Jump to content

Mile


Mile

Recommended Posts

Новини по първа програма:

- Днес от министерство на търговията съобщиха , че сме изнесли 10000 компютри за Япония

След един час пускат опровержение:

- .... не били компютри , а компоти и не сме ги изнесли , а са ни ги върнали ....

Що се напъваш бе колега (може би) Андонов. Първо правиш "станция" ( еее аман от кабелджии) със човек , който не разбирал монго ( колкото тебе , демек ХИЧ). Второ за 2-3 минути "пуснахте" Cisco-то и за още 2 Dell-а , па и им навъртехте 350+Mbit multicast. За това време можеш да ги пуснеш само от 3-я етаж. С какво IP беше Cisco-то като го получи? IOS-а какъв беше?

Нещо все повече почва да ми писва от бивши/настоящи кабеларки/DTH нахванали се да "пускат" "интернет", първо трябва да осъзнаете, че Ethernet мрежата няма посока на "интернета", вход и изход .... ще ходя да си измия краката и си лягам , че темата цяла нощ мога да я развивам със истории и карикатури (и имена и градове...)

Редактирано от MiPSus

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • ANDONOV

    16

  • Mile

    8

  • MiPSus

    5

  • smacker

    5

Е вече ми е ясно, защо 250 лева за теб са проблем.

Хората са луди дето дават по хиляди евро за цифрови станции, а ти си минал с 2-3 хиляди лева. Ето затова не ти работи оборудването. Много разбираш. но малко си чел. За думичките като DVB, MPG и мултикаста е написано много още преди години, но факт е че и до ден днешен това е един от най-използваните стандарти за разпространение на ТВ сигнал.

Ти ако си измислил нови стандарти - ясно е че на Милен циското няма да работи с тях. Старичко си е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В нашето село първо си натройваме нещата и когато са готови набързо ги подменяме за проба да не си дразним клиентите и да не ги губим защото си държим на тях. При вас най - вероятно метода е революционен спирате всичко и те почват да ви чакат и да играят на тука има тука няма. Много ме измаряте със глупостите си и не ми се спори с радия предавам се пишете каквото си искате. smaker ти явно не четеш написах ти че РАБОТИ , ако не разбираш български да ти го напиша на друг език. Даже и 2 хиляди не съм дал взех им сега дано да спиш спокойно. Искам да се обърна към всички останали никога да не купуват нищо евтино нито за проба нито от любопитство нито поради каквато и да е друга причина че може някой да ви даде под съд да ви изкара луд или да ви осъди на смърт. Вии от кръжока на миле тотално сте изтряскали почнахте да ми държите сметка що съм си похарчил парите и го направихте световен проблем ако ми е кеф може и да се изсекна в тях или да си избърша задника. Егати наглеците сте, за толкова години и това доживях еба си майката то бива бива дебелоочие ама чак пък толкоз

Редактирано от ANDONOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно му е излезла цифровата станция 500-600 лева.

В нашето село първо си натройваме нещата и когато са готови набързо ги подменяме за проба да не си дразним клиентите и да не ги губим защото си държим на тях. При вас най - вероятно метода е революционен спирате всичко и те почват да ви чакат и да играят на тука има тука няма.

Пък ние, всички останали в градовете, първо слагаме оборудването на масата, настройваме го. Правими 24 часови проби на масата, след което едноседмични проби в къщи или в слабо натоварен район под постоянно наблюдение.

Егати наглеците сте, за толкова години и това доживях еба си майката то бива бива дебелоочие ама чак пък толкоз

Колега, вземи да чукаш по честичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре предлагам да спрем с нападките и отрицателните емоции - МИР.

Да сменим заглавието на темата на " CISCO 3550 - IGMP Snooping & Multicast throughput"

Към Андонов:

Досега със какъв суич вършехте работа на тази позиция в станцията, идеята му е да е core доколкото схванах и да приема заявките на агрегейшън суичовете по VLAN-а за телевизията?

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич четенето не ти е стихия май. Имаш порция кебапчета (интернет) и порция кюфтета (телевизия) всичко си е башка не е мешана скара един вид две мрежи за по будалсъз читатели. За телевизията имаш станция в която влизат канали излизат в суич по ай пи и влизат в мултиплексор който ги меши. От мултиплексора излиза в трансмитер и после в усилватели и така нататък и така нататък да не объркам последователността. Суича не е задължително да е последна мода важното е да държи колкото се може повече мегабити мултикаст да има един порт гигабитов а другите канали може и да са по 100, защото като се напълни можеш да сложиш и втори също евтин , майката му на една работа е да я направиш без пари с пари всеки знае.Между другото клиента се интересува услугата му да не спира и ако може да е на цената на подаръка , а какви суичове си сложил и за колко пари му е през оная работа. Има и друг вид станции които са по стари и работят на малко по различен принцип ама темата е обширна и не ми се коментира те наистена си държат дебели цени и с 20к дето се напъва колегата по фирмите който ги продават няма да го и погледнат. Ако примера с храната не си го схванал мога да ти го опиша и с алкохол, зависи на какво си фен. Просто много ме измаряте с безмислените си коментари и с напъните си да представите нещата от сложни по сложни а те не са ви и хич ясни както виждам и всичко това е в стремеж да сме много оригинални и важни. Не отваряй тема за кабеларките щото ако някоя от тях ти е конкуренция може да се издразни и в продължение на година да дава по 2 или 3 лева на абонат да и е клиент и да си печели само от телевизията. Ще те питам тогаз колко месеца ще те има на картата. Ако номера с 2 то лева не стане дигаме ги на 5 примерно. Ако не си запознат една бургаска си направи партия и няколко мандата е в парламента след като се поскараха си направи втора партия, друга варненска се качи на сателит не ми плащат да и следя развитието не знам дали е слезнала или още е горе ама и за там цифрите са сериозни, трета пловдивска близу ли е далече ли е купи една торба пишман доставчици и то на прилични цени в кеш брой и на ръка, четвърта софийска уж се продаде и с парите направи 2 ли 3 ли в едно и гледам е превзела по голямата част от софия. Съвета ми към теб е не да си заравяш главата в пясъка и да коментираш дали ти е писнало или не от тях защото желаещи да ти бръкнат отзад най вероятно дал господ ами да мислиш как да им излезеш насреща ако не си го направил още. Само с интернет няма да стане все едно да плашиш танковете с лъкове и стрели. Не ми задавай повече въпроси защото нямам намерение да се изповядвам на който и да е, ако усетя подобна нужда ще отида на църква.

Редактирано от ANDONOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много неща съм купил от колегата Миле, нямало е никакъв яд. Всичко работи и до ден днешен.

В случая колегата Андонов не знам от какво толкова бързо се е запалил, може би за да покаже колко е велик а колегата Миле е дребнав. Но истината е в обратното. Според мен колегата Андонов не трябваше да се пали, и да почне да го обвинява че го е излъгал, а просто да се разберат и да му върне желязото. А щом препоръчаното му желязо от негов човек не му е свършила работа, пие една студена вода като голям доставчик (няма да му е за първи път в този бизнес). За това колега Андонов всеки в този форум защитава Миле.

  • Харесай 2

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живи и здрави пожелавам ви безсмъртие щом сте толкова доволни явно нямате нужда от нищо друго :)

със сигурност от твоите глупости никой няма нужда - бъди здрав и се занимавай с важните неща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основата на всеки бизнес се гради в коректността и доверието а при вас точно тези неща са сбъркани. Давам ти пример за да можеш да ме разбереш правилно. В магазин влиза клиент да си купи кисело мляко примерно и ако е малък и посегне към това което е развалено или му изтича срока се очаква от собственика ако той държи на клиентите си или работниците му ако правилно ги е обучил да му посочи грешния избор и да го насочи в нещо по качествено независимо дали ще е по скъпо или по евтино така клиента усеща грижата за него и го оценя. Големите супермаркети са си наредили стоката имат хора които я нареждат проверяват и така нататък и дори и те които могат да прежалят тоз или ония се борят за всеки във вид на промоции разни игри и тем подобни глупости. А не като вас клиента виновен че взел киселото мляко и се радваме че сме се оттървали от него, даже го подиграваме и го изкарваме будала сводник сериен убиец и там каквото ви дойде на ум. Познай дали следващия път ти е клиент. Жална им майка на клиентите ви ако постъпвате с тях така а то явно е така щом се изредихте сумати матросовци да защитавате някаква загубена кауза. Въпроса е принципен не кой е спечелил и кой е загубил а че по този начин вредите сами на себе си а и вредите и на останалите като носите лош имидж на технологията и на сектора като цяло ама то именно заради това пазара си казва думата винаги изхвърля този който играе негова си игра. Както и да е щом мислите че това е правилния път продължавайте смело по него пожелавам ви успех от сърце

  • Харесай 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже ми трябва подобна станция дето да влизат в нея каналите и да излизат в суич по ай пи , аз тека си ги мешИм иначе.

Относно кабеларките изброени ( и не) от тебе , коя успя да "пусне интернет" успешно па макар и без пари?

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един прави каймата от месо друг от повече ляп трети от нещо друго си това си е твое виждане меши си ги както ти е кеф

Коя не е пуснала интернет Скат , мсат близо нет1 тракия кабел в русе изкочи ми името сега коя ? Ти да не живееш на някой остров ? Хората имат МИНИМУМ над 10 000 абоната за интернет телевизията е башка. Те са седнали на едни големи манги и ич не им дреме дали ти ги аресваш или не и дали интернета им е арен или не. Плащат ли им го плащат го край. И пак ще се върна на по горните си думи че за да ги има тях в такива размери и с такова качество а особено пък БТК е виновно именно виждането на повечето средни или малки доставчици. Защото когато те не могат да отговорят на очакванията на клиентите си същите бягат при големите и плащат като попове за по ниско качество къде от обида къде заради недостатъчно внимание къде заради нещо друго. Причини винаги могат да се намерят намират ги а и не е и нужно.

Редактирано от ANDONOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Андонов,

научи ни на мултикастове. На Циско. На DVB и MPG. На мюксери и на трасмитери. После бяха кебапчета и кюфтета.

Сега вземаш пържолата и почна да обясняваш за бизнеса.

Как ние нищо не разбираме от него.

Как ние нямаме конкуренция от кабеларки.

Как ние никога не сме виждали цифрова телевизия.

"Колега", точно така в кавички.

Аз съм си направил фирмата със заем от 5 хиляди лева през 2004-та година. Сигурен съм че повечето тук са започнали дори и по-рано и са стигнали по-напред от мен.

В началото съм плащал 1000 лева за 256 килобита международен и 1 мегабит БГ.

После плащах по 80 евро международният. Когато БТК пуснаха АДСЛ-ите за по 25 лева - 12 мегабита.

Успях да пусна и 10-ки километра оптика.

Стигнах и до работещо ТВ базирано на мултикаст със стотици клиенти.

И всичко това от 5К лева заем.

Сега след всичко следващо през което съм минал, мога да ти кажа 2 неща.

1. Глупав си и нямаш никакво понятие за бизнеса. Освен това кабеларките не са те унищожили, защото нямат кадърни хора да работят за тях.

2. Ти си най-добрата конкуренция. Огромната разлика между теб и кабеларките е само, че ти нямаш пари.

За съжалените моите 3 бивши и.. настоящи конкуренти разполагат с много кинти. Едните са свързани с Фидосовите. Другите са със СИК. Третият има междунардно финансирани капитали за търговия през океаните (е който може - ще се сети). Виваком - не влизат тук. Никога не съм ги смятал за конкурент.

И въпреки всичко се държах на 3-то място с най-стабилният брой клиенти.

Сега вече се радвам на победата си. Да видя, как останалите минават за мен. Зад нас.

Така че, вижданията ти и разбиранията ти за бизнеса са просто една виртуална чикия на пъпчив пубер.

ХАУ!

Добре предлагам да спрем с нападките и отрицателните емоции - МИР.

.....

Колега, МИР, за какво ?

За оплюващите му постинги ли ? За това как никой не разбира от нищо ? Всички тук сме червливи от пари и само така знаем ?

Никъде в постингите не се чете нещо полезно, освен трите типа кайма които се правят. Някаква информация дето ще бъде полезна на някой ?

Да си отнесе шамара! Или ще пише нещо интересно, или да си кара вектрата и да чете само.

Редактирано от smacker
  • Харесай 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.