Jump to content

OpenWRT на ZTE ZXDSL 531B (Dynalink RTA1025W)


NetworkPro

Recommended Posts

Значи "успях" да конфигурирам лан-а да има интернет сега остава да сложа и WEB интерфейс, че ми е доста по-леко. Би ли обяснил как да го направя. С 531Б съм и от многото четене се пооплетох. Би ли помогнал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://dox.bg/files/dw?a=c813bfdbff Така заповядайте събраните фърмуери от мен благодарение на братушките но жалко че няма бг версията която е толкова скупена че няма на къде!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и luci-то се инстална, но ми иска root парола, а аз никаде не съм я слагал. Какво да правя? Като набера на телнета влиза направо и не ме пита за нищо. Е то и аз сгреших - всичко си е наред. Само сега искам да му сложа и X-wrt, но ми е доста над нивото за сег:) Може ли малко помощ как точно да стане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

root е по дефолт паролата

opkg remove luci

opkg install webif

http://wiki.x-wrt.org/index.php/Backfire_Installation

Нито домейна им го има по това време нито софтуера им сработва на trunk.

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И от мене. До тук горе долу нещата се оправиха. Сложих и X-wirt-а но се оказва че след всяко рестартиране нещата се връщат на старото си положение - нито gw resolv.config-а се запазват. как да го реша този проблем. Би ли помогнал. Мога да пусна Teamwiever-a да го погледнеш. И още веднъж БЛАГОДАРЯ ЗА ИЗЧВЕПАТЕЛНИТЕ ОТГОВОРИ:):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Префлашни на  дефаулт сетингс и полвзаи luci-mod-admin-full.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ babula - при мен проработи , цъкай Save Changes бутона , и накрая Apply Changes линка долу почти в дясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто X-wrt ми допадна най-много като интерфейс. Ако може да се оправи ще бъде перфектното за мене. Така, че ако има вариант - предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Оправих го и сега остана да пусна само радиото да тръгне. Грешката е била моя. Всичко вече си е наред, остава само да се настрои, което поражда веднага въпроса - как? Ако някой е настройвал модема 531 моля да помогне. Примерна схема - на Лан1 влиза интернета на статично IP, а след това да мога да го пусна примерно DHCP  на Лан-а, а статично на радиото. Или и на лан-а и на радиото статични IP-та. Предварително благодаря за помоща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега....би ли помогнал с тези хватки :D Бая зор хвърлих за да се опитам да ъпдейтна моя 531В. Успях с фърмуера на Нетком, но кой ли дявол ме накара да се пробвам с OpenWRT. И с него успях, но после реших да върна на Нетком и......стана тя каквато стана. Сега и през Телнета немога да вляза. Изписва ми: Could not open connection to the host, on port 23: Connect failed

Каквото и да се опитвам да направя и да вляза ми излиза това съобщение. На самия модем ми светят 4 лампи, от които три зелени и тази за захранването червена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.