Jump to content

ADSL


NetworkPro

Recommended Posts

Здравейте, какво означават тези показатели на ADSL модема?

Trying 192.168.1.1...

Connected to 192.168.1.1.

Escape character is '^]'.

                  ======================

                  Welcome to ZXDSL 831II

                  ======================

ZTE Inc., Software Release ZXDSL 831IIV4.0.0f_B09_BG1

Login name: root

Password:

> adsl info --show

adsl: ADSL driver and PHY status

Status: Showtime  Channel: FAST, Upstream rate = 1018 Kbps, Downstream rate = 13

444 Kbps

Link Power State: L0

Mode:                   ADSL2+

Channel:                Fast

Trellis:                ON

Line Status:            No Defect

Training Status:        Showtime

               Down            Up

SNR (dB):       12.6            14.2

Attn(dB):       17.5            9.0

Pwr(dBm):       17.3            12.2

Max(Kbps):      14480           1176

Rate (Kbps):    13444           1018

                       G.dmt framing

K:              47(0)           16

R:              16              10

S:              1               8

D:              0               8

                       ADSL2 framing

MSGc:           61              14

B:              46              15

M:              1               8

T:              9               7

R:              16              10

S:              0.1071          3.7297

L:              4702            296

D:              256             8

                       Counters

SF:             4626341         4626339

SFErr:          102             143

RS:             2789683778              39323881

RSCorr:         158643          794

RSUnCorr:       18685           0

HEC:            89              728

OCD:            33              0

LCD:            0               0

Total Cells:    2468026258              740989683

Data Cells:     118637335               127884782

Drop Cells:     0

Bit Errors:     0               29510

ES:             20              44

SES:            1               3

UAS:            16              10905

>

Кои показатели са важните? Как да ги подобрим? Как да ги тълкуваме?

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 85
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    28

  • NetworkPro

    26

  • emc1000

    8

  • Mupo neTkoB

    5

Attn(dB):       17.5            9.0 това ако не се лъжа че отдавна не съм се ровичкал с модемите е затихването на трасето.

SNR (dB):       12.6            14.2 това е съотношението сигнал / шум

Как да се подобри... почти нямаш начин това е от скапаните кабели на бтк.Мъчил съм се много повярваи ми имам адсли от както са във Варна и още имам и съм пробвал с какви ли не.Засега тия новите Хаивей се даржат най-добре. Ти имаш 14 мегабита down какво повече искаш аз на мойте линии немога 7 да видя!

P.S. все пак може да му спреш DHCP то предполагам, че не ти трябва.Също се прави модове на захранването но това става с отваряне на модема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересни линкове по темата:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=58787&view=findpost&p=880329

Tози трейс може да се вземе за тест на латенцията при не-натоварена връзка:

2099487598.GIF

Иначе е гигантска когато upload канала се задушава. Смятам да сменя кабела от модема до долу в мазето с cat5e.

Мода на захранването с каква цел е и как се прави?

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се прави няма как да ги обясня с писане..Незнам защо но колкото пъти съм пуснал адсл с cat5e не ми харесва!А с обиташкия кабел като техния варви е тука немога да разбера какво става освен да се карат нещо с импедансите.Днеска страниците и на мойте модеми се отваряха  малко мудно и това не е от трасето или модема.А просто опорните им линии както и рутерите здават багажа веча са много маймуни на клона!Захранването се модва с цел по-висока стабилност не че по-голяма мощност.Между другото бях чел за някви модеми на Моторола който били с много по-високи параметри на изходния сигнал.Но немога да открия кой модел са..И като цяло се радвай че имаш такова трасе! :)През кой GW си 245 или 244 ако си на 245 го смени на 244 от модема дава в началото малко ерори ама като захапе е патрон стига да не го ресетнеш че пак отива на 245 а тои е по-муден незнам защо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

няма ли некой герой да го подкара adsl-а с друг рутер или направо с вътрешен модем


според мен баси-тъпата-компания не дава такава опция

за да не се види колко им е двупотопна системата

привсе поне на бизнес клиентите трябва да дава

и без това ги брули като круши

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма ли некой герой да го подкара adsl-а с друг рутер или направо с вътрешен модем


според мен баси-тъпата-компания не дава такава опция

за да не се види колко им е двупотопна системата

привсе поне на бизнес клиентите трябва да дава

и без това ги брули като круши

Няма проблем, стига да се направи правилната конфигурация на ATM и на PPPoE. Ако някой не може да се справи сам - да пише ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

241 е. Не се ли force-ва от PPPoE? Как се сменя?

241?! е този него знаех :) Навсякъде където съм слагал е 244,245.Значи да от там се сетва GW то НО през телнет има опция да се делне и да се адне ръчно!В началото много се ошашка модема но нета тръгна ::) обаче при ЗТЕ тата след рестарт (или спиране на тока) си взема пак неговия си през пппоето,на хаивея(белия новия модем)обаче си стои колко съм го ресетвал и няма проблеми! ;D

P.S. И аз искам да сложа друг модем но като гледах на пазара се предлагаха само едимакс,д-линк.И затова не съм давал пари за тест просто мисля, че с тия марки няма да видя напредък :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Диаметъра на проводниците . УТП-то е много тънък.

А най-големи поразии правят преходите от дебел към тънък проводник.

xDSL технологията си иска дебели жици :) и най-вече да няма разлика в сечението по трасето.

..Незнам защо но колкото пъти съм пуснал адсл с cat5e не ми харесва!А с обиташкия кабел като техния варви е тука немога да разбера какво става освен да се карат нещо с импедансите.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще запоя 4-те двойки на UTP-то и ще станат два реални проводника с по-ниско съпротивление. Или кабел за 220 волта - дебел - до модема? Хехе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спойката има по-голямо затихване от правилно вързания кабел.Вземи кабел двужилен,едножичен.Ако не се лъжа в бриголажа го има черен + син.Точно като на бтк!Разбира се и другаде ще го има по-евтин..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и вариант да монтирам модема долу в мазето и по свободна двойка на UTP му подавам захранване?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш ли 220В в мазето?Недей да му пускаш по лана захранване тъй като вътрешния му стабилизатор няма да се справи добре при тея падове по лана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

В дървения шкаф на БТК в мазето е Пълен Ужас.

Дебел черен кабел влиза в старомодна разпределителна системка където жиците просто се завинтват с винтчета, и за да си взема максимално чист ADSL сигнал вероятно ще трябва да я отмонтирам, да си намеря чифта незнайно как и т.н. доста работа. Има и бяла кутия MUX само с 4-5 чифта закачени към нея. Долу е гора от кабели и нищо не е маркирано. Има и една по-малка щуротийка с по-малък дебел черен кабел с 4-5 чифта излизащи от другата страна.

img3408ni7.th.jpg img3415tp4.th.jpg img3417rt8.th.jpg img3423sv0.th.jpg img3425eb1.th.jpg

4 жици интересно излизат от дървения шкаф и по най-селския начин са омотани около тръба в последствена близост, вероятно заземяване, което обаче не изглежда че прави добър контакт, но не се знае докато не се измери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да си намеря чифта ? Какви мерки за безопасност да взема? С какъв кабел мога да елиминира м смущенията на честотите, на които работи ADSL ?

Правиш си един "полеви" телефон с щипки "крокодилчета" , набираш си стационарния номер от GSM-а и започваш да обхождаш чифровете докато го откриеш. Друг вариант е от всеки работеш чифт набираш мобилния си и гледаш номера от който звъниш.

Обаче тези 15-20 метра от разпределителното табло до модема едва ли ще ти "спасят" положението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.