Jump to content

Bonding Kak ?!?

Recommended Posts

Ти май предпочиташе аликса пред 433АХ ?

Как ли ще се държи с аликс? Колко мбит може да метне на 3км. според теб?

• Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• netronix

21

• Велин

20

• Mile

18

• ефект

12

Top Posters In This Topic

Popular Posts

здрасти при тестовете които проведох  - със средна точка, защото това ми бе необходимо, бондинга тръгна без проблем, без да използвам тунели - само с вдс, като основният момент е wds default bridje =n

Тия мизерни 5к pps естествено, че ще минат "70" без особен лоад, но в живота и реалноста става малко по-различно ;)

Примерно 300мхз въшка си прави 82мбпс 7к ппс на удп тест с 40% лоад и в реалноста положението е малко ... по-различно ;)

http://whitenoise.hit.bg/udp_traf_rb411.JPG

маи не гледаш нещо правилно че трафика е само на влана а не и на етернета както при тебе баце аз към себе си ако тествам на удп дава 300мб/с само че теста е между два влана втория от които е на 22 километра от първия

Аз гледам добре спокойно ;) Просто добавям, че при тези мизерни 5к ппс минава много. В реалноста 5к ппс са 32-35мбпс трафик в посока.

• Owner

Мдаа , за съжаление средната големина на пакет в БГ е около 300 байта, така, че най добре е тестовете да се правят с такива пакети.

за 3км слагаи две пс та compaq slim п4 на 2.4 гхз с по два д-линка

dwl-ag530 и бондинг и ако някой ги бие по трафик при същия конфиг получава бутилка черно джони.

Wow шота с 21к e наистина впечатляващ. Явно този линк е наистина много добър. Не съм успявал дори на тест в стая да мина 20к.

• Administrator

Wow шота с 21к e наистина впечатляващ. Явно този линк е наистина много добър. Не съм успявал дори на тест в стая да мина 20к.

тези 20к пакета нещо странно има

само корекционните битове на обратната връзка трябва да са поне 10% или 2к това да не е мултикаст някакъв ?

или е bandwith test на UDP пакетно получаване към машината от снимката

защото и аз получавам подобни ТЕСТОВИ резултати с машини на по 500мхз

• 3 weeks later...

Някой да е тествал Alix 2d2 с карти R5H или UB5. На мен ми трябва за късо разтояние (3км.)

Към кви карти да се ориентирам?

Сега в момента линка работи на Dual Nstream Slave, и кара на посока по 65 мбит с RB433AH i CM9 карти.

В Пиковите моменти взе да не стига трафика. До 55 мбит пинга е 2-3 мс, обаче след това до 65 мбит стават около 100мс. което става лошо. В началото доста си играх с бондинга на същатата конфигурация, но не заработи като хората. Писах по напред в темата ....

@Mile,

Тоз аликс много голям бе :)

Не се побира в алуминиевите кутии ;(

Аз взех UB5, чух че се рестартирали с аликса :)

Трябва да тествам някой слънчев ден, да видим дали ще тръгне бондинга сега. Нали си спомняш не искаше нещо да кара трафик.

Ква CF карта да му сложа ?

Има ли значение колеги ?