Jump to content

OpenWRT на ZTE ZXDSL 531B (Dynalink RTA1025W)


NetworkPro

Recommended Posts

Ако на някой му се играе с USB-то на ZTE 531B ,ето малко инфо :)

По данни от pinout-a na bcm6348 -> http://users.atw.hu/...ages/pinout.png (на модема е изведен USB1) ,но и USB0 има изведен на ТР ,които са така:

BTP306 - USB0 DP - AE13

BTP305 - USB0 DN - AF13

BTP307 - USB0 PWRON - AD13

BTP308(BOTTOM SIDE) - USB0 PWRFLT - AC13

USB RDY - AF12 - R304

USB ACTIVE - AE12 - R305

USB1 - PWRON - AC12 - NC

USB1 - PWRFLT - AD12 - Gnd

USB1 - DN - AE14 - R302

USB1 - DP - AF14 - R303

За да е Host пин PWRFLT ,трябва да е на +3,3V през резистор 15к ,някъде го имаше и 2к .

На USB1 ,няма как да стане това ,понеже не е изведен никъде ,а е твърдо на маса (дивайс) .Интересно е дали може да се подкара USB0 .

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, но в крайна сметка не можах да се справя! Проблемът май е в мен, надценил съм се. Не знам дали работи с VLAN и не знам кой е WAN порта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, нека и аз да се включа към питащите по темата.

Имам ZTE ZXDSL 531B останал ми от бтк, до сега го ползвах като включвах в един от LAN портовете интернета и безжично си го приемах на лаптопа, до тук няма проблем, но от вчера вкъщи вече има два лаптопа, и аз реших да се пробвам да му сложа друг фърм евентуално ако има начин да се пусне като пирелитата (единия LAN порт да е WAN и да се свържат няколко wi-fi устройства). Пробвах няколко фърмуера (на дайналинк, нетком, някои от руските версии), но не можах да го настроя, та въпросът ми е има ли начин да стане това което искам с тези фърмуери.

Пробвах също така да сложа OpenWRT , но не можах да му инсталирам графична среда (дава ми че нямам връзка с интернет)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Имам проблем като се опитам да кача диналинка през рутер на бтк - zxdsl 531b. Дава съобщението за Image uploading failed. The selected file contains an illegal image.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Вземете си безплатен рутер от тук

Аз лично го получих и сега се радвам на OpenWrt което си сложих

Всеки може да опикае стените. Ако си мъж осери тавана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Мдаа,отново сме напът да се прочуем по света колко сме умни и изобретателни.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези от samknows не бяха го направили както трябва. Лайфая не работеше и можеш да го ползваш само за суич. Пък и те щели да ти следят трафика, знам ли дали няма да ми следят и паролите :)

Всеки може да опикае стените. Ако си мъж осери тавана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези от samknows не бяха го направили както трябва. Лайфая не работеше и можеш да го ползваш само за суич. Пък и те щели да ти следят трафика, знам ли дали няма да ми следят и паролите :)

А как трябваше да е направен според теб? Защо си го променил, като изрично е указано, че не трябва да пипаш каквото и да е по него и работи само като мост? Ако ти трябва рутер, купи си.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как трябваше да е направен според теб? Защо си го променил, като изрично е указано, че не трябва да пипаш каквото и да е по него и работи само като мост? Ако ти трябва рутер, купи си.

dabadaba Ти продаваш ли рутери, че ми предлагаш да си купя?

Добре де не съм прав за това което съм направил. Но няма ли да Ви подразни антената която виждаш .а тя да не работи ,защо просто не са го орязали от към тези неща да не се дразнят потребителите. Все едно да имаш 3Д телевизор, а да слушаш на него само радио.

Вие бихте ли ползвали рутер който аз съм го конфигурирал така, че нищо да не можете да видите, каквото аз виждам.

Редактирано от amateur

Всеки може да опикае стените. Ако си мъж осери тавана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дразни но трябва да им помогнеш за теста. сложи техния фирмуер, те събират само тестова информация. да поседи така известно време и след това го преработи за лични цели, като им приключи програмата. Това е тяхната уговорка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dabadaba Ти продаваш ли рутери, че ми предлагаш да си купя?

Добре де не съм прав за това което съм направил. Но няма ли да Ви подразни антената която виждаш .а тя да не работи ,защо просто не са го орязали от към тези неща да не се дразнят потребителите. Все едно да имаш 3Д телевизор, а да слушаш на него само радио.

Вие бихте ли ползвали рутер който аз съм го конфигурирал така, че нищо да не можете да видите, каквото аз виждам.

Не продавам, но знам откъде се купуват.

А колкото това, което си направил или те дразни, е същото, както ако отидеш на ресторант и си поръчаш пържола с вино, а сервитьора ти донесе картофи с бира, щото той не пиел вино и бил вегетарианец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момчета , не се карайте , има начин и вълкът да е сит и агнето да е цяло

https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?pid=157666#p157666

може и да не съм прав де, но ще видим какво ще стане ......

P.S. мисля че тази цялата дискусия за САМкноус трябваше да бъде в друга тема тук задръъстихме темата за ADSL модема с глупости

Най обичам да ям боб и ляб, топъл и пуфкаф, и да еб*!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да попитам нещо за моя ДЛС тоет 2 неща

1)..флашнах го с оригиналния BIN , след това с open-wrt , но за жалост всички опити да инсталирам GUI не са успешни , почва да тегли пакети и спира до някъде ,.... или почва да ги тегли , на края почва да ги конфигурира ... и пак спира.

Как мислите от какво ще е? Тук някой беше казал че му е сложил по голям адаптер за захранването ? може ли да е от това , да не му стига тока ?

и още нещо да питам .....

2)цялата тази галимация е защото искам да ПОЛУЧАВАМ интернет по WIFI-то на модема и да го давам на ЛАН-а , без да използвам АДСЛ възможностите му, това може ли да го напрвя с оригиналния софт на модема ? (с този на Диналинк) А за уточнение интернет ще взимам от друг АДСЛ модем, кажете трябва ли там да му правя някави настройки ? ДМЗ или нещо ... за да ги вържа двата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Wi-Fi клиент ползвай OpenWRT в режим рутер.

тоест това което искам да напрвая .... е усъществимо с ... OpenWRT на ZTE ZXDSL 531B ?

остна да разбера и как да го направя .......

е ако разбера поне 1 ще го ползва (като гледам другите се жалваха че не им вършел работа)

но пак идва проблема с инсталиранего на web интерфейс , от какво може да е това ..."забиване" на инсталацията?

Днес ще повторя процедурата още ...няколко пъти

дано да стане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.