Jump to content

OpenWRT на ZTE ZXDSL 531B (Dynalink RTA1025W)


NetworkPro

Recommended Posts

опит имам обаче трябват много тестове преди да го пусна :) или някой трябва да прати бройка на мен или networkpro

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Някой успял ли е да префлашне модем на COMTREND CT5367 с фърмуер на Нетком или Dynalink? Трябва ви заради функцията WIRELESS REPEATER. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....Колеги, случайно някой да е оправял брикнат модем и как? Моля ви споделете по-подробно. Става въпрос за ZXDSL 531B и Comtrend CT-5367. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CT-5367 Wireless-а му е GPIO и OpenWRT не го поддържа. За жалост и за управляем суич не може да се ползва. Само за неуправляем :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, интересно ще стане 5210G с AirOS :).

Ако е с VXWorks ще е по-трудно, но няма невъзможни неща.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм го подкарал ама по др начин :) с флаш от НС2 :) проблема при 5210 е че паметта е малко :(

Редактирано от danielskiii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм го подкарал ама по др начин :) с флаш от НС2 :) проблема при 5210 е че паметта е малко :(

Работи ли коректно, т.е. мощности канали?

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каналите да мощностите не! Трябва ръчно от конзолата да се задават.

Редактирано от danielskiii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

такааа....най-после успях да снимам и моя zxdsl 531b

ето снимките:

http://www.prikachi....32/3127432D.jpg

http://www.prikachi....35/3127435h.jpg

Надявам се че съм помогнал. И се сетих за още нещо: когато рутера е вързан директно към мрежовата карта на компютъра(най-добрия вариант) ми направи проблем докато използвах прав ФТП лан кабел(докато беше забил не минаваше пинг). С кроснат обаче имах по няколко пакета в началото след рестарт докато се зарежда.

И един съвет: когато си играете да настройвате рутерчета си ги връзвайте директно с кабел към компютъра, за да избегнете объркване и проблеми. Също така изключвате други мрежи на компютъра( Wireless примерно или други)

П.С. А какво е прав и кроснат кабел...има доста добро описание тук: http://hardwarebg.co...57&d=1156876855

Може ли да помогнете като обясните къде точно се закача другия край на проводника , единия на пин 16 ясно ,а другия , на антената ? Не съм много в час с нещата и омазах рутера и сега се налага да го пробвам замасяването , но на самата антена не виждам къде може да се сложи кабел тя е пластмасова ? Или под антена си има нещо точно на впредвид , мерси предварително и се извинявам за невежия въпрос

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NetworkPro... имаше описано мисля по назад в темата как се прави 30/30/30 ресет. А за замасяването съм писал ...След като друго не помага :) И да ..запазва буутлоадера. След замасяването си влизаш през WEB интесфейса и качваш новия софт.

Shizo.. другия край на жичката го закачаш, някъде където има маса. Значи по платката...най-лесно е на конектора на антената(когато е отворена платката, място много..вижда се) от външния край на конектора. Това е маса. Има и други места..но ако не знаеш какво правиш...това ще е най-лесно мисля да се ориентираш. Успех.

Три пъти режа и все е късо. Ще режа пак...пък дано стане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно аз съм крив и немога да те разбера , Аз под конектор си представям модул за скачане на 2 физически елемента , било то plug или на винт и тн , но моята антена е пластмасова (отвън) и от нея излиза един проводник дето е запоен за платката и аз (явно съм недоскив) не виждам конектор . Ако може на снимката да го очертаеш или просто да подскажеш дали би се получило и със корпуса на USB-то , той е метален и предполагам е маса ?

P.S. Така и така съм го прежалил тоя рутер и играх на замасяване за USB-то и зе че влезе в bootloader-a , сложих му dynalinк-ския firm и си го ъпдейтна , светнаха си лампите почнаха да мигат захранването вече не е червено ,а зелено и май работи ОК , сега ще видим как ще се боря с WRT като не отбирам хич :)

Така след като го флашнах с dynalinka видях че си има опция за АP за което на мен ми трябва и се отказах да му слагам openwrt настроих го него и другия рутер и като дадох aply си заработи като ap и reapeter и всичко точно тествах го , обаче вече нямам достъп до него през web на 192.168.1.1 , към другия , главния рутер си имам достъп той ми е на 192.168.2.1 .... някви идеи ? Също да попитам може ли да се възползвам с openwrt от тоя USB порт на рутера да сложа външен диск и да е мрежов и тн ?

Темата е много полезна ! Евала на автора

Редактирано от shizo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Също да попитам може ли да се възползвам с openwrt от тоя USB порт на рутера да сложа външен диск и да е мрежов и тн ?

Не може , USB-to му е сетнато хардуерно да е device .Така ,че няма как софтуерно да се промени на host.

П.С. Може да се ънбрикне и през серийния му порт ,през конзола .Без да се замасява нищо :)

Редактирано от stefp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм го свързвал така .Ако не тръгне ,ще трябва да се размени Tx и Rx ,малко по спомен ги написах. В момента няма как да го проверя ,защото нямам такъв модем под ръка .

Важно е да се спази ,че е на 3.3В ,не е 5в.

post-608-0-56577500-1319094534_thumb.jpg

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.