването е закачено през UPS. ОЛТ-to се рстартира, микротика - не. Пуснал съм му read-only snmp, ssh  и WEB достъп и remote syslog. Не мога да разбера защо се рестерира? Смотани захранващи модули, скапан софтуер ....

BDCOM по-адекватно ли се държат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 12 зоопарка с тези OLT V1600 D4 , от 4 години не са мръднали и рестарт не съм видял от тях. Имам и един зоопарк със 120-180 абоната с BDCOM - пълна трагедия е тва за мен...

 

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, Hartman said:

Имам 12 зоопарка с тези OLT V1600 D4 , от 4 години не са мръднали и рестарт не съм видял от тях. Имам и един зоопарк със 120-180 абоната с BDCOM - пълна трагедия е тва за мен...

 

От къде са закупени? Имат ли двойно захранване?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, Hartman написа:

Имам 12 зоопарка с тези OLT V1600 D4 , от 4 години не са мръднали и рестарт не съм видял от тях. Имам и един зоопарк със 120-180 абоната с BDCOM - пълна трагедия е тва за мен...

 

BDCOM - пълна трагедия е тва за мен... ------По добре да се направя че не съм те разбрал,но колеги който го ползват ще ме разберат защо няма да продължа коментара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, peterol said:

и аз имам едно 4 портово и едно 2 портово V-sol -сега погледнах ъптайма-347 дена. след онлайн юпиес са.

Това също може да са причини - https://under--linux-org.translate.goog/showthread.php?t=189693&page=2&s=9339a7622a975928d4e6893a75c0826e&_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=bg&_x_tr_hl=bg&_x_tr_pto=wapp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,
наблюдавали ли сте проблем с безжичните ONU-та на VSOL (V2801RGW) - това е модела с 2 антени и 1 LAN порт.
Проблема се състои в това, че когато работят в режим на рутер и ползват PPPoE без значение дали е настроена опцията за "auto" на WAN връзката, у-вото се разкача с Idle timeout на всеки 20 мин (дефаултното време), а някои се разкачат с видим трафик и Idle timeout при по-големи стойности (над 1200 секунди).

Не намирам друг фърмуер за тези у-ва, може би е решимо по софтуерен път.
На същото място, като се сложи жично ОНУ (като бридж) + нормален рутер, няма разкачвания на PPPoE сесиите.

Благодаря предварително за информацията.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.