Jump to content

Bonding Kak ?!?


netronix

Recommended Posts

Все пак неразбрах bonding с двойни облъчватели работи ли или не. Тъй като имам линк с двойни облъчватели на nestrime и прекарвам макс 65мб данлоуд и 30-40 ъплоуд. Линка е на около 13км и сигнала е около -60. Та въпросът ми е най вече с bonding и двойни облъчватели ще постигна ли нещо повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е до тест. Другото е само философия...

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

в едно село правя линк 5гхз(55мб) + 2,4гхз(43)мб.

Направих бондинг но от едната страна е слаб борд 433 с 300мхз цпу и при 65доун и 10 уп е на 100%, от другата страна е 433ах с 680мхз и е на 65-70%.

Опитвах да бриджна еоип-тунелите на слабия борд с машина зад него(пак помежду им с еоип) за да правя бондинга на ПЦ но така постигнах по-слаби резултати.

Сега чета и гледам примери за лоад-баланс с рутиране но всички примери са с натване, а мойте ип-та са реални, и незнам дали ще се получи, т.е. дали ще останат реални.

Обмислям варянт да пусна 2ри лан до борда и да бриджна еоип-тата с 2 лан интефеиса, а на пц-то да правя бондинг на 2 лан карти

Дори незнам дали ще има ефект от цялата работа или да слагам 433ах и да ги пускам на по 800мхз

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

не си създавай излишни главоболия сложи си направо борд, аз не съм правил до сега бондинг с РБ(само с ПЦ) и не знам дали добре ще се справят с много трафик

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте,

А някой от вас да има набюдение как се държи бондинг на два WDS линка без EOIP директно двата WDS-a балансирани ? Версия 3.ХХ го потдържа дори работи примен на масата. Скоростите не са това което очаквах около 80 Мбпс но машините са слаби П3-1400 :-[ .

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тествай както е описано тук: http://www.ubnt.com/forum/showthread.php?t=12740 може да се окаже че всичко е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Здравейте,

А някой от вас да има набюдение как се държи бондинг на два WDS линка без EOIP директно двата WDS-a балансирани ? Версия 3.ХХ го потдържа дори работи примен на масата. Скоростите не са това което очаквах около 80 Мбпс но машините са слаби П3-1400 :-[ .

Благодаря

80 мбит !!?!?!?! отгоре- надулу, отляво-надясно , Фул дуплекс или халф , щото аз мога да ти кажа че 80 се правят и с една платка. С ВДС до сега не ми известно някой да е правил. Процесора ти е достатъчен мисля  но както е писал колегата пусни си друг тест от други машини за да имаш реална представа. Аз тези дни си пуснах бондинг с Аликс при 75/13 down/up (реален трафик) е  на около 70% натоварване,  ;) не вярвах, че ще устискат.

п.с. CPU-то го гледах през телнет.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да идеята ми е да балансирам две платки но без тунелите. Според мен това  би разтоварило машините от излишният товар на EOIP . Това работи проверено !

Както написах машина до машина 80мбпс като теста е пуснат на самите компютри и CPU e 100% което ме навежда на мисълта че е най удачно теста да е на външни машини.

Иначе картите са DCMA-81 пуснати на турбо с WDS.

Основния ми въпрос беше пробвал ли е някой или  има ли работещ такъв линк и как се държи в реални условия трафик, конекции ... ?:-[

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Както написах машина до машина 80мбпс като теста е пуснат на самите компютри и CPU e 100%

да се разбира full duplex 80 mbit :-[ и не виждам какъв е проблем да си направиш конфигурации и с ЕОИП и с ВДС и да си ги запазиш ;) и тестваш на място смао с един рестарт.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

защо бондинг а не n-stream

слагаш 2х2 на различни канали картите

разстояние минимално за по лесно насочване

внимаваш да не се престараеш с мощноста за да не се заглуши трасето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте,

А някой от вас да има набюдение как се държи бондинг на два WDS линка без EOIP директно двата WDS-a балансирани ? Версия 3.ХХ го потдържа дори работи примен на масата. Скоростите не са това което очаквах около 80 Мбпс но машините са слаби П3-1400 :) .

Благодаря

здрасти

при тестовете които проведох  - със средна точка, защото това ми бе необходимо, бондинга тръгна без проблем, без да използвам тунели - само с вдс, като основният момент е wds default bridje =none. от тук нататък няма проблеми.

поздрави

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте ,

имам следния въпрос относно настройките на : Nstreme при режим bonding на два EoIP тунела

В момента ползвам :

Enable Enstreme

Enable Polling

Framer policy - exact size

Framer limit - 4000

Има ли нужда да променя нещо с цел оптимизация на работата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

играеш си с посоки, мощност и т.н. докато CCQ заспи над 96%

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.