Jump to content

OpenWRT на ZTE ZXDSL 531B (Dynalink RTA1025W)


NetworkPro

Recommended Posts

такааа....най-после успях да снимам и моя zxdsl 531b

ето снимките:

http://www.prikachi.com/images.php?images/432/3127432D.jpg

http://www.prikachi.com/images.php?images/435/3127435h.jpg

Надявам се че съм помогнал. И се сетих за още нещо: когато рутера е вързан директно към мрежовата карта на компютъра(най-добрия вариант) ми направи проблем докато използвах прав ФТП лан кабел(докато беше забил не минаваше пинг). С кроснат обаче имах по няколко пакета в началото след рестарт докато се зарежда.

И един съвет: когато си играете да настройвате рутерчета си ги връзвайте директно с кабел към компютъра, за да избегнете объркване и проблеми. Също така изключвате други мрежи на компютъра( Wireless примерно или други)

П.С. А какво е прав и кроснат кабел...има доста добро описание тук: http://hardwarebg.com/forum/attachment.php?attachmentid=11157&d=1156876855

Три пъти режа и все е късо. Ще режа пак...пък дано стане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново пробвах номера с 16 пин - този път през web иска да вляза в bootloadera и от там ми иска firmware update. Сложих на Нетком и след рестарта угасна тази прословута 4ервена лампа на захранването и светна в зелено, както си му е реда. Сега се 4удя дали да пробвам с OpenWRT i XWRT. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо ти пишех на лично да питам какво стана :) Ми аз това и направих...качва се без проблем OpenWRT...Стига да ти се занимава. Аз още не съм успял да подкарам Vlan както трябва за да заработи като рутер. Дано тия дни да имам малко време да си поиграя. Дано някои да успее и да сподели правилното конфигуриране.

Три пъти режа и все е късо. Ще режа пак...пък дано стане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано наистина. Защото идеята ми е да си го ползвам като рутер. Просто незнам дали ще може да се ползва например единия ЛАН порт като ВАН

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе накрая се чудя а дали някой е "подкарал" 351 като истински рутер :) :) Слагаме му врт-то, ама до там. Ако някой го е направил, нека да опише как. Примерно на лан1 влиза нета от една мрежа, а по  лан2,3,4 примерно пускаме интернет с друга мрежа за клиенти, а радиото работи като АР примерно. Иначе само пускаме постове и пълним форума 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едит - 2012.09 - скоро ще има нова поддръжка на Bcm суичове

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На въпросното ЗТЕ качих последния релииз  Backfire (r24038)  но не мога да го фиксна 

root@OpenWrt:/# mtd fixtrx linux

Trying to fix trx header in linux at 0x0...

No trx magic found.

Някакви идей. След рестарт съм във начално положение със emergency mode.  :-\

I never saw a wild thing sorry for itself . A small bird will drop frozen dead from a bough wit hour ever having felt sorry for itself.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Това съобщение ми излиза при опит да кача фирма на Dynalink. Пробвах и фирм от NetComm пак същото. Дали има някаква защита, която ми заключва възможността за флашване? Иначе влизам в уеб интерфейса през Firefox.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.