Jump to content

Bonding Kak ?!?


netronix

Recommended Posts

играеш си с посоки, мощност и т.н. докато CCQ заспи над 96%

единия линк ми е с CCQ 100/100 %

a втория ми е с CCQ от 75 до 97 % ( менящо се )

Tx/Rx signal Strenght ( на двата линка ) ми е -61/-62 ; -65/-65

мисля че само единия линк иска още малко да се "поизтиска" за да вдигна CCQ -to на твърдо 96 %

проблема идва от това че процесорите ми удрят 100% когато тествам с Bandwitch test !!! , а коментарите са че Nstreme гълта ресурса на процесора - полвам PC машини за реализирането на трасето - 14 км. с по две Wi-Fi карти за всеки един линк ( на V и H поляризация ).

Ако изключа Nstreme , по-зле зли ще станат нещата ??? или е за предпочитане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

теста се пуска зад машините

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

ако става дума за А стандарт да не забравиш турбото :) , с нстрийм е по - добре, при такъв тест е нормално да вдига 100% проца но в реална работа ще стига.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм забравил турбото :) , просто се притесних като видях 100% на CPU-то при теста на Mikrotika.

Ще направя и тест след машините . При последното посещение ( при пускането на втория линк ) се наложи да довърша настройките отдалечено и ......

По принцип обмислям да сменя единия MB който в момента е със Celeron 1,7 и два повредени PCI слота. Проблема е че трудно се намират вече на пазара дъна с повече от два PCI слота ( привърженик съм на външните LAN карти ) и ми трябва MB с поне три PCI слота и добър процесор.

Исках да ползвам гигабитови карти ( на TPLink с чипсет на Realtek ) , но нещо не се разпознаха от Mikrotika .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избягвай RTL за лан карти по принцип, насочи се към Интел.

Относно бондинга - в днешно време с един 802.11n ще имаш много по сериозни постижения дори само на един chain.

Колкото до дъната - дал бог форуми и онлайн магазини, макар че аз ти препоръчвам да си вземеш марково PC втора ръка (фирми бол), цените им са между 60-90 лв. за P4 3000+ с всякакви варианти за PCI.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Не съм забравил турбото :) , просто се притесних като видях 100% на CPU-то при теста на Mikrotika.

Ще направя и тест след машините . При последното посещение ( при пускането на втория линк ) се наложи да довърша настройките отдалечено и ......

По принцип обмислям да сменя единия MB който в момента е със Celeron 1,7 и два повредени PCI слота. Проблема е че трудно се намират вече на пазара дъна с повече от два PCI слота ( привърженик съм на външните LAN карти ) и ми трябва MB с поне три PCI слота и добър процесор.

Исках да ползвам гигабитови карти ( на TPLink с чипсет на Realtek ) , но нещо не се разпознаха от Mikrotika .

Ако линка ти е важен защо просто не си вземеш  читаво професионално устройство? Компютъра с всичките си въртящи се части си е слабо място.  В момента в България има фирми който продават професионални устройства. Може да не ти се вярва но имаме устройства  по Айтоските села и по язовирите който не са спирали с години.  Даваш малко повече пари в началото и пестиш от поддръжка. Ние така правим и осен ако не откраднат устройство други грижи няма . Веднъж една миша беше напикала едно RJ45  в рака и ни събраха 5 коли от цяла България. Като сметнеш надници, бензин и командировъчни и то половината се изплатило само от едно ходене. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.