Jump to content
  • 0

Mikrotik RB435G-Gigabit-Level 5


selianina

Въпрос

Здравейте колеги,интересувам се някой от вас ползва ли ги искам да прекарам с Н карти повече от 90 мегабита и мисля че това е най-добрият порд който да ползвам но ми казаха че имал проблем с ланпорта бил се забранявал сам това вярно ли е и някой има ли такива проблеми моля споделете опит .

Поздрави,

Деян Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Да така е, сменил съм и кабели със cat 6 , букси също, през пое, през жак .... Конфига си е чист бридж. Кофти че заваля, днес мислех да слагам RB800 при първа възможност го слагам, че сега караме на watchdog...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Бях се приготвил да купувам RB493G но май ще се откажа. Предполагам че ще имат същия проблем с тези гигабитови портове. Би ли могъл да пишеш на микротик и да кажеш какво са ти отговорили?

П.П. Ако се забият статично на 100 дали ще има този проблем?

Да така е, сменил съм и кабели със cat 6 , букси също, през пое, през жак .... Конфига си е чист бридж. Кофти че заваля, днес мислех да слагам RB800 при първа възможност го слагам, че сега караме на watchdog...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Tsunami RB493G гарантирано нямат този проблем лично тествам 2 вече година и кусур единия е от 145 дена пуснат

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Tsunami RB493G гарантирано нямат този проблем лично тествам 2 вече година и кусур единия е от 145 дена пуснат

Напълно съм съгласен, и при мен няма ядове с 493Г

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Tsunami RB493G гарантирано нямат този проблем лично тествам 2 вече година и кусур единия е от 145 дена пуснат

Напълно съм съгласен, и при мен няма ядове с 493Г

Благодаря Ви за информацията. Много се чудех но сега вече мога да взема спокойно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

RB493G имат същия проблем,имам два борда и забиват понякога 2 пъти на ден, а понякога един път на седмица, надявам се проблема да се отстрани от микротик с новите версии,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Малко тъпо решение на забиващ лан, ама работи:


/system script

add name=restart_switch policy=ftp,reboot,read,write,policy,test,winbox,password,sniff,sensitive,api source=":log info \"No packets! Restarting internal switch...\"; \r\

	\n:if ([interface ethernet switch find switch-all-ports]=\"*0\") do={\r\

	\n  :log info \"dis switch\";\r\

	\n  interface ethernet switch set switch1 switch-all-ports=no\r\

	\n} else={\r\

	\n  :log info \"en switch\";\r\

	\n  interface ethernet switch set switch1 switch-all-ports=yes\r\

	\n};\r\

	\n"

/tool traffic-monitor

add disabled=no interface=ether1 name=tmon1 on-event=restart_switch threshold=100 traffic=received trigger=below

Редактирано от ushoplias
  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Освен гореспоменатите модели, 450G има проблеми със гигабита и с някои 100 мегабитови. - неще да вдига линк изобщо понякога.

Един 250GS свалих от употреба и много ме ядосаха латвийците със проблемите със портовете. ГРРРРР.

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Те да правят каквото искат но трафика да не спира. Ако спира трафика просто ще ползвам друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Само дето ги продават тия бордове, егати ментетата те по зле излязаха от убитата, обаче от RB433AH нямам забележки много стабилни и много рядко забиват, май наистина най добро се оказва х86 с микротик

Колегите 111111 и netronix нека споделят с каква версия им са бордовете та да пробваме че тия забивки на портове ме подлудяват, решението с watchdog е твърде краино според мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Аз до този при мен няма да имам достъп дълго време,

но все пак кажи с какъв е чип на суича, и колко рам има,

понеже се нагледах на една и съща платка с различни количества рам

и nand и с различни чипове на суича, а на една и съща цена.

понякога е приятно когато борда има 512мб нанд и толкова рам но има и с 64 на 64

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Освен гореспоменатите модели, 450G има проблеми със гигабита и с някои 100 мегабитови. - неще да вдига линк изобщо понякога.

Един 250GS свалих от употреба и много ме ядосаха латвийците със проблемите със портовете. ГРРРРР.

И забиват и не тръгва определен порт когато е най неудобно да го блъснеш в земята направо ........точно в момента не вдига линка и ми идва с голямата лопата направо .При 750GL го няма този проблем поне засега с 180 дена ъптайм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.