Jump to content

Интернет на село как???


Recommended Posts

Колеги та въпроса към вас ми е как да си пусна интернет на село,селото е Скутаре??ще се прибирам в бг за 1 месец.Имам вила там ще ходя 2-3 пъти в седмицата и няма да ми трябва за постоянно.дайте някакви идеи как да стане номера:)...........така значи миналото лято бях там имаше около 3 свободни мрежи към едната успях да се свържа но работата е там че трябваше да стоя до оградата на вилата,сигнала беше на една чертичка и често се откачаше......четох за Наностейшън 2М 2,4 ...Ще ми свърши ли работа, да мога поне на тераската на вилата да си цъкам... от къде може да се закупи това което търся от пловдив и дали ще има ефект:)?Пряка видимост имам към Пловдив без препятствия разтоянието е 5-7 километра..Давайте идеи:o?? :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • badboy

    19

  • danielskiii

    17

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    7

  • Anatoli

    3

Колега кое е по добро като идея в моята ситуация Nano station M2 или Булет с антена 24dbi.....Някакви сигнали от към пловдив ще мога ли да хвана с двете устрийства.....А какво ще кажете за една такава Ubiquiti Air Grid M2 20Db-AGM2-24V само директно в лана на лаптопа ще станели:)? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам булета+24dbi антена излиза около 230лева....Air Grid M2 20Db-AGM2-24V- излиза 110+пътни около 130лева......Наностейшъна общо 170лева....кое от всичките:)??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

коетто и от трите  да избереш    ще ти свърши работа ,не смятам че искаш някакви големи скорости 5-10мбита са ти достатъчни

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Анатоли не ми трябват големи скорости,ще използвам предимно скайп,малко броузване в интернет,ютуб и някой sip-разговор,все пак ще съм на почивка :o.....Гледам наното е с 11dbi вградена антена,за какво има два изхода за лан отдолу:)наното ще закара ли 5-7км до пловдив:)или да се хвърлям на Air Grid M2 20Db-AGM2-24V-по мощна ми се струва с тези 20dbi,,,какво ще кажеш:o??булета+антена отпада... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпроса е от къде ще си го взимаш този нет, не можеш да си насочиш антената и да се надяваш че ще хванеш нещо,  миналата година си хващал нещо но не  е гаранция че и тази ще хванеш ,предполагам че тук из форума има някои доставчик на интернет който 100% ще има покритие в това село все пак не е толкова далеч от града ,говори с него той ще ти пусне интернет докато си си на село и готово след лятото му кажи че си отиваш и той ще дойде да си прибере оборудването, и ти няма да се чудиш дали вечер ще имаш нет или не ,и ще ти излезе по евтино 20-25 лв на месец за 60 лв ще си имаш нет цяло лято,ако пък ли не си навит ти препоръчвам наностеишана м2 

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да прав си,с доставчици не ми се занимава все пак е за 1-месец не е цяло лято!!!!ако няма свободни мрежи мисля да взема една карта на глобул 3г и така хем на телефона ще имам нет хем и на лаптопа,телефона ми става като модем вклучвам юсб кабела в лаптопа и готово нет :oАма много ме сърби просто така за спорта да ръчкам нещо от този вид техника..не е проблем да взема наностейшъна,то 170къде не съм ги дал,,,щом го препоръчваш пред другото ще го взема,пък ако не стане там в бг ще си го донеса тук :o;).....а и още нещо има много от тези кули от стомана с накичени по тях антени от всякакъв вид,но за какво служат не знам:)??имам пряка видимост към тях и те на са на повече от 500 метра от вилата,за какво служат знаеш ли:)???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като стана въпрос за мобилен мтел-имат такова с прима флашка

за 99лв получаваш флашка която остава за теб

и карта с 2.5 гб валидни за 3 месеца

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надежден ли е този сайт за пазаруване http://reloadbg.com/index.html  :)Ок ще чакам утре да отговорите на въпрос 8 и 10-ти. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е за спорта може да погледнеш продуктите на TP-Link :) Имат интересни предложения на много конкурентна цена!

п.п. тия антени който казваш най-вероятно са релейки на мобилните оператори с две думи не ти вършат никаква работа..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.