Jump to content

Какви разходи има по изграждане на една оптика.


jaredharet

Recommended Posts

Имам 2 въпроса за оптичните прежи.

1-во какво е необходимо за изграждане на трасе от А до Б т.е всичко от RG45 т.A до RG45 т.Б

Също тъка ме интересува и какво оборудване е необходимо за 1 сплайс?

Както и орентировъчни цини. Защото си мисля, че за в бъдеще време ще оцелеят само доставчиците с най-качественна услуга и с най-голям up-time тоест тези с влакно до всеки блок. А колкото по-рано стане това толкова по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    13

  • puh

    11

  • NetworkPro

    7

  • Велин

    6

Зависи. Някъде из форума имаше сметнато едно 500 метра трасе. "Нещо като 500 м до клиент" -темата. Всичко е примерно и променливо. С малко късмет, също тАка, и ровичкане, може да намериш по-ниски цЕни. Съгласен съм, донякъде, за виждането за най-качествеНата услуга. То просто е елементарно за всеки клиент да се бие в гърдите че е "на оптика" така че може да се продава по този начин, както SPNet продават PON-а. (И за това има тема).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

450 лв на клиен + първоначални 6300 лв за основната мрежа до 4 км.

Това са само материали без труд.

Тези 6300 лв. какво включват, може ли една разбивка, разбира се тука има, никой не работи за слава, но все пак може ли малко по подробно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеца по-късно ...
  • 4 месеца по-късно ...

здравейте колеги

дайте мнения за топологията на една селска оптична мрежа,какво оборудване да се използава. клиентите са 30-50. вече ми писна да сменям свичове след всяка буря.предварително благодаря ::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между клиентите поне неможе ли да има лан колко е разстоянието там? Така начертана ще е цифра! Мисълта мие да се нацепят на няколко опорни трасета с оптика и там където има по 3-4 клиента да се сложи пак с ФТП кабел но с протектори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между клиентите поне неможе ли да има лан колко е разстоянието там? Така начертана ще е цифра! Мисълта мие да се нацепят на няколко опорни трасета с оптика и там където има по 3-4 клиента да се сложи пак с ФТП кабел но с протектори.

идеята ми е да е изцяло оптика - да речем медиа конвертора да е на стената на къщата - и от там с лан, възможно най къс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами много заварки и одф и ще има ... ::) . Какво е това "златното" село.

вече ми омръзна да тичаме по трсетата със свичове - това е основния проблем, мисля че с оптиката поне това ще отпадне и ще е доста по надеждно. какво ти е мнението за fibrlok на 3м?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам наблюдения, доколкото се сещам беше "студена" заварка на 3М? Но ми се струва малко несериозно това (може и да греша нека ако някой ползва да сподели както и къде се предлагат из БГ да взема да го по сгърча).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам наблюдения, доколкото се сещам беше "студена" заварка на 3М? Но ми се струва малко несериозно това (може и да греша нека ако някой ползва да сподели както и къде се предлагат из БГ да взема да го по сгърча).

маи не е разпространено като технология.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.