Jump to content

PON ?


Recommended Posts

Те го взривяват през ден пич... Ората от дарк фибър до клиента не са измислили по-добро. Няма и да го измислят, а телевизията колко надценен пазар е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 75
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • Mile

    10

  • bambo

    8

  • MiPSus

    8

  • Duvi

    7

Не ви трябва техниката е много скъпа при нас един пиктел да направиш е около 7 лв. на бройка и комлекта от машинките за да го наптавиш е 500 лв . Ние ползвахме китайска техника но постоянно имаме проблеми и се отказахме да продължаваме с тях иначе доста трафик правят и няма никакви проблеми  но е с китайска техника нестава гледах на нокия но е прекалено скъпа

Поздрави,

Деян Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Shadow нищо лично. Тия приказки ги пазете за пред клиентите. Такова де хамериканско обурудване... не китайско.. билинг-милинг

Хората тук смятат всеки ден некви софтуерни, хардуерни решения.. Не са крайни клиенти. Ако искаш да въртим бакалските сметки и

да сметнем накрая? Дарк фибер до клиент за 1000 клиента примерно за 40 свича 3550 (сменени оптики) + 1000 медии + 1 брой 3750G

48 портова. Ако искаш и ASR забоди в края. Заварките са същи брой като с пон-а. Оптиката... Най-тънкото перо в случая.

С кво вашето решение е по-добро от това? Общи приказки некви. Пазара беше взривен с безмислена цена. Още много пъти ще бъде взривяван,

но не от вас, нас  или господ, а от мобилките. Гледай комшиите и се готви. Ако не знаеш как е там е го Дунав мост ходи виж.

пп Моето решение влиза в 100к крайна цена. С време на възвращаемост 8 месеца. Сметни ми твойто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факт е, че след 18 месеца + "цената на парите" тоест + 15% на година за 18 месеца го разтегляте до 24 месеца. След 24 месеца въобще не е ясно технологиите какви ще са. Кой ще е влязъл на пазара и как. Реално кабелните оператори не могат съборят дори една мизерна 2-на услуга от мобилен оператор. Домашни телефони? Колко хора са ви питали дали го предлагате? А може би насила ще им го набивате в договорите ала АДСЛ ^^. Всичко това вместо да печелите от основната си услуга и да си предлагате ТВ-то, на който поиска. По чистия етернет Мегалан имат точно 2 минути за години доунтиме в Люлин 3 (апартамент краен клиент съм) по мед. Сменихме ги с неква малка фирма и за 4-5 месеца имат 0 секунди доун пак по мед. Просто си чертая графики там и затова знам. Тоест каква ще е революцията?

(3550 няма нужда от сфп-та, ползват се много оптики съществуващи и работещи, както и агрегиращи и така. При 75% ниско строителство клиентите са на под 100м). Сметките са верни плюс - минус 50% ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама ти пак ме ловиш за краен клиент ^^

Не е нужно мен да ме убеждаваш по този начин. Едва ли ще дойда да стана абонат за да съм част от революцията.

Гледайки подобните гръмки проекти в Раша едва ли баш това е фючъра, но времето ще покаже.

Смешно ми е това с националностите. Реднеците сглобяват оно-та, а китайците гледат царевица :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bulsat не знаят какво пускат все още ^^

Пускат фирмите закупени от тях. Те идеологията им е кадето квото било си продължава. Поне в СФ май така стана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Ха , Ха, Ха  (гръмогласен смях).  къде изпусна 3тата или 4-тата в Бг  по приходи ,и отдавна далеч пред бтк.  булсат кои бяха , а нет1 ?

Не се заяждам, правя си бъзик :)

следи булсата, бтк и net1 то други голями няма,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bulsat не знаят какво пускат все още ^^

Пускат фирмите закупени от тях. Те идеологията им е кадето квото било си продължава. Поне в СФ май така стана.

Много правилно!Макар и непълно...

Близки наблюдения по случая:

В моя град купиха водещата мрежа(7000+ юзера ,всичко на PPoE,оптика до всеки блок или каре от улици,макс 2 свича до клиент.Мениджера на фирмата издържа при тях на заплата 3-4 месеца,човека врътна от безумните им решения,напусна и в момента изгражда нова мрежа.Булсатидиотите естественно направиха всичко живо на DHCP(л.....та им са в София,никакъв,ама никакъв съпорт)резонно на денонощието поне 4-5 прекъсвания централно за по 1/2 час...

Резултата:

1200 юзера отлив до сега и то като големия отлив предстои...

Булсатком не са пуснали и 1метър кабел никаде-само купуват

Ще ме прощава колегата с революционните напъни по-горе,ама Миле съм го видел що има и как е направено,а и ми допада начина му на мислене(човека определено е на ясно,че живеем в алогична,меко казано,какафония)

Така че-врякай,крякай,кълни се в революции(то май и VMAX беше такава)ама за гурута тука относно пазар и рентабилност има двама души ,които са духали кашата-Миле и Стефан(да ме прощават колегите които не познавам лично)

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЧОвек не е нужно да е врачка. Има си нормален ход на нещата. За пръв път през 2009 г. приходите на "М-тел" и "Глобул" падат. Двете компании наблюдават как се отплаща комбинацията от услуги на "Виваком" (интернет, мобилна и фиксирана телефония), чиито приходи от мобилен бизнес растат с 25% за 2009 г. Тоест играчи без мобилна услуга изпадат от класацията. Все ми се струва, че булсатком нямат нужната организация, опит и визия ко да правят от тия мрежи. Последния път, когато си го помислих беше за Airbites ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

2009 падат приходите и на 3те мобилни оператора    телекома  (щото май нито един не е чист мобилен оператор), горе дору с еднакъв процент (по спомени около 5) . мобилния бизнес вече не е интересен.

Според взимащите дългосрочни решения хора и в 3те оператора - мобилния пазар е наситен и в него вече няма база за разтеж (самата истина) , съответно силите и парите ще се прехвърлят в други направления (фиксиран и мобилен нет )..

Виваком е малко по друга бира, щото има сравнително малко клиенти и има база за разтеж в мобилния бизнес (да захапе повече от баницата, естествено за сменка на останалите, но това ще е труден процес) , но пък има база за губене във фиксирания нет и телефония (нея май вече са я отписали) .

Мобилните оператори се борят за (мисля не е голяма тайна - среден приход от абонат - 5 ПЕТ лева , май бяха 5 евро) , да ама вече се светнаха, че на инет пазара средния приход от абонат е 20-25 лв ,  а това се услажда много.

Това , че предлагането на пакетна услуга дава конкурентно предимство е популярна голяма  заблуда. Може би е така само за мобилна/фиксирана телефония  предлагана от мобилен оператор, защото ползват една и съща инфраструктура.  При виваком е друго - ползите са много по малки, но там пък има полза от фикс.телефон/адсл.

Не случайно някои пуснаха фиксирана телефония с 5 лв месечна такса (та даже и без за определено време).

булсат май са някакво недоразумение в телеком бизнеса, т.е. видяла жабата, че подковават коня и тя вдигнала крак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

булсата пускат gpon с чипове на broadlight -  за OLT & ONT. делтаком електроникс им пише....12 месеца и ще говорим отново...а за третият е вече продаден...но това е друга бира.... булсатком. купуват, но са притиснати от бавният R&D процес да сглобят turn-key solution и губят много клиенти междувременно.

най-интересното предстои, ако не знаеш какво предстои..

Bulsat само незнам как ще прокопсат като купуват кофти ланчета на кило ?

като нетгроуп в пловдив ...

според мен нямат ресурса да градят нещо голямо .... те и без тва потрошиха доста пари вече :)

спомена ITDnetwork ... според мен много правилно продадоха мрежите в Асеновград и Пазарджик

хем малко свежи пари , пък и са малки градчета и не си струва да градят FTTH

а за тоя американски gpon , един приятел пуска нещо такова и ги псува през ден

само vendor-a не се сещам кой е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един глас за Миле и от мен, даже е надул сметката , ще види че и с по малко става и по убаво(абе от CISCO по-убаво нема ама)

PON е технология като DVD/MPEG2 ... сещайте се

В интерес на истината има "трета" технология която е БЪДЕЩЕТО и вече доста евро телекоми тръгнаха натам с бодра крачка и пара в джоба.

Приемете го като задачка  :)

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.