Jump to content

Bonding Kak ?!?


netronix

Recommended Posts

играеш си с посоки, мощност и т.н. докато CCQ заспи над 96%

единия линк ми е с CCQ 100/100 %

a втория ми е с CCQ от 75 до 97 % ( менящо се )

Tx/Rx signal Strenght ( на двата линка ) ми е -61/-62 ; -65/-65

мисля че само единия линк иска още малко да се "поизтиска" за да вдигна CCQ -to на твърдо 96 %

проблема идва от това че процесорите ми удрят 100% когато тествам с Bandwitch test !!! , а коментарите са че Nstreme гълта ресурса на процесора - полвам PC машини за реализирането на трасето - 14 км. с по две Wi-Fi карти за всеки един линк ( на V и H поляризация ).

Ако изключа Nstreme , по-зле зли ще станат нещата ??? или е за предпочитане

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

теста се пуска зад машините

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа

RB951Ui-2HnD / RBD25GR-5HPACQD2HPND&R11E-LTE6 /  RB952Ui-5ac2nD-TC


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

ако става дума за А стандарт да не забравиш турбото :) , с нстрийм е по - добре, при такъв тест е нормално да вдига 100% проца но в реална работа ще стига.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Link to comment
Share on other sites

Не съм забравил турбото :) , просто се притесних като видях 100% на CPU-то при теста на Mikrotika.

Ще направя и тест след машините . При последното посещение ( при пускането на втория линк ) се наложи да довърша настройките отдалечено и ......

По принцип обмислям да сменя единия MB който в момента е със Celeron 1,7 и два повредени PCI слота. Проблема е че трудно се намират вече на пазара дъна с повече от два PCI слота ( привърженик съм на външните LAN карти ) и ми трябва MB с поне три PCI слота и добър процесор.

Исках да ползвам гигабитови карти ( на TPLink с чипсет на Realtek ) , но нещо не се разпознаха от Mikrotika .

Link to comment
Share on other sites

Избягвай RTL за лан карти по принцип, насочи се към Интел.

Относно бондинга - в днешно време с един 802.11n ще имаш много по сериозни постижения дори само на един chain.

Колкото до дъната - дал бог форуми и онлайн магазини, макар че аз ти препоръчвам да си вземеш марково PC втора ръка (фирми бол), цените им са между 60-90 лв. за P4 3000+ с всякакви варианти за PCI.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Не съм забравил турбото :) , просто се притесних като видях 100% на CPU-то при теста на Mikrotika.

Ще направя и тест след машините . При последното посещение ( при пускането на втория линк ) се наложи да довърша настройките отдалечено и ......

По принцип обмислям да сменя единия MB който в момента е със Celeron 1,7 и два повредени PCI слота. Проблема е че трудно се намират вече на пазара дъна с повече от два PCI слота ( привърженик съм на външните LAN карти ) и ми трябва MB с поне три PCI слота и добър процесор.

Исках да ползвам гигабитови карти ( на TPLink с чипсет на Realtek ) , но нещо не се разпознаха от Mikrotika .

Ако линка ти е важен защо просто не си вземеш  читаво професионално устройство? Компютъра с всичките си въртящи се части си е слабо място.  В момента в България има фирми който продават професионални устройства. Може да не ти се вярва но имаме устройства  по Айтоските села и по язовирите който не са спирали с години.  Даваш малко повече пари в началото и пестиш от поддръжка. Ние така правим и осен ако не откраднат устройство други грижи няма . Веднъж една миша беше напикала едно RJ45  в рака и ни събраха 5 коли от цяла България. Като сметнеш надници, бензин и командировъчни и то половината се изплатило само от едно ходене. 

Link to comment
Share on other sites

ПавелКамбуров: Колега погледни датите на постовете :)

това е писано преди повече от година...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.