Jump to content

Интернет на село как???


Recommended Posts

Винаги съм се чудил какви кретении биха направили хората за да спестят 10-20-100 лева... Аман от идиоти. Като ти е скъпо да си платиш мобилния нет просто не ползвай нет баси. Манталитет ко да се прави ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • badboy

    19

  • danielskiii

    17

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    7

  • Anatoli

    3

Малко информация относно колко разстояние се изисква между антената и човека според FCC  :

"Compliance with FCC Guidelines for Human Exposure to Radio Frequency Electromagnetic Fields. The

equipment shoud be installed more than 20 cm (7.9 in.) from your body or nearby persons.

The access point must be installed to maintain a minimum 20 cm (7.9 in.) co-located separation distance

from other FCC approved indoor/outdoor antennas used with the access point"

Това е за 15dB  CISCO Aironet :-) :http://www.cisco.com/en/US/docs/wireless/access_point/1130/installation/guide/113h_b.pdf

За по големите мощностти който иска да си го пресмята наново .  Лично мое мнение Рутера минимум в другата стая и с намалени мощностти ако може. А там където се спи да не говорим. Примен е в коридора под окачения таван .

То мен ме заболява глава като си поиграя един ден в стая с някой хоп на 5 Ghz имащ 3-4 интерфейса с 2дБ антени и намалени карти на по 8-10дБ . Мога да си представя какво е да се пече някой на 1Метър от 33dB  на 2.4 и то с китайски усилвател с 2-3 хармонични  в плюс на изхода :) .

Ама така е . Българина наивен гледа лъскава реклама и хайде давай. Никой не се замисля за последствията за здравето . Важното е :"Рутера да е пробивен!! ;D  . Да минава през две три стени !"  Ами да ще мине зависи колко тежи и колко силно го метнеш към първата  :) .

Успех надявам се човека с усилвателя и рутера да не ми е съсед ;D

Иначе в начинанието с удължаването на кабела :

Амо поодължи кабела с още 300М и се включи направо в хотела.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок колега сега кво да му казвам да си маха усилвателя ли;Dкажете ми има ли някаква опасност за здравето му,какво може да му навреди,той ми казва че не усеща нищо и до сега е нямал главоболия или нещо от рода??пишете за да види какво сте писали!най вече искам да знам опасно ли е от разтояние 1-метър или да го отдаличи някъде другаде?благодаря ;D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вградената антенка на рутера без усилвателя не работи ли добре ? по-добре там кадето е компа едно адаптерче с антенка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На хора който залагат на мощност и най вече над 100 150mW искам да им кажа да, че са сбъркали професията! А за това до колко е опасно и колко не - НЕ знам но в стаята където спя определено няма AP но това не значи, че клиентската карта на лаптопа не ми разказва играта  ;)  ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

затова у нас всичко е свалено на минимум колкото позволява китайския сапун (70мв),сичките пц-та са с кабел,вифи-то е само когато се пуска лаптопа с проектора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Проучване на заболявания, резултат от въздействието на електромагнитни полета ( ЕМП)

    1.Механизъм и зависимост на въздействието на ЕМП върху организма:

Биологичното действие на електромагнитните вълни се дължи на поглъщането им от тъканите. При интензитет на полето, надвишаващ 10 000 микроW/кв.см, погълнатата енергия се превръща в топлина, която предизвиква усилване на обменните процеси, дразнене на интерорецепторите и дистрофични изменения, засягащи основно главния мозък и миокарда. Термичният ефект е по-изразен върху по-слабо кръвоснабдените тъкани и органи, където възможността за охлаждане чрез кръвообръщението е намалена, както и върху кухите органи. Максимално прегряване настъпва в тъканите, лишени от кръвоснабдяване - напр. очната  леща, което при значителна експозиция на големи дози, може да доведе до развитие на професионална катаракта.

При малка интензивност на полето, термичен ефект не се наблюдава. В този случай функционални нарушения и дистрофични процеси могат да възникнат в резултат на пряко облъчване на централната нервна система и вегетативните центрове.

Според честотата на колебанията радиовълните се делят на  радиовълни с висока честота (ВЧ), с ултрависока честота (УВЧ) и със свръхвисока честота (СВЧ). Биологично най-активни са радиовълните от свръхвисокочестотния диапазон и особено дециметровите, които проникват дълбоко в тъканите, поглъщат се от вътрешните органи, където се превръщат в топлина.

Наблюденията показват възникване на отклонения при работещи в среда с наднормени ЕМП, при експозиция над 5 години.

    2. Необходима информация:

При проучване на професионална болест, причинена от действието на ЕМП, ТП на НОИ следва да изиска от осигурителя (чрез конкретен текст в писмото), а той да предостави информация, съобразена с БДС 14525- 90. Охрана на труда. Полета електромагнитни радиочестотни. Допустими стойности и изисквания за контрол:

- за максимално допустимите енергийни параметри и интензитети на електрическото и магнитното поле, съобразно честотните характеристики (и дължината на вълната);

-  за максимално допустимото време на облъчване през работния ден при измерените интензитети на електрическото и магнитното поле и неговото спазване;

- за предприетите мерки за защита на работещите.

Пред вид факта, че за диагностиката на професионалните увреждания от действието на наднормени ЕМП липсват специфични маркери, информацията за динамиката в здравното състояние на лицето, изготвяна от СТМ, следва да изяснява :

- появата на първите симптоми на заболяването, отнесени към експозицията на фактора;

- изключване на  предшестващи общи заболявания с аналогична клиника;

- съответствието между физическата характеристика и оценката на риска по отношение на фактора и здравната проблематика;

    3. Действията на ТП на НОИ, съобразно получената информация от осигурителя, следва  да бъде аналогична на тези в предходните случаи;

след време твоя познат може да се пенсионира с по висока категория труд ;) това си е самоубийство, баси питайте някой който е работил в радио локаторите, как ги водят там :) пенсионират ги на 45г и преди да започнат работа трябва да имат поне едно дете...  щото после не се знае стават стерилни сваряват ти се яйцата.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

те и тия дето работят на самолетите ги пенсионират на толкова ама заради облъчване от слънчевата радиация

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мързи ме да пиша затова виж това видео За вредата от безжичните технологии и си направи сметка  ;)

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така за спорта ще се намеся и ще ти препоръчам Airlive Airmax2:

http://www.airlive.com/product/product_3.jsp?pdid=PD1260309273488

По-добър е от Nanostation-a според мен на подобна цена, има малко по-мощна антена например.

Кой знае защо една тема за сравнение между двата модела в този форум е заключена? :-\

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега съм за тези две устройства Nanоstation M2 -NSM2 или  AirMax2, поразгледах в интернет за Аирмахса2 тук http://www.bswireless.hr/images/stories/airlive-airmax2-otvoren.jpg една снимчица ама ми се струва вътре нещо много бедничко от към антена и елементи;)??какво ще кажете това ще е за спорта едно от двете ще е ей така за кеф да си ръчкам ;Dдайте мнение кое е по добро и защо?? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги пристигна tp-link tl-wa5210g,ужас от половин час играчка с него успях само да влезна в настройките на устройството.не можах да го настроя.сканирам с него излизат ми сумати мрежи които не бях виждал,е най силна е на моя приятел с който си споделяме интернета,сложил съм го в модо  АП клиент рутер и не мога да се оправя :).някой който знае как да го настроя да помага,лошото е че сега отивам на работа,и ще се прибера късно,но ако мога от работата ще пиша,чакам вашите мнения.благодаря ;D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.