Jump to content

PoN оборудване на V-Sol


Recommended Posts

преди 57 минути, byte написа:

Обикновенно TX порта. Ако е BiDi то един така или иначе.

Да, но ще "събори" само единия порт на OLT-то. Колегата се оплаква от проблем и на 8-те порта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 27.03.2022 г. at 17:47, Inkas написа:

Колега, питам от чисто любопитство .... Ако има медия, не трябва ли само единия порт да е "в мамата" ?

Не съм сигурен какво е имало при излючените клиенти - първите 2 дена спираше само PoN SFP порта (разкачаше всички клиенти на даден порт). Сменяш го с чисто ново и на втория ден същото, след това започна да забива самото OLT.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колеги за да не повдигам нова тема реших да пиша в тази. Значи моля за помощ за едно ОЛТ V-sol V1600 mini, чел недочел тръгнах да му качвам нов фирм от сайта на производителя, но вместо да кача 2та БИН фаила качих само единия и го рестартирах, което доведе до краш. Рових се в нета но не намирам инфо как да го вдигна отново, през конзолния порт зарежда буутлолдера, и защото все пак съм с две леви ръце дайте съвет моля, ако някой може да го префлашне мога да го изпратя съответно заплащам услугата.

Редактирано от space
у
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, space написа:

Колеги за да не повдигам нова тема реших да пиша в тази. Значи моля за помощ за едно ОЛТ V-sol V1600 mini, чел недочел тръгнах да му качвам нов фирм от сайта на производителя, но вместо да кача 2та БИН фаила качих само единия и го рестартирах, което доведе до краш. Рових се в нета но не намирам инфо как да го вдигна отново, през конзолния порт зарежда буутлолдера, и защото все пак съм с две леви ръце дайте съвет моля, ако някой може да го префлашне мога да го изпратя съответно заплащам услугата.

Колега, ако си го взимал от Екском - върни им го там си има хора които ще могат да го направят това нещо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, MTLF написа:

Колега, ако си го взимал от Екском - върни им го там си има хора които ще могат да го направят това нещо!

Не не е купувано от тях, директно от Китай,но днес говорих с тях ,бяха отзивчиви и им го изпратих в сервиза.Надявам се да го UP-нат....

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, space написа:

Не не е купувано от тях, директно от Китай,но днес говорих с тях ,бяха отзивчиви и им го изпратих в сервиза.Надявам се да го UP-нат....

 

Те по принцип имат директна връзка със съпорта на v-solution. Аз също имам някои контакти от скайп ..... ако случайно те не успеят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Късно ти прочетох поста. Можех да опитам да помогна да си го оправиш сам.

 

На 18.04.2022 г. at 7:01, space написа:

Колеги за да не повдигам нова тема реших да пиша в тази. Значи моля за помощ за едно ОЛТ V-sol V1600 mini, чел недочел тръгнах да му качвам нов фирм от сайта на производителя, но вместо да кача 2та БИН фаила качих само единия и го рестартирах, което доведе до краш. Рових се в нета но не намирам инфо как да го вдигна отново, през конзолния порт зарежда буутлолдера, и защото все пак съм с две леви ръце дайте съвет моля, ако някой може да го префлашне мога да го изпратя съответно заплащам услугата.

 

Редактирано от Inkas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18.04.2022 г. at 7:01, space написа:

Колеги за да не повдигам нова тема реших да пиша в тази. Значи моля за помощ за едно ОЛТ V-sol V1600 mini, чел недочел тръгнах да му качвам нов фирм от сайта на производителя, но вместо да кача 2та БИН фаила качих само единия и го рестартирах, което доведе до краш. Рових се в нета но не намирам инфо как да го вдигна отново, през конзолния порт зарежда буутлолдера, и защото все пак съм с две леви ръце дайте съвет моля, ако някой може да го префлашне мога да го изпратя съответно заплащам услугата.

БЛАГОДАРЯ на Екском говорих с тях и им го изпратих ,УП-наха го ,благодаря на всички отзовали се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

Това с bdcom ,че забиват е пълна глупост. Имам ОЛТ-та на по над 400 дни ъптайм. Спирането се дължи на прекъсване на ток/упс. Имам няколко десетки такива. Имам и десетина броя всол които съм в процес на "разкарване". За толкова години още не могат да направя DHCP snooping да показва мак адреса на offeding server вместо на онуто. Нали е ясно,че зад онуто може да имаме 30 клиента. Например офис с 30 компа. Да по евтини са, но 4 портовите стават само да ги сложиш в някое забито село с 50-100 абоната.

Забравих да допълня,че на bdcom олт-тата имам наистина пълен зоопарк с всякакви онута единични,двойни,тройни, epon/gpon комбинирани. На всолите с някои онута има проблем. Правят лупове и т.н. отделно от това съпорта на всол е по зле от този на бдком. Изпитано в годините поне 5-6. 

Редактирано от sanitariu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.07.2022 г. at 16:04, sanitariu написа:

Това с bdcom ,че забиват е пълна глупост. Имам ОЛТ-та на по над 400 дни ъптайм. Спирането се дължи на прекъсване на ток/упс. Имам няколко десетки такива. Имам и десетина броя всол които съм в процес на "разкарване". За толкова години още не могат да направя DHCP snooping да показва мак адреса на offeding server вместо на онуто. Нали е ясно,че зад онуто може да имаме 30 клиента. Например офис с 30 компа. Да по евтини са, но 4 портовите стават само да ги сложиш в някое забито село с 50-100 абоната.

Забравих да допълня,че на bdcom олт-тата имам наистина пълен зоопарк с всякакви онута единични,двойни,тройни, epon/gpon комбинирани. На всолите с някои онута има проблем. Правят лупове и т.н. отделно от това съпорта на всол е по зле от този на бдком. Изпитано в годините поне 5-6. 

bdcom за времето си, а и сега са ок. ако не ти растат ръчичките отзад е напълно функционища мелница за Л2. Единствения проблем е, че мре на запитвания... както и всичко до 5-6к и дори малко нагоре. Зоопарк съм правил и държи. Продадох с хуавей, бдком, v-sol и нонаме zte-та. Все още работят и за храна и вода не питат. След спиране на тока дига в рамките на 3-4 минути клоновете. ъптайм над 800 дни. версията беше от последните. vlan per port дизайн на шаблон.

Редактирано от Mile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...
Преди 11 часа, byte написа:

Това дали го има налично някъде из БГ

https://vsolpk.com/product/v2801f-1ge-sfp-onu/

XCOM го нямат: https://xcombg.com/1ge-sfp-onu-dual-mode

Мисля, че точно Микротик имаха такова https://www.senetic.bg/product/SFPONU

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Микротишкото е GPON, по-горното е дуал мод (може и двата стандарта) - интересна идея са предложили от V-Sol.
Още по-добре, Микротик да се бяха насочили към сектора с ОНУ-та за EPON - на V-Sol ONU-тата са доста бъгави...

 

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.