Jump to content

Bonding Kak ?!?

Recommended Posts

играеш си с посоки, мощност и т.н. докато CCQ заспи над 96%

единия линк ми е с CCQ 100/100 %

a втория ми е с CCQ от 75 до 97 % ( менящо се )

Tx/Rx signal Strenght ( на двата линка ) ми е -61/-62 ; -65/-65

мисля че само единия линк иска още малко да се "поизтиска" за да вдигна CCQ -to на твърдо 96 %

проблема идва от това че процесорите ми удрят 100% когато тествам с Bandwitch test !!! , а коментарите са че Nstreme гълта ресурса на процесора - полвам PC машини за реализирането на трасето - 14 км. с по две Wi-Fi карти за всеки един линк ( на V и H поляризация ).

Ако изключа Nstreme , по-зле зли ще станат нещата ??? или е за предпочитане

• Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• netronix

21

• Велин

20

• Mile

18

• ефект

12

Top Posters In This Topic

Popular Posts

здрасти при тестовете които проведох  - със средна точка, защото това ми бе необходимо, бондинга тръгна без проблем, без да използвам тунели - само с вдс, като основният момент е wds default bridje =n

• Administrator
Велин

ако става дума за А стандарт да не забравиш турбото :) , с нстрийм е по - добре, при такъв тест е нормално да вдига 100% проца но в реална работа ще стига.

Не съм забравил турбото :) , просто се притесних като видях 100% на CPU-то при теста на Mikrotika.

Ще направя и тест след машините . При последното посещение ( при пускането на втория линк ) се наложи да довърша настройките отдалечено и ......

По принцип обмислям да сменя единия MB който в момента е със Celeron 1,7 и два повредени PCI слота. Проблема е че трудно се намират вече на пазара дъна с повече от два PCI слота ( привърженик съм на външните LAN карти ) и ми трябва MB с поне три PCI слота и добър процесор.

Исках да ползвам гигабитови карти ( на TPLink с чипсет на Realtek ) , но нещо не се разпознаха от Mikrotika .

Избягвай RTL за лан карти по принцип, насочи се към Интел.

Относно бондинга - в днешно време с един 802.11n ще имаш много по сериозни постижения дори само на един chain.

Колкото до дъната - дал бог форуми и онлайн магазини, макар че аз ти препоръчвам да си вземеш марково PC втора ръка (фирми бол), цените им са между 60-90 лв. за P4 3000+ с всякакви варианти за PCI.

• 1 year later...
pavelkamburov

Не съм забравил турбото :) , просто се притесних като видях 100% на CPU-то при теста на Mikrotika.

Ще направя и тест след машините . При последното посещение ( при пускането на втория линк ) се наложи да довърша настройките отдалечено и ......

По принцип обмислям да сменя единия MB който в момента е със Celeron 1,7 и два повредени PCI слота. Проблема е че трудно се намират вече на пазара дъна с повече от два PCI слота ( привърженик съм на външните LAN карти ) и ми трябва MB с поне три PCI слота и добър процесор.

Исках да ползвам гигабитови карти ( на TPLink с чипсет на Realtek ) , но нещо не се разпознаха от Mikrotika .

Ако линка ти е важен защо просто не си вземеш  читаво професионално устройство? Компютъра с всичките си въртящи се части си е слабо място.  В момента в България има фирми който продават професионални устройства. Може да не ти се вярва но имаме устройства  по Айтоските села и по язовирите който не са спирали с години.  Даваш малко повече пари в началото и пестиш от поддръжка. Ние така правим и осен ако не откраднат устройство други грижи няма . Веднъж една миша беше напикала едно RJ45  в рака и ни събраха 5 коли от цяла България. Като сметнеш надници, бензин и командировъчни и то половината се изплатило само от едно ходене. 

ПавелКамбуров: Колега погледни датите на постовете :)

това е писано преди повече от година...