Jump to content

PON ?


Recommended Posts

  • Собственик

Passive optical network

Някой има ли идея от къде може да се купи хардуер за това чудо. Преди време говорих със Спектър, ама не казват :)

Мисля тук около мене да хвана едно малко градче , където клиентите са доста отдалечени един от друг , пък само за радио ще дойдат множко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 75
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • Mile

    10

  • bambo

    8

  • MiPSus

    8

  • Duvi

    7

  • Администратор

нещо като това ли

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Не. PON е по-скоро като DOCSIS-a (кабелните модеми)

Една базова станция , много CPE-ta , които споделят едно влакно.

Дочух, че клиентските конвертори (cpe) не са много скъпи. Въпроса е колко пара е базовата станция и сплитерите по пътя на оптиката.

нещо като това ли
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d-link http://www.dlink.ru/products/prodview.php?type=49&id=837 kym $260 e

eto клипче с обяснение на технологията - http://www.ad-net.com.tw/index.php?id=177&gclid=CKm6wtfFoZcCFUob3godll-dIw

Същите предлагат цялостното изграждане(всички у-ва)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Passive optical network

Някой има ли идея от къде може да се купи хардуер за това чудо. Преди време говорих със Спектър, ама не казват :)

Мисля тук около мене да хвана едно малко градче , където клиентите са доста отдалечени един от друг , пък само за радио ще дойдат множко.

Централата е този тип http://www.gwdelight.com/UploadFiles/newproduct/GEPON/OLT/GFA6700/GFA6700%20Datasheet.pdf

клиентското у-во е GT811

ЗА ЦЕНИ И ИНФО ЧИЧКО ГУГЪЛ :)

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам мерак, но разкопаването е трудно. К'во да се прави политиката на държавата в тази област е доста консервативна.

Доста интересна статия по въпроса:

http://ko-online.com.ua/node/39052

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам мерак, но разкопаването е трудно. К'во да се прави политиката на държавата в тази област е доста консервативна.

Доста интересна статия по въпроса:

http://ko-online.com.ua/node/39052

Защо трябва да копаш !? Стълбове на всеки 30 м .....поне при нас.

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оптика по стълбовете? С какъв кабел? Нали трябва да се пази от огъвания и стрес, опъване. При вятър няма ли да се пукне влакно? Май трябва да си отворим тема за оптика :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оптика по стълбовете? С какъв кабел? Нали трябва да се пази от огъвания и стрес, опъване. При вятър няма ли да се пукне влакно? Май трябва да си отворим тема за оптика :)

Никакви проблеми. Аз оптика нямам още , но конкуренцията още преди 3 години опаса целия град с оптика и не съм чул да имат проблеми. Менава през стълбове, дървета и какво ли още не :) Ползва се оптика със стоманено въже :)

 vsh: мнението се дублира , ползвай редактиране другия път

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакви проблеми. Аз оптика нямам още , но конкуренцията още преди 3 години опаса целия град с оптика и не съм чул да имат проблеми.....няма грам кабел в земята. Минава през стълбове, дървета и какво ли още не :) Ползва се оптика със стоманено въже :)

P.s От един час зяпам в нета за PON  технологията и доста ме впечатли...за съжеление никаде никакви цени за устройствата :(

Няма ли как да се шпионира малко Спектърнета какво ползват ?

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук във Варна на телефонните им кабинки дето си плащам сметката на домашния нет има една кака дето не носи на комплименти  ::) Но нета им е наистина як. За сега предлагали PON само в квартал Чайка и до година може би и в Левски (където ми трябва на мен :P)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Оптиката е изключително здраво животно.

Самоноси се на 30-40 метра , изключително здрава на опън - къса се носещото въже, кабела остава здрав. Издържа  жестоки огъвания . Толкова жестоки, че външната обвивка сдава багажа, а кабела продължава да работи.

Една оптика я отнася камион  за пети път и още работи , на няколко места се е показал кевлара и вътрешната туба - но работи :)

Мисли тоя дни да я дозакопаем , че останаха 30-на метра незакопани. Щото шестия път май ще бъде фатален.

А като се сетя как и треперех когато я слагахме :) . Не зна, може да съм попаднал на здрав кабел, ама това чудо е десетки пъти по здраво от утп-то.

Проблема при оптиката е някой да не вземе да я нареже нарочно :(

Оптика по стълбовете? С какъв кабел? Нали трябва да се пази от огъвания и стрес, опъване. При вятър няма ли да се пукне влакно? Май трябва да си отворим тема за оптика :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Параметрита са влошени вероятно. При ъпгрейд на по-високи скорости може да се окаже че кабле е понесъл поражения и скоростта не може да се достигне. Но пък ако се случи може просто да се подмени, да се изтегли стария от тръбата и да се вдуха нов?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stoiko: "P.s От един час зяпам в нета за PON  технологията и доста ме впечатли...за съжеление никаде никакви цени за устройствата Тъжен

Няма ли как да се шпионира малко Спектърнета какво ползват ?"

Toва което успях да видя в кутия на блок беше конвертор - оптика към лан,слуич,захранване,упс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.