Jump to content

PoN оборудване на V-Sol


Recommended Posts

Колеги купив ново V-sol olt v1600d4 от некоја причинаа не знам не иска да запамети всичко ако го отргнам от струјата?Ако го конфигурирам всичко работе ок ако го  оттргнам од струјата Не памети vlan,system date and time,се врака на default.Софтвера е v 2.03.45. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

System date and time няма как да ти ги запази. Няма батерия и RTC. Става с настройка на NTP сървър. Останалите параметри ги пази без проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 20.04.2019 г. at 11:44, Fibernet написа:

Не памети vlan,

Ма не е SAVE и веднага братята китайци му виновни :) 

За NTP е хубаво първо да му сетнеш и DNS - това го няма в Web ...

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте,
да питам дали някой е наблюдавал следния проблем.
Днес ми пристигна едно OLT на V-SOL: V1600D4 (4 port), с версия на фърмуера: V2.03.54R.
Проблема е, че не иска да комуникира през SFP Uplink портовете си - разпознава го като включен, свети на 1000 Full Duplex, но трафик не минава през него (с различни модули е тестван). В конзолата си разпознава UP на интефейса. Тествах го на твърдо зададени 1000 Full DX и пак греда.
Старите версии имаха проблем, че беше изключен аутонеготиейшъна и докато не се включи тази опция в конзолата SFP портовете не тръгваха - тук по подразбиране аутонеготиейшъна е включен, но реално трафик не минава.
Преди няколко месеца взехме същия модел но с версия v2.03.40 - с нея работят (след включване на аутонеготиейшъна), но не мога да си намеря къде да я изтегля и не съм убеден дали няма хардуерни различия и да се крашне при ъпгрейд.

На сайта на производителя има по-нова версия: V2.03.58R - още не съм я тествал. може би някой колега се е сблъсквал с този проблем.

Мерси предварително.

Редактирано от Networker

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махнал съм изолацията за теста - проблема е чисто софтуерен в разпознаване на скоростта на медиите (autonegotiaton-а им е бъгнат).



Update-нах до по-новата версия, там отново не работи, но след като сетнах на ответната страна SFP модула на твърдо Gbps Dull Dupex заработи (с предния firmware не работи).
Предполагам че проблема идва от там, че SFP кейджовете са комбинирани 10G/1G и там някъде се получава софтуерния бъг - ако някой друг колега се сблъска с този проблем. Може би ще го оправят в по-новите версии.
Ще им пиша на китайците, барабар с друг проблем който открих в новите им ONU-та - малко по-назад в тази тема писах за него, дано го отразят :)

Редактирано от Networker

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

здр.,

проблем с ъпдейт V1600D EPON L3 OLT firmware V1600D_IMG_V2.03.62R_IPv6

нещо не ще да я ъпдейтне след качването и забива olt-то, с V2.03.58R съм как съм ги проспал до 62 не знам.

На прима виста някой ако има 59, 60 ,61 да свирка.Писах и на китайците(v-sol)  за сега няма отговор.

 

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за всички които имат моя проблем ето решението от v-sol , първо се ъпдейтва с V1600D_V2.03.57R_IPv6_ALLinONE.ubi  (който ще прикача тук ) и след това V1600D_IMG_V2.03.62R_IPv6  ,  ubi > reboot > img> reboot

V1600D_V2.03.57R_IPv6_ALLinONE

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...
На 3.09.2019 г. at 12:09, vtbg59 написа:

за всички които имат моя проблем ето решението от v-sol , първо се ъпдейтва с V1600D_V2.03.57R_IPv6_ALLinONE.ubi  (който ще прикача тук ) и след това V1600D_IMG_V2.03.62R_IPv6  ,  ubi > reboot > img> reboot

V1600D_V2.03.57R_IPv6_ALLinONE 17 MB · 8 downloads

можеш ли да качиш и img файла, че нещо официалният им линк не бачка точно за това ОЛТ. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.