Jump to content

Интернет от Булсатком


Venko

Recommended Posts

  • Собственик

Аз бих ги пуснал на КЗП за подвеждаща реклама ..... ;)

Да вземат да се научат да пишат ДО еди колко си мбпс.

Ако ще доставят нет безжично, едва ли ще покрият и една десета от обявените скорости, или ще са само за браузване.

Всъщност 30 мбпс не е лесно осъществимо дори за несегментирана лан мрежа (100м)

Изобщо хората не се научиха, че радиото не е лоша технология (радиото например има по-висока надеждност от всеки кабел) , ама не и за последна миля.

sorry ако някой вече го е пуснал, но не съм преглеждал назад

http://bulsat.com/internet.php

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато открия реклама-лъжа, какво да напрявя ? За да ги разоблича измамниците (които ще горят в 9-тия кръг на ада вовоеки, за измамата си ;) ? :)

...някий беше споменал кой е държавния орган където се докладва този вид измама....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

Един приятел ми каза днес, че бил на въпросния нет от известно време по лан достъп и не държал обявените скорости .... Към BG,  а да не говорим за INT.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел ми каза днес, че бил на въпросния нет от известно време по лан достъп и не държал обявените скорости .... Към BG,  а да не говорим за INT.

Ти да не си помисли, че е сателитен интернета?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то ние едва ли ще се излъжем ама ние сме капка в морето :) .. а Българина гледа само да е без пари пък какво е .... майната му нали е на аванта :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

поне M5 ли са ?

Да

Ама днес  им питах и ми казаха следното  ;D

[18:35:22] Аз каза: здр имам питане за интернет услугата ви

[19:00:10] Bulsatcom каза: да

[19:00:36] Аз  каза: Как става свързаността

[19:00:44] Аз  каза: и каква е таксата за инсталация

[19:02:53] Bulsatcom каза: интернета е соптичен кабел, 4.80 е сумата за монтаж и зависимост от мгбитите се определя цената на месец

[19:03:27]Аз  каза: ако съм във отдаличен район не става ли със антени

[19:04:07] Bulsatcom каза: не интернета ни е с кабели, не от спътник

[19:05:04] Аз  каза: еми wi-fi антените който имате не са ли за тази цел

[19:06:14] Bulsatcom каза: не, информацията с която разполагаме е че нета е с оптичен кабел

[19:06:56] Аз  каза: аз съм от стара загора им ми казаха че пускате със антени за това правя запитване към вас

[19:07:21] Bulsatcom каза: няма такова нещо

[19:08:02] Аз  каза: добре значи аз съм във грешка

[19:08:26] Bulsatcom каза: ;D

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега на човека такава му е информацията. А ти попита ли го какво е Wireless? Може да не знае и затова да те е "подвел" . Щото и аз ако е 4.8 такса за "монтаж" бих се вързал на соптика. Макар, че ако оптиката я "монтират" както антените си за ТВ - не мерси .. още се псуваме по телефона с тях заради прекъсването на телевизията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега на човека такава му е информацията. А ти попита ли го какво е Wireless? Може да не знае и затова да те е "подвел" .

това е от абонат на булсат  -  от BulSat ти дават USB Wi-Fi adapter(+CD с driver).

В Стара Загора нещата са на 2 банда.Има и на 2.4 GHz има и на 5 GHz.

И двата варианта са N.Оборудването е на UBNT.

този ми вика оптика въри разбери  ;D

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е от абонат на булсат  -  от BulSat ти дават USB Wi-Fi adapter(+CD с driver).

В Стара Загора нещата са на 2 банда.Има и на 2.4 GHz има и на 5 GHz.

И двата варианта са N.Оборудването е на UBNT.

този ми вика оптика въри разбери  ;D

Миналата година гостувах в едно старазагорско село.Оказа се че имат wi-fi провайдер.Послучайност имах в куфара сапунерка Ubiquiti  на 2,4 .Сканирах ефира, краднах неколко мака и към полунош реших да тествам...нищо не еърбайтваше,интернет"нанай маро" .След час мъка,псувни и доста бира ефекта нулев.Реших че няма да оставя така нещата ,питах за провайдера и позвъних на техните телефони.

Много любезно "момче" на въпроса за цени и скорости ми изнесе пълна програма на тема"ние туй и ние унуй и евтино и всичко ток,скорост има само когато хора няма".

След петминутен монолог реших че вече е мой ред да обеля дума,на въпроса дали разчитат на МАК адреса или PPPOE за защита на безжичната си мрежа,отсреща се получи късо съединение.

Отначало се опита да бъде компетентен но след първата минута реши че му е писнало да забива и мило ме прати към техническия отдел.Та в тоя отдел никой не вдигна телефункена.

Всъщност на хората им е паднало трасето и аз се мъчих като гламав да си крадна нета който го няма.

Има ги всякакви,които "подвеждат" такива които незнаят,или знаят само това което им кажат . ;D

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ясно е какъв ще е нета. Аз като им гледам "цифровата" телевизия ми става лошо. А нета имах малко наблюдения в Стара Загора. Оценка от 1до10 - между 0и1. angry.gif

http://internet.inbu...ents.php?id=565

http://forum.moreto.net/viewtopic.php?t=3901

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.