Jump to content
  • 0

Mikrotik RB435G-Gigabit-Level 5


selianina

Въпрос

Здравейте колеги,интересувам се някой от вас ползва ли ги искам да прекарам с Н карти повече от 90 мегабита и мисля че това е най-добрият порд който да ползвам но ми казаха че имал проблем с ланпорта бил се забранявал сам това вярно ли е и някой има ли такива проблеми моля споделете опит .

Поздрави,

Деян Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Далече от този модел, по добре 433AH и бонд на лановете. Пората им забива незнайно защо и на рандом интервал. Независимо как е захранен с какво какъв кабел дължини и др... имам 12 Броя и ще ги сменям .... кофтито е че не оправят проблема от 4-5 версии на МТ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Пробва ли със слагането на портовете в суич режим

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

аз имам два броя от тях но не съм ги пуснал още в сериозна употреба, просто бяха за бекъп.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Далече от този модел, по добре 433AH и бонд на лановете. Пората им забива незнайно защо и на рандом интервал. Независимо как е захранен с какво какъв кабел дължини и др... имам 12 Броя и ще ги сменям .... кофтито е че не оправят проблема от 4-5 версии на МТ

С 4.17 с wireless-nv2.npk пробва ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пробвах веднъж но не пожела да вкара nv2 пакета - изписваше, че вече го има но никъде по менютата го нямаше...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пробвах веднъж но не пожела да вкара nv2 пакета - изписваше, че вече го има но никъде по менютата го нямаше...

system package enable wireless-nv2

изпълни system package print и покажи резултата.

Всъщност е важно с коя версия е борда.

nv2 не е ли вграден в wireless пакета вече?

Редактирано от Tsunami
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

тогава как да прекарам повече от 100 мб с 433AH каква конфигурация ще трябва да направя имам карти на Н с две антени и ми прекарва 150 мб но ланкартата прави само 96 как да вкарам и втория порт в употреба

Поздрави,

Деян Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

външния хардуер ще ти излезе по-скъп от колкото да използваш RB435G. Само не знам дали всичките гигабитови портове правят проблеми. Нямам наблюдение.

Редактирано от Tsunami
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ефекта е нулев от 4.17 + nv2, ще заменя един с RB800...

В смисъл. Пак забива порта ли? Пробвахте ли дали и трите порта са проблемни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И при мен е така. На етх1 е най стабилно, след версия 5.4 оправиха един бъг за етх1 - port flapping fixed. Странното е че имам вече 9 броя, само 1 се дъни много често. Всеки ден се рестартира...

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Обновен ли е до последно? Както пакетите така и фърмуера на борда.

Колега, не сме любители... всичко нужно е направено версии, кабели, захранвания, суич между двата борда, даже един борд имам който си пали на 100mbita вместо 1gbit....

Спрях всякакво монтиране на 435, слагам 433AH и бонд на лановете... Явно са си просто дефектни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Колега, не сме любители... всичко нужно е направено версии, кабели, захранвания, суич между двата борда, даже един борд имам който си пали на 100mbita вместо 1gbit....

Спрях всякакво монтиране на 435, слагам 433AH и бонд на лановете... Явно са си просто дефектни

Няма как да знаем кой е любител и кой не. Верно е, има хора да се оплакват, но има и такива които казват че нямат проблеми. На мен лично ми се е случвал такъв проблем от кабел. А и не се знае дали не забива при точно определена конфигурация (тунели разни).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.