Jump to content

802.11 AC


INFERNO333

Recommended Posts

След като няма кой знае колко фрапираща скорост на този стандарт, за какво го мислите - подобни скорости са постижими с 802.11n 2x MIMO. Като почнат да се вдигат скорости поне 1/2 от заявените от стандарта "ac" тогава ще му мислим.

 

На колко реално колеги им е нужна повече от 100Mbps до някое село - скорост достатъчна за 300+ клиента?

Големи скорости са нужни за гъбначни линии, обединяващи такива от по 100Mbps или центраелн линк за каране на интернет (макар, че отпиката вече е почти навсякъде) - като ще се карат толкова Mbps и са толкова важни, заложете на релейки.

Ще му дойде времето и на този стандарт, едно време и 802.11n се чакаше така - сега е масово използван.

Редактирано от Networker

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

освен с Линукс с какво друго може да стане поне за тях има драйвери

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Аз съм от Плевен и съм краино изненадан, че живея в меката на най модерните безжични технологии (тия дето замърсяваме ефира се бройм на пръстите на едната ръка) Бих искал да го видя това произвдение но едва ли ще ми се отдаде такава възможност ...

 

Това, че радиолюбителите сме малко естествено си има история ( в Плевен има толкова оптика до краиния клиент положена от конкурентния доставчик, че по гигабит да пускат на клиент мрежата им пак ще устиска)

 

Селата около Плевен са доста и аз ги познавам добре но кое ще да е точно на 11 км мога само да гадая :)

Редактирано от samyil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост има страшно много места където няма нито оптика нито възможност за нея. И се карат линкове.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост има страшно много места където няма нито оптика нито възможност за нея. И се карат линкове.

Такива места не съществуват ,там където има населено място(било то и махала ) има и път (може и пътека да е НО има ) това значи ,че кабел може да се пусне НО. Въпроса е дали е оправдано навремето (с малки изклюяения който днес нямат значение поради това ,че там надали живее някой вече ) е направена електрификациятя след това и дори преди това е имало телефон . Така ,че не е мисия невъзможна за кабел(оптика разбира се ама на кого ) , относно играчките които някой наричат линкове  не е сериозно (всепак по добре с тях околкото нищо) ,идеята се постига (ако е оправдана и не е само финансовата страна) с прфесионални релейки все пак говорим за услуга близка до 100% във времето а не има /няма . Примери бол (дори и с моя милост) , а защо забравяте мобилните оператори надали има непокрито населено място , въпрос на инвестиция и ретабилност според тях е за 2/3G . ВЕСЕЛА КОЛЕДА  , ЩАСТЛИВО ПОСРЕЩАНЕ НА НОВАТА 2014г. нека на всички донесе първо здраве и успех в начинанията !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повярвай ми съществуват много такива места където няма телефон,оптика или място за нея... За мобилните оператори там да не говорим едвам можеш да проведеш разговор. То и за това там има по 1-2 доставчика :)

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е така - убеден съм, и при нас има такива места, но въпроса е - нужни ли са наистина 800Mbps до такова място в което няма телефон и/или вода - колко именно хора ще жиеят на такива места и прескачат ли те бройката от 1000 човека (за 800Mbps)?

Такива скорости са необходими примерно ако вържеш един малък град или поредица от големи села към централната си точка. Аз също съм на мнение, че безжичната технология е добра (често по-добрата) алтернатива на оптика поради бързото, относително лесно и евтино имплементиране. Но вярната техника според нуждата - с времето и този стандарт ще се развие вероятно до нивото на сегашния n, но и сегашния n е достатъчен (има и 3x3 mimo n и 60 mhz от MTIK широчина на канала и прочие).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

*Supported by either CompexWRT with Atheros Reference Wireless Driver OR OpenWRT with ath10k Wireless Driver on WPJ344 http://www.compex.com.sg/Datasheets/WLE600V5-23_Dsv1.0.0.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

240 мб много малко си изкарал каква е пречината на 11 км би трябва да изкараш почти двойно като скорост бих казал

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Amped Wireless High Power 700mW Dual Band AC Горд собственик съм на няколко от тези джаджи .Е какво да кажа благодат 600 мгб/с с три антени от двете страни.Ще зачопля картата с 2X2 че е 700 мвата ,да видим дали може да се пачне нещо по кернелите

С compex -картите повече от 300 310 мбит/с не търсете при опенсорс на големи разтояния .Ще изграгдам линк с dual wireless ospf Amped 700mW

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за протокола не са на маса а на жере High Power 700mW Dual Band AC Wi-Fi Access Point

APA20 за да няма греки https://www.shop.ampedwireless.com/index.php?main_page=index&cPath=1

компеските карти са 2x2 a тука става въпрос за 3x3 затова скоростта е по голяма

openwrt ,Ikarus OS се държат стабилно с 802.11 ац .smart router project с компилиран кернел 3.12.8 също върши страхотна работа + мулти исп(ISPUnity)става приказка . Резултата с оспф дуал линк на МИКРОТИКА е интересен,в случая на моя интерес

пак за да не стават грешки баткото арун томар ни даде ispunity с помоща на който 2 исп се обединяват в 1 честотна лената . т.е исп1 45мбит/с +исп2 13 мбит/с = потребител 58мбит/с

Редактирано от INFERNO333
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

И в коя ера ще видиме поне една графика с дължина поне 24 часа?

 

модела който цитираш е 2х2 нищо че е с 3 антени

Wireless Speed:  2.4GHz 300Mbps +

                            5.0GHz 867Mbps (simultaneous)

 

3х3 стига до 1300Mbps

обаче кой да чете че е и рутер само

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.