Jump to content

Каква антивирусна ползвате ?


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

За мен логиката от антивирусна без преинсталация, е да може да се справи човек, и при бъдещ проблем от подобно естество. Винаги ми е било по-интересно да изчистя едно РС, и другият път при подобен случай да стане по-бързо отколкото една преинсталация. Поне за мен това е основното. А и друго, случвало ми се е rootkit тип вирус по такъв начин да съсипе една система, че дори и след пълното и изчистване, да не може да се пусне никакъв интернет. Модифициран е TCP/IP по някакъв начин и до тук. Не може да захапе IP по DHCP и това си е. То сигурно и протокола може да се преинсталира по някакъв начин, ама вече стана много задълбаването. И аз правя много преинсталации. Вируси съм намирал на компютри с: NOD32, Avast, Panda, Kaspersky. Засега Avira! и AVG държат положението. Както някой колега по-доре написа, не си заслужава да се краква антивирусна. Ето и оттук недостатъка на NOD32 - много често засичат ключовете, че са пиратски. Avast и при него засичат license файловете. Panda и Kaspersky не знам как са, понеже не съм ги инсталирал.

В последно време все повече засичам тенденцията да се набутват т.нар. фалшиви антивирусни, и чистенето им става само с ComboFix, SmithFraud и т.н. Тези "гадинки" почти няма антивирусна, която да се е справила с тях, говоря за самостоятелно справяне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра защита трябва да се търси при комбиниране на антивирусна с firewall. Добра антивирусна е тази, с която не се стига до заразяване (освен при грешки в зад-клавиатурното устройство) - след заразяване няма гаранции за пълно изчистване без формат и е трудно да се каже коя антивирусна колко ще намери след като е настъпило заразяване.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

случвало ми се е rootkit тип вирус по такъв начин да съсипе една система, че дори и след пълното и изчистване, да не може да се пусне никакъв интернет. Модифициран е TCP/IP по някакъв начин и до тук. Не може да захапе IP по DHCP и това си е. То сигурно и протокола може да се преинсталира по някакъв начин, ама вече стана много задълбаването.

това се случва защото за разменени правата на ключа в регистрито

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От два дена ме мъчи ето това:

post-603-0-64997200-1322256348_thumb.jpg

Компа е прясно инсталиран с win2003, но работи като ХП - машинката е слабичка.

Има ли начин да се премахне наистина това нещо, или по-лесно ще е да го форматирам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

mawarebytes какво казва?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

malwarebytes не го открива и е извън категорията на таз програмка да бъде изчистен от нея. :) dabadaba имаш ЛС.

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

качи файла на www.virustotal.com

те гадинките си имат различни имена

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С малко повече усилия и силна воля, благодарение на NetworkPro вирусите са унищожени!

Аз нямаше да имам търпение и желание да ги боря толкова и направо щях да форматирам компа - щеше да стане по-бързо. Според мен, лекуване си заслужава само ако трябва да се спасява нещо ценно като данни. След лекуването обаче, няма никаква гаранция, че всички инсталирани програми ще тръгнат - особено кракнатите :)

Относно антивирусните програми, за домашно ползване, избирайте само безплатни и то такива, които ви харесват като визия. Използвайте само една антивирусна, защото иначе става миш-маш...

Лично аз използвам само и единствено Microsoft Security Essentials - харесва ми зеленото замъче до часовника 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Което тръгва ще работи стабилно. Което не тръгва (1-2 exe-та със нестандартна структура или компресия) може да се инсталира отгоре без загуба на конфигурация. Времето което ми отне беше малко защото хвърлях по един поглед на TeamViewer прозореца и проверявах процесите до къде са стигнали. Ако този вирус зарази домейн контролер, ще бъде изчистен без даунтайм. Това е смисъла за мен.

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • Администратор

ESET NOD 32

този вирус съм го забравил че съществува
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм супер доволен от NOD-а! До сега никога не ме е подвел!

Имаше момент, когато използвахме NOD32 - след 5-6 едновременно заразени компютри - минахме на Microsoft Security Essentials.

За лични нужни - BIS 2013 (BitDefender Internet Security 2013) с легални ключове (румънците пъскат промоции от време на време). Засега се справя по-добре и от KIS

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.