Jump to content

Каква антивирусна ползвате ?


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

Не ползвам:

Бях на slack, после на Debian, сега съм на Ubuntu

Няма вируси ... (поне за сега)

Пак и за sysadmin какво по добре от Linux

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НОД32 легално закупен за цялата фирма - всички лузъри бачкат като users , без админски права върху машината , каквото и да влезе се опитва да модифицира то дава грешки само , и налични всички актуализации за уиндоус /уин7 даже си ги прилага без намеса от админ - тоест още една грижа по малко за дундуркане/

определено нодеца е по добре от Кашмерски , и такава съм имал купена и ФаилФронт от М$

При мен кашмерски ни правеше луди със активХ контролите на счетоводния софтуер /то падаше едно сканиране , то едно циклене , то реакция след две мин - направо не можеше да се работи /

Редактирано от NeTmAsTeR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за NOD antivirus, ако е добре настроен и по-близко до легалния начин на работа е много добра защита.

Преди време ползвах всякакви (Нортън, PC Cillin, F-Prot и подобни) но след като пробвах едно време NOD 2.51.8 (която намери над 1000 заразени файлове при налична инсталирана антивирусна) минах на нея и от тогава само upgrade към по-горна версия.

Апропо чел съм, че от NOD като засекат кракнати и подобни не лицензирани версии пренасочват update към files/servers които не съдържат реалните updates, от там програмата става неефективна - това може да е причината за мнението на много от ползвалите я.

Редактирано от Networker

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Линукс :)

Kaspersky KIS 60$ за година. Да не е за слаби компютри. Това е антивирусната програма която проверява дали е вирус преди да изтеглите файл от нета, а не като другите програми които сканират след като е изтеглен файла.

Всеки може да опикае стените. Ако си мъж осери тавана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно ...
За мен единствено Аваст си стува (безплатна е). Много хваща и рядко дава фалшива тревога.
А платената версия Аваст Интернет Секюрити има 20 дни пробен период - и е много по-добра, с много полезни функции.
Ето линкче:
 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеца по-късно ...

Давам глас за Microsoft security не съм имал проблеми , не се налага да я краква и не те занимава с изкачащи съобщения за ъпдейти и подобни

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 5036X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Firefox+AdBlock Plus

+Ghostery

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеца по-късно ...

Avast free + ограничени потребители за служебните компютри и от време на време Malwarebytes.

За личните Panda cloud или Avast + Malwarebytes. От време на време опресняване на знанията на ползвателите на домашните PC-та какво и как да теглят и нямам оплаквания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента от безплатните най-добре се справя Baidu Antivirus (free forever), след нея 360 Total Security. След Аваст-и съм слгал байду-то и все е хващала по нещо (най-често malware и adware).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kaspersky,нищо друго с trial reset, е да всеки месец имаш 10мин работа,но нищо друго не е толкова добро!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек си сменя убежденията като го удари качествена зараза :).

Преди 2 месеца на едно PC с NOD32 един security hijack направо ми разказа играта.

Наложи ми се да ги изтествам всичките тези, по-горе (без Baidu). След като вече си заразен, никоя програма не помага - процедурата е доста дълга, сканира се с различни тулове докато се приеме действие за чистене.

Та след изчистването (с помощ в един друг форум - все си мислех че много знам ама там ми разказаха играта :)) сега съм с Avast и Malwarebytes - според мен, най-добрата комбинация.

 

Заразата беше особено хитро направена, затрива ти антивирусната, и създава папки и файлове на всички видове антивирусни системи както в системните папки така и в регистри-то (които файлове са скрити, отнени права на администратор и със забрана за триене), да не можеш да си инсталираш какъвто и да е антивирусен софтуер създаден до момента - на ръка триеш, променящ права, мъчиш се - след рестарт онова затрива каквото си сътворил и си генерира пак своите файлове.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Нод32 нестава за един чеп

Microsoft Essentials се справя в пъти по добре

ADWCleaner отвреме на време за изправяне на къдриците ;)

 

В момента съм с Avast поради причината че Intel немогат да пишат драйвери за чипсетите си 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.