Jump to content
  • 0

Само "gw" или "123" в(ъв) WEB


lz3ai

Въпрос

Рутерът сега е Mikrotik RB2011UAS-2HnD-IN.

Преди него беше WRT160NL с DD-WRT.

Доставчикът ми е с PPPoE с MTU 1460. Проверка с ping -f -l показва, че MTU толкова трябва и да бъде.

При смяна на рутера и бърза настройка (само данни за ppp-връзката, интерфейсите (Всички интерфейси без Eth1 са в един бридж) и за lan при мен) почти всичко тръгва нормално, си изключение на това, че не мога да отварям web-страници - при http в браузъра ми се появяват само буквите "gw", а при https се появяват само цифрите "123". Така е и през локалниябридж, и през wlan.

Интересното е, че като свържа на единия от LAN-портовете на Микротик-а едно старо рутерче DLink DI-524, през него върви всичко нормално и на кабел, и на WiFi (вкл. и web). Ако свържа на някой от портовете (вкл. wlan) лаптопа си (MAC) също всичко работи нормално. Обаче ако е свързан някой от десктопите или лаптоп с Windows (които с предишния рутер си работеха пълноценно), работят повечето услуги без Web.

 

За LAN ползвам DHCP на Микротик-а, който изпраща правилно към клиентите IP, GW и DNS. Таблицата с маршрутите ми изглежда нормална. DNS ми е на Микротик-а, а той получава записите от DNS-ите на доставчика, единият от които е гугълския 8.8.8.8, а другият си е от неговата мрежа.

Не съм правил нищо, касаещо TTL.

 

Четох много, сменях много, започвах няколко пъти от нулата...

И така повече от седмица. ;-))

Настроих повече от услугите при предното рутерче - порт-форвардинги, статични адреси за постоянните клиенти на DHCP, smb и др., но web така и не тръгна.

Някакви идеи къде да човъркам или чета? Насочил съм се към firewall или mtu, но всичките ми експерименти досега са неуспешни, вкл. и чист firewall с един единствен NAT маскарадинг и никакви правила и мангъли ;-).

 

Не пращам никакви експорти от firewall и др., защото в момента точно са наблъскани с всякакви правила, за които съм чел от wiki на Микротик и няма да допринесат за изясняване на проблема, пък и най-вероятно ще ги махна - предпочитам простотата, която върши работа достатъчно и оптимално.

 

Разчитам на конструктивни предложения, не на такива от сорта да сменя всички компютри в LAN с MAC и други подбни ;-).

Предварително благодаря за отделеното време!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

Или си намираш книжката Learn RouterOS

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.