Jump to content

Каква антивирусна ползвате ?


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

NOD-а е лек, понеже не прави кой знае какво :).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

NOD-а е лек, понеже не прави кой знае какво :).

По скоро нищо не прави  :wacko:

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

Не съм съгласен че нод-а пък толко не става - при мене във моята си кочина се справя и то доста добре

Имало е случай - получавам вирус по мейла и Тъндърбърда има неква оптимизация да сканирва инкоминг и нода да мълчи, сканиравам отново ръчно пак нищо , прекарвам във вирус тотал - лелелеее , пращам фаила на есет и след 4 часа нода се разсмръдя на тоя червей

 

пак казвам - у мойта кочина спасява , всички работят като юзери, Админ влиза само при нужда да се промени нещо, всички ъпдеити са приложени, работен браузер ФФ със Адблок и потребителите не могат да го изкл. Отначало се сърдиха що интернета нее шарен но гледам че свикнаха , Тествано при мене с Ghostery и uBlock - гьостерицата отпадна .

Преди нода имах купен файлфронт на Малкомек - същия като секюрити есеншъл само че има и конзола и възможност дистанционен мониторинг - разсипваше ме ,на  актив Х контролите на счетоводниа софт като почне да цикли , пастата на професора става на бакелит, преди фаилфронт имах Кашмерски - не мерси , не пуша повече , кашлям и ми дращи на гърлото, върти прави струва, рестартирва - до обяд не можем да пуснем станциите .

Постоянно пристигат за преинсталация клиентски лаптопи яко заразени със фрии аваст, трайл макафи, даже у рековери партишъна при новите лаптопи влизат гадовете и смисъла от нея леко помръква

Най добрата антивирусна е екзотична ОС непривлекателна за вирусописачи, например QNX, и грамотен потребител /последните намаляват все повече за сметка на неграмотните/

 

Редактирано от NeTmAsTeR
?
  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Clamav или microsoft antivirus linux edition :)

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Symantec antivirus corporate е най-добрата за мен - лека и ефективна;)

и супер неефективна

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мое мнение - ако Интел откакто купи МакАфии го пипнат/оптимизират/ , сменят името със не толко компрометирано /спомняте си автора лежеше по затворите на латинска америка за занимавки с разни малолетки/, и го пуснат на безплатно приложение , макафи вирусскан ентърпраис ми хареса на сетинги - пак казвам лично мнение , инсталирах , поиграх си

от старите играчи - ф-секюр и ф-прот , особено първите от лидер със последните ужасни еджини са на дъното

Редактирано от NeTmAsTeR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 years later...

Symantec / Broadcom - точно в момента препоръчвам САМО уеб протекторния аплайънс на който дори съм сертифициран 🥷👑

 

MS Defender - може да помогне с хардънинга на клиентската машина и да затрудни голяма част от опортюнистичните хахори

За доволни единични клиенти бих им инсталирал Malwarebytes неспиращ 'период'. 🕵️

 

За доволни предприятия с централна конзола, ще си замълча но да речем Eset и Kaspersky не са за подценяване.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.