Jump to content

Какви разходи има по изграждане на една оптика.


jaredharet

Recommended Posts

За 20лв нема и ютп да им пусна на бастуните... офтика пък абсурд ^^

Просто за 20лв не си заслучава да се пратят ланаджиите освен ако не е някаква идиотщина.

Аз понеже съм бастун и сметките ви не ми допадат... Ще си ги сметна пак на амбалажна хартия.

24 влакна да кажем в посока. 4х 1км

24 муфи или кутии некви (в посока)

сплайсовете да ги броим ли или те са от въздуха?

Метри от муфа до клиент

Медия при клиент

8-10 човекочаса за клиент при пуснати магистрали

Свич 130-140лв на порт (порт+сфп)

упс-и

Как и да се върти под 200-250$ на юзер не може да минете. Са следват вече нормалните сметки за изплащане на идиотщината.

При цена 20лв имаме 240лв на година и то ако бастуна има пари да си плаща всеки месец. Приемаме, че ще има. Значи след данъците ще имате... хех даже и 15 няма остават. при 5-6 стойност на нет-а минимум... страхотната печалба от 8-9лева от клиент. Ако не успее да си забрани ланката поне 2 пъти годишно ще изкарате почти 100 лева. Значи за 3 години ще избиете инвестицията. В случая не слагам фира от скъсани кабели, изгорели медии... Ъпгрейди на рутери ^^

В това време ако някой мине да окабели с ютп и даде цена 10-12-15лева.. Гледате тъпо ^^

До 3 години мобилките ще дадат нормални цени .. и пак ще гледате тъпо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    13

  • puh

    11

  • NetworkPro

    7

  • Велин

    6

Като каза за 20 лева.. малко OFF TOPIC ама днеска искаха да ми купуват единия плеар за 20лв Marantz....то дето се вика за тия пари лятото неможе само бирите да си платиш на ден :) . Но по темата малко. Значи ако има така да се каже сигурна клиентела... оптиката найстина си е добра оферта. Макар, че при нас по тия места си дънят яко wifi тата... просто там за кабел е абсурдно! Пък за оптика да не говорим. Чудя се .. като гледам как падат цените колко ли ще стане след 1 година оптиката + там каквото и не нужно за да се изгради трасето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На някои места опорната е оптична, хем да са бронирани висящите трасета. А към клиентите е мед. Не знам дали е медец обаче схемата, не ми се смята :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Аз се занимавам с това и отговора е: Всичко зависи от броя на сплайсванията и каде е обекта (бензина си е разход който трябва да се покрие), колкото повече толкова по-евтино :D ако не питаш просто от любопитство  кажи колко слплайса са  (или не по-малко от ... ) и каде за да  мога да ти дам оферта ;D 

п.с.  на лично тук, на скайп - Svetoslav Kirov или на ай-си-кю - 310724291

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,

Чувал съм цени от 10 до 100 лв, може би като влезе и транспорта, и ако човека идва от съседния по-голям град....

Както и какви оптични кабели се сплайсват, по каква технология точно, с какви консумативи.

Сплайсването е доходоносен бизнес само по себе си, в град с два-три големи доставчика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако направиш 125 какво следва ? допълнителни 10 лв ? Или те ти дават консумативите за 100 броя ? И да речем следят брояч на уреда ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,

Чувал съм цени от 10 до 100 лв, може би като влезе и транспорта, и ако човека идва от съседния по-голям град....

Както и какви оптични кабели се сплайсват, по каква технология точно, с какви консумативи.

Сплайсването е доходоносен бизнес само по себе си, в град с два-три големи доставчика.

Аз и на 6 лв и 7 лв съм сплайсвал, ама да не споменавам за колко влакна ставаше дума, накрая след 2 дена сплайсване от сутрин до вечер, с почивка само за обяд, ми идеше да се гръмна.

п.с.  НЕКА ВСИЧКИ КОИТО ПИТАТ ЗА ЦЕНИ ИЛИ СИ МИСЛЯТ ЧЕ БИЛИ ВИСОКИ, ДА ЗНАЯТ ЧЕ ТО НЕ Е САМО ДА СПЛАЙСНЕШ НЕКВИ СИ ВЛАКНА ТАМ, ТО ТОВА Е НАЙ-ЛЕСНОТО, АМА НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ЧЕ ПО ПИПКАВАТА РАБОТА ПЪРВО Е В ПОДГОТОВКАТА НА МУФАТА, ОДФ-А ИЛИ ТАМ В КВОТО ЩЕ "БАЕТЕ" НА ВЛАКНАТА, ПОСЛЕ ЦЯЛАТА ТАЯ РАБОТА ТРЯБВА ДА СЕ ПОДРЕДИ В ПРИЛИЧЕН ВИД ПО СПЛАЙС КАСЕТИТЕ, ТАКА ЧЕ АКО СЕ НАЛОЖИ ДА СЕ ПИПА НЕЩО ТАМ ДА Е ЛЕСНО И ДА НЯМА ИНЦИДЕНТИ И НАЙ-НАКРАЯ ВСИЧКО ТОВА ТРЯБВА ДА СЕ ЗАТВОРИ, А ЗА МУФА И ДА СЕ И ХЕРМЕТИЗИРА ХУБАВО!!! ВСИЧКО ТОВА ВИ ГО ПРАВИ СПЛАЙСЬОРА (КОЛЕГАТА) КОЙТО СТЕ ПОВИКАЛИ И СИ ВЛИЗА В ЦЕНАТА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе заебете тия сплайсове и прочие. Изстисквайте мрежите кото можете... Да нема после рев, че сте много назад. До 2 години ще ги зарежем точно, като кабеларките заебаха  коаксиалите. До тогава кой смогнал и върнал инвестициите добре... Другите пост и молитва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sbkbg ще те имам в предвид но нищо съществено за момента немога да ти кажа като инфо.

За да не отварям нова тема:

искам да попитам следното нещо във връзка с една може би бъдеща малка оптична мрежа.

Ситуацията е следната

Имам 6 (като разстоянието между точките е в повечето случай 50-70метра и 2 са отдалечени на около 100 метра)точки до където трябва да закарам оптичен кабел и във всяка точка има около мин 5 мак 15 потребителя.

Всичко ще е въздушно трасе поради невъзможност за подземно.Оптика до всяка сграда и вътре нормален кабел тип усукана двойка. Та и въпросите ми са следните:

1. Сингъл /Мулти мод ? от всичко изчетено разбрах че сингъла е подходящият кабел така ли е ?

2. Кабела с колко влакна  трябва да е и какво е значението на по-голям брой такива?

3. Мрежата е със следната конфигурация А -->B-->C и т.н. при неработещо устройство в т.B след него всичко умира?

4. Медиа конвертори ли е по-добре да се използват в двата края на всеки кабел (А -->:) или суйтчове с вход за оптика, кое е по стабилно и ценово ефективно? Имали суйтч с вход и изход за оптика?

5. B-->C как става връзката, предполагам примерно с 2 медия конвертори при точка B минаващи през суйтч?

6. Какво ми трябва друго за оптиката освен медия и кабел?

Предполагам ще възникнат и още въпроси , но това е на пръв поглед.

Поздрави и благодаря на всички отговорили

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Всички тези въпроси са излишни ако си беше намерил подходящия човек за сплайса.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички тези въпроси са излишни ако си беше намерил подходящия човек за сплайса.

Какво значение има кой ще сплайства , човека не е наясно с топологоята и типа мрежа която иска да направи.За проект едва ли може да се говори пртосто липсва поради това и липсва елементарен разчет на средствата за постигане на нужните резултати(изграждане на оптична мрежа за 50-60 потребителя).Тук просто е хвърлена една идея във 'въздуха' ,оптика оптика ама не става само с оптика трябва и 'ъкъл' !!!

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.