Jump to content

Какви разходи има по изграждане на една оптика.


jaredharet

Recommended Posts

Ами не съм виждал никъде из магазините иначе само съм чел. Като цяло е по-скоро за бърз Back Up освен това трябва и спецялни "клещи" мисля за нея. Като ти зададох въпроса за оптиката... не, че ми е странно то и аз съм фен на принципа да се направи и да се забрави... Но ще ви стъпи яка цифра според мен. Иначе за WIFI та няма ли начин..?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    13

  • puh

    11

  • NetworkPro

    7

  • Велин

    6

Ами не съм виждал никъде из магазините иначе само съм чел. Като цяло е по-скоро за бърз Back Up освен това трябва и спецялни "клещи" мисля за нея. Като ти зададох въпроса за оптиката... не, че ми е странно то и аз съм фен на принципа да се направи и да се забрави... Но ще ви стъпи яка цифра според мен. Иначе за WIFI та няма ли начин..?

вече не се залъгват с вифи - има и други на пазара - естествено и бтк. за това съм решил да пробвам ::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно.. Ами значи ще наливаш яко кинта... имай напредвит, че тия медии там в това село незнам как е тока ама няма да е много стабилен.... Може и да позабиват .... . И да се наложи ремоте рестарт или автоматично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно.. Ами значи ще наливаш яко кинта... имай напредвит, че тия медии там в това село незнам как е тока ама няма да е много стабилен.... Може и да позабиват .... . И да се наложи ремоте рестарт или автоматично.

май наистина са много парите !!!! като правя елементарни сметки и то "без кръчмар" - 3-4 години май само ще се изплаща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На протектора извода за заземяване се ползва само за ограничение на всяко жило спрямо земя с 90В. Ограничението м/у двете жила на чифта (около 7В) си работи и без да е заземен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На протектора извода за заземяване се ползва само за ограничение на всяко жило спрямо земя с 90В. Ограничението м/у двете жила на чифта (около 7В) си работи и без да е заземен.

по рано слагах протектори - ефекта беше същия. след време се влошиха параметрите като цяло на системата протектор + кабел и ги махнах. сега съм без защита. бях накупил от четворните на неомонтана - в началото - голяма грешка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Идеята да се вложат кофа пари и да се чака няколко години за избиването им не ми допада нещо, не че  вече 8 години не влагам всеки лев но цената на интернета в БГ е много ниска за скороста като цяло. Заради конкуренцията аз предлагам нет за 16 лв 30 мегабита. Клиентите са ми в къщи а понякога и на 300 метра един от друг. Ако знаех преди години какво ме чака нямаше да се занимавам въобще. В момента не мога да си позволя закупуването на сплайс машинария иначе знам че ако до всеки switch има оптика и после ftp до клиентите ще е най - добрия вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ам никой ли не е ползвал "студена" заварка с тия работи на 3M? или аналогични. Днеска питах на няколко места дали има за да купя но... нямаше :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам никой ли не е ползвал "студена" заварка с тия работи на 3M? или аналогични. Днеска питах на няколко места дали има за да купя но... нямаше :)

Отиваш в сградата на която пише ТНТ тя е на кръстовището под КАТ и се качваш на втория етаж, там като се огледаш по вратите ще видиш освен кабинета на Дочевски и офиса на въпросната фирма вносител на продуктите на 3М, освен това в каталога на данимпекс се е появило същото изделие http://danimpex.com/product_info.php?cPath=112&products_id=485

Лично аз ползвам техника под наем за целта, вместо да си правя експерименти със студения сплайс :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Ам никой ли не е ползвал "студена" заварка с тия работи на 3M? или аналогични. Днеска питах на няколко места дали има за да купя но... нямаше :)

Като го гледах това само за аварийни ситуации може да помогне и то с малък брой влакна , ще е страшно обемисто.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Аз искам с 1-2 влакна да го тествам.

Fibrlok Система за монтаж

Hot Melt Система за монтаж на влакнесто-оптични съединители

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.